Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A győri Széchenyi István...

A győri Széchenyi István Egyetemről tudnátok véleményt mondani? (főleg az építészeti irány érdekelne)

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, pályaválasztás előtt állok, ezért el kezdtem nézegetni az egyetemeket, melyek érdekelnének. Megfogott a győri Széchenyi István Egyetem, ennek is inkább a építészmérnöki, építőmérnöki és építészeti kara. Valaki odajáró tudna szólni a

- karok nehézségi szintjeiről

- tanulandó tantárgyakról

- közéletéről

- magáról a városról

- az iskola pozitívumairól és negatívumairól



2013. máj. 11. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Először is döntsd el, hogy építész, épőtőmérnök, vagy építészet. Mindegyik más, főleg az építő és építész.

Az építő nehezebb, főleg a logikára, az összefüggésekre, a fizikára épül. Az építész az meg inkább a magolásról, meg a kreativitásról szól.

A tanulandó tárgyak első két évben nagyon hasonlóak, mint írtam építészen magolás, építőn meg logika, gyakorlatias dolgok, számolás.

Közélet? Az építészek általában elvont lányok, és meleg fiúk, az építősök meg általában fiús lányok és fiús fiúk. A közélet rajtad múlik, hogy te milyen ember vagy. Ha határozatlan, nyuszi, nem társasági lény, akkor nem lesznek barátaid. Ha partyarc vagy, akkor olyan barátaid lesznek, stb.

Győr szép.

Az iskola nagy, sok ember jár oda, van koli, ahová be lehet kerülni, jó a könyvtár, van büfé, vannak jó bulik, koncertek, jók az ösztöndíjlehetőségek, de ha építész/építő neves diplomát akarsz kapni, akkor felejtsd el. Ilyen irányban csak Budapesten belül gondolkodj.

2013. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak diplomát akarsz akkor kitűnő, bár szerintem bulizni nem nagyon lehet (értsd nincs normális hely), de én imádom a várost és sose mennék el innen semmi pénzért. Az egyetem viszonylag modern, folyamatosan fejlesztik, de nem az építész irányt, inkább a gépészetet.


Ha sokat tanulsz és jó diplomát akarsz akkor Pest.

2013. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Én BME-re járok, az Építészmérnöki karra. Amikor a jelentkezés előtt álltam gondolkodtam Győrben is, de végül meg sem jelöltem, a rajzvizsga miatt ,mivel Budapestre jártam előkészítőre, és Győrben szóbelizni is kellett volna és + pénzbe is került volna, a felvétel esélye pedig ugyan annyi volt, mivel a ponhatárokban nincs sok különbség, és elvileg egy BME-s diploma "többet ér". De még itt a BME-n is hangzott el előadáson tanár szájából, hogy Győrben nagyon jó, és színvonalas képzés van, szóval ha van valami konkrét okod, amiért oda szeretnél menni, hajrá :) Én a BME építész képzéséről tudok csak neked írni ,de gondolom győrben is hasonló. BME nehéz, nagyon kevés mindenre az idő, sokszor bizony éjszaka is fenn kell maradni, hogy készen legyenek a leadások. Tárgyak: alapvetőn két féle tantárgy van, na jó inkább három. Van a "szmolós" (pl bevezetés a tartószerkezet tervezésbe, matek) a "rajzolós" (szabadkézi rajz, ábrázoló geometria) és a "felesleges töltelék" (pl.: filozófia) Budapestet szerintem nem kell bemutatni, minden nap van buli (csak idő nincs rá az egyetem mellett)
2013. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!