Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik gazdaságinformatikára...

Akik gazdaságinformatikára jelentkeztetek, mi a távolabbi tervetek ezzel az iránnyal?

Figyelt kérdés

Milyen munkakörök tetszenek nektek, mi felé akartok majd orientálódni?


Alapképzés után terveztek még tovább is tanulni máshol?


Milyen nyelveken beszéltek és mit tanultok még?



2020. máj. 27. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem Magyarországon tanulok hanem Angliában, de egy ehhez nagyon hasonló szakon vagyok most másodéves. Nálunk inkább az infó részén van a hangsúly, helyette minden tárgyunk scenario-ja egy üzleti körülményt teremt nekünk, és arra kell felépíteni minden egyes assignment-et.


Terveim még ködösek, de inkább a web design és mobil app fejlesztés fogott meg leginkább, illetve ezekből már saját portfoliómon dolgozok. Ezeken kívül érdekelnének még később az adatbázisok, meg még később hosszan távon esetleg project management is.

Nyitott vagyok igazából mindenre, mindent kipróbálnék.


Egyetem előtt 2 évig is Business & IT-n voltam egyébként, innen jött az ötlet.

Mesterképzésre mindenképp mennék, de inkább elszakadnék a gazdinfó vonaltól.

Advanced Computer Science szakot néztem ki, ott lenne lehetőségem elmélyedni kis játékfejlesztésben, data science, cloud computing meg esetleg mesterséges inteligencia is szóba jöhetne, de mint mondtam, mindenbe belekóstolnék.

Gondoltam arra is, hogy mesterképzésre inkább szakosodnék, és elmennék Cyber Security-re, de igazából félek, hogy az nem tetszene igazán. Inkább elvégeznék egy általánosabb mesterképzést, majd elmélyednék magam azon a területen, ami épp akkor megtetszik.

Egyetem után elsőnek junior fejlesztőként szeretnék kezdeni, mert sok olyat ismerek, aki az egyetem óta nem programozott és már vissza se tudna szokni hozzá, ezt én elkerülném.


Angolul tudok egyébként (C2), régen 6 évig németet is tanultam, de az angolra állva feledésbe merült.


Egyetem mellett egyébként weboldalakat és mobilappokat szoktam tesztelni, de az utóbbi időben (gondolom korona miatt), nem igazán van már erre lehetőség.

Rengeteg online tanfolyamot is csinálok egyébként, leginkább Cyber Sec és ethical hacking témában, hátha egyetem utolsó évére annyira rákapok az ízére, hogy ilyen irányba menjek tovább MSc-re.

Ezek mellett még gondolkoztam, hogy levelezőn elkezdek egy (mint kb magyar okj szinten lévő) gazdasági képzést is, csak pár hónap lenne. Lean Organisation Management a neve, de ez még változhat addig. (Nincs nálam minden végzettségem, pedig kérik beszkennelve hogy támogatott legyen és ne kelljen fizetnem, így várok móg visszamegyek, pech😅)


Második diplomát más területről szerintem nem fogok szerezni, mert csak part-time-ra adják meg a diákhitelt másoddiplomákra, de úgy meg 6 év.. A magyar oktatás meg nem hiányzik nekem.


Idősebb éveimben, akár el tudom képzelni magam, hogy PhD-zok mondjuk 40-50 körül, majd a nyugisabb körülmények miatt elmennék egyetemre tanítani. Persze ez mind csak távoli terv.

2020. máj. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!