Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni orvosi egyetem?...

Debreceni orvosi egyetem? Lehetek így orvos? Ha nem bírom a tűt.

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla?Akik oda járnak. Nekem nagyon tetszik bár még van pár évem előtte. Nagyon szeretnék bekerülni az orvosira egy nagy álmom orvosnak lenni. Eddig az átlagom 4-5 körül mozog. Nem kevés? És mennyibe kerülnek az albérletek és az egyetem? És bírom a legtöbb orvosos dolgot. De azt a látványt hogy a bőrt át vágják , vagy szúrják azt nem. Azért hogy ezt szokjam a neten vannak fent videók műtétekről és azokat nézegetem. Ez nagyon rossz? így lehetek orvos vagy főleg sebész?(Az vonz a legjobban azon belül a neurológia és traumatológia, azon kívül pszichiátria.)

És a debreceni egyetem jó?



2020. máj. 24. 16:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi azt kifelejtettem hogy sok helyen olvastam vagy filmekben láttam, hogy az egyetem után elmennek gyakornoknak. Ez tényleg így van?
2020. máj. 24. 16:22
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Traumatológia vonz, de nem bírod a tűt meg a vágást??


Nem kis ellentmondás...


szerintem keress magadnak valami kevésbé véres szakmát! Az első kórházi gyakorlaton első évben elájulnál...

2020. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen az vonz azért próbálom szokni. Apukám is mesélte hogy kezdőként a vérvételnél még a szobába sem mert bemenni rögtön rosszul volt a végén pedig már ott tudott enni akármilyen orvosos dolog mellet.


De azért köszönöm a választ jöjjenek még!

2020. máj. 24. 16:48
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem gyakornok, hanem rezidens!


A neten megtalálsz minden szükséges infót erről!

2020. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem bőven kinőhető ez a sebzésundor, főleg ha még van pár éved egyetemig. Gimis koromban egy időben én is jó sok gore-t (bocs, nem tudom mi rá a jó magyar szó) néztem, hogy szokjam, bár kimondottan nem voltam rosszul tőle kisebb koromban sem, de azért nem tartom ördögtől való ötletnek.


Viszont van nekem egy haverom, aki gimis korában mindig elájult a vér látványától most ötödéves medikus, mellette sürgősségin segédápoló, szekundál a mentőknél, egyszer valami üzemi balesetnél is volt kinn velük, ahol egy gép levágta egy munkás kezét, az már meg se kottyant neki. Meg állítólag önmagának is tud branült szúrni. Oxyológus (sürgősségista/mentőorvos) szeretne lenni. Szóval szerintem ne add fel te se.


Az egyetemről meg annyit, hogy szerintem mindegyik magyar orvoskar kb. ugyanolyan jó, akárki akármit mond. A gyakornok dologról gondolom amerikai művekből hallottál ott a végzés utáni első évben az ember "intern" (szó szerint kb. gyakornok) beosztásban van, csak a következő évben lesz rezidens. Nálunk teljesen máshogy működik a képzés, ilyen titulus nem igazán van.

2020. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem Debrecenbe járok, így arról nem tudok nyilatkozni, de úgy hallottam jó. Akárcsak a másik 3 :D

6 év egyetem után,már diplomás orvos vagy, elkezdesz dolgozni. A képzés összesen 3-5-6 év (attól függ mi szeretnél lenni). Ebből kettő a rezidensi évek.

Gyakorlatok nyilván az órarend szerint is vannak az egyetemen, illetve nyáron is 1-1 hónapot el kell tölteni adott osztályokon az általad választott kórházban.

Szerintem nem gáz, ha MOST rosszul vagy a vágásoktól, sebektől, tűtől, VISZONT mégis érdekel. Orvos akarsz lenni, meg akarod tanulni, nem akarsz rosszul lenni... Hozzá fogsz szokni idővel a látványhoz, szagokhoz. Jó páran vannak akik megszédülnek/elájulnak a képzés során, nem baj. Vannak praktikák is, hogy ne történjen meg.

2020. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na azért keverednek itt az információk, tisztázzuk le. Ötödéves orvosis (Debrecen) vagyok mellesleg, mentőzök, anesztesnek készülök.

Az orvosi egyetem minden esetben legalább 6 év, ha több, akkor azért mert csúszol, kevesebb semmiképp. Utána megkapod a diplomádat és rezidensként helyezkedsz el, nálunk nincs olyan, hogy gyakornok. A rezidens már orvos, csak kezdő. Ez is minden esetben 2 év, utána + 3,4,5 év szakiránytól függően, míg szakorvos lehetsz. Pl. az aneszt 2+3, a trauma 2+4 stb.

Debrecen amúgy nagyon jó, de a többi orvosi is, szóval emiatt ne aggódj. A 4-5 körüli átlag jónak hangzik, arra figyelj, hogy a kémia/fizika + biosz inkább 5 legyen, mint 4.

Az albik baromi drágák, a kolik kevésbé, de az tuti, hogy az orvosi nem a legolcsóbb szakok egyike. Sok könyv kell, sok évig tanulsz, köpeny, fonendoszkóp, minden. És mindenből lehet olcsót, használtat venni, kölcsönkérni, de számítani kell rá, hogy igy is drága mulatság.

Az, hogy most mit bírsz meg mit nem, szerintem nem mérvadó. Még gimisként voltam bent egy kis műtéten, egy anyajegyet metszettek ki, én is rosszul lettem. Ma meg már számát se tudom, hogy hány boncolást láttam, vénázok, metszek, intubálok, sínezek és még lehetne sorolni. Már nem undorodok vagy pánikolok be, csak teszem a dolgom.

2020. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó 2 választ. És államira nagyon nehéz bekerülni? Pontosan mi kell hozzá? válaszok jöhetnek még!
2020. máj. 24. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Emelt biológia mindenképpen ÉS emelt kémia vagy fizika érettségi kell. Tehát 2 emelt. Felvi.hu oldalon tudod nézegetni a ponthatárokat. Szerintem nem könnyű bekerülni, meg kell érte dolgozni. De nem lehetetlen!
2020. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Idejárok az orvosira én is, a tűt én is utálom, de ha nem olyan szakra mész utána tovább, akkor nincs vele nagy gond
2020. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!