Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Készülsz előre az egyetemre?...

Készülsz előre az egyetemre? (gazdaságinformatika)

Figyelt kérdés
Mit érdemes előre átnézni szerintetek? Közgázt sosem tanultam, tanuljak a nyáron azt előre? A Samuelson-Norhaus könyv megvan már. Matekot középszinten tanultam, inkább arra gyúrjak jobban? Infótól nem tartok annyira, inkább ettől a másik kettőtől. Munka mellett csinálom, így az "élvezd a nyarat" úgysem opció, inkább az őszi sulikezdést könnyíteném meg magamnak. Mit tanácsoltok?

2020. máj. 26. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ne rontsa el a nyaradat annyira ne feszülj rá. De érdemes átnézni
2020. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb és legélvezetesebb foglalkozás, ha elkezdesz programozni tanulni. Nem tudom pontosan melyik nyelvet oktatják arrafelé, de a C nyelvvel nem tudsz befürödni, ez a modern nyelvek [egyik] alapító atyja. Kezdj el kódolgatni nyáron, hasznos lesz még később!
2020. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pythonban programozok itthon, kicsit a Java is megy, kisebb hobbi projektjeim is vannak már. Ezért sem félek (olyan nagyon) az infós résztől, csak szeretném az "üzleti vonalat" is erősíteni, hiszen ezért is megyek gazdinfóra mérnökinfó, vagy proginfó helyett. Kicsit tartok tőle, hogy mindenki előzetes közgáz tudással, vagy magasabb matekkal jön, én meg még az alapokat is keresgélni fogom.


Mennyire kemény itt a közgáz? Elméleti vagy számolás is lesz? Pénzügy, számvitel, stb.? :) Van tapasztalatotok első- vagy másodkézből?

2020. máj. 26. 18:00
 4/9 meszike91 ***** válasza:
100%
Szerintem nem árt ha ismerkedsz a deriválás integrálással. Erre a mateking oldalt javaslom, azon belül sok anyag van a matek 1-re. Nálunk a kar kb fele bukott matek 1-ből. (Soproni Egyetem)
2020. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Huh, az komoly. :-/ Köszi a tippet! Mesélj még, igaz, nem Sopronba megyek, de mesélj, milyen volt az első néhány félév, mire érdemes figyelni, hol vannak még "buktatók" az úton?


Neked hogy ment? Végeztél már?

2020. máj. 26. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gazdinfós vagyok ugyan de G-karos Corvinuson, és az alapozó tárgyak nagyrészt azonosak. A keményebb tárgyak általában a mikro, matek/analízis, statisztika, opkut az első pár félévben. Szerintem a mikro anyag például elég érdekes, szóval azt is olvasgathatod. De ha inkább a hasznosságot helyeznéd előtérbe akkor tényleg az analízisbe nézhetnél bele ha még nem tanultad.
2020. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 meszike91 ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon eltérők lehetnek a képzések. A matekra viszont mindenképp érdemes rágyúrni, az általában problémát okoz mindenkinek aki korábban nem tanult emelt matekot.
2020. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik suliba mesz
2020. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a Corvinusra jártam, de mikroönonómiában is volt deriválás a határköltség számolásnál, de amúgy az nem olyan vészes. Matekból pedig már középsuliban deriváltunk, integráltunk 3.-ban (azaz 11.-ben), de az egyetemi matekhoz képest még az is elenyésző mennyiség volt. Valszám meg szintén van minden gazdasági és műszaki képzésben, de általában csak a 2. évfolyamtól.
2020. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!