Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtátok, hogy Magyarországon...

Tudtátok, hogy Magyarországon át vannak alakítva a TELC nyelvvizsga, és Németországban 20 perc szünet előzi meg a levélírást?

Figyelt kérdés

Mo.-n kicsit átalakították a TELC szabályait - Németo.-ban valóban nem ilyen "embertelen" körülmények között zajlik a vizsga és pl. a teszt és a levélírás között van 20 perc szünet, amint az a hivatalos TELC oldalon is szerepel: [link] -b1/information/ )alulra kell görgetni). A hallás utáni szövegértés valóban az írásbelihez tartozik és természetesen ez előtt is van szünet.

Ln most voltam először vizsgán és ledöbbentett, hogy 150 percen keresztül kellett koncentrálnom szünet nélkül. Ez így nonszensz és szabálytalan a hivatalos ÍTELc normái szerint. Amúgy a szóbelim után erre rá is kérdeztem a vizsgáztatóknál, akik értetlenkedve néztek rám, hogy egyáltalán ilyesmi eszembe jut, hogy szünet lenne. Persze nem tudom, hogy sikerül-e a vizsgám, természetesen örülnék neki, de ez akkor is felháborító, hogy Magyarországon mi megy.



2013. okt. 21. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem kibírható, sőt én inkább egybe letolom és utána otthon értelmesebben töltöm el a szünetre szánt időt.


Sőt, érettségin ennél többet is ki kell bírnod.

2013. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bumbi02 ***** válasza:
57%

Hát ez tényleg felháborító... 150 egymást követő percben koncentrálnod kellett.. Kegyetlen világot élünk.. Szerintem fordulj ombudsmanhoz;)


A külföldi TELC-hez meg ne hasonlíts. Sajnos volt szerencsém belelátni az osztrák általános iskola első osztályába... Év végére még nem jutottak el odáig, hogy írni tudjanak.. Teljesen más tanterv, teljesen más oktatási stílus...

2013. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát ez nem "fair"-

Legalább tíz perc szünetet kéne adniuk

2013. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Minden háromnegyed óra után kéne adniuk

egy szünetet- Már kétszer negyvenöt perc is sok,

nemhogy ennél több

2013. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az első két válaszoló nagyon védi a TELC-et, anyuci, apuci tán a TELC-nél dolgozik? Pedig az igazság az, hogy nagyon nincs így rendjén ez a majd 3 órás megfeszített figyelemet igénylő nyelvvizsga. Ugyanannyi pénzt fizetek be forintba mint egy német vizsgázó de ő kap 20 percet a levél írás előtt én meg, a magyar vizsgázó 150 percig folyamatosan nyomom? Nem csoda, hogy sokunknak megfájdul a feje az erőlködéstől. Még előadásoknál is egyetemen, főiskolán vagy bárhol, van 60 percenként szünet, nemhogy egy vizsgán, ahol teljesíteni is kell! Ráadásul nem kevés pénzért vizsgázunk! Biztos vagyok benne, hogy jobban sikerültek volna a TELC-es levélírásaim ha Magyarországon úgy lenne mint Németországban és lenne 20 perc a levélírás előtt összeszedni magamat.
2013. okt. 22. 16:42
 6/17 anonim ***** válasza:

Hol védem én annnyira a TELC-t? Én csak annyit mondtam, hogy ez szerintem teljesíthető, sőt én csak örültem volna neki.


Rosszul látod amúgy. Pont, hogy vizsgákon nem lesz szünet...Egyetemi vizsgákon sincs szünet, hiába 90 perces néhány vizsga és érettségin se minden tantárgynál van szünet. Most már nem emlékszem pontosan, de emelt matek és közép infó is legalább 3 óra volt, infó azt hiszem 4. Egybe, szünet nélkül.


Utolsó sorom erre vonatkozott: Hiába minden felháborodásod, érettségin is ez lesz (és majd egyetemen is) és arra mérget vehetsz, hogy ők nem fognak a te kedvedért változtatni szóval ha jó eredményeket akarsz, akkor hozzá kell szoknod.


Lehet nem fair ez így, de mégis csak ez van. Lehet mondani, hogy rossz ez így, de másrészt pedig jobb, ha hozzászoksz. Amúgy pedig szerintem tényleg nem olyan nagy elvárás ez, számomra simán teljesíthető és hidd el voltam már hasonló helyzetben és még nem haltam bele.

2013. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 bumbi02 ***** válasza:

Nem, tudod nekem pont TELC nyelvvizsgám van, és nem halltam bele az erőlködésbe. Aki tud németül/angolul beszélni, az tud 3 órán keresztül is németül angolul beszélni.


És hozzátenném, hogy jó lenne ha felnőnél, és nem siránkoznál ilyen piti dolgokon. A munkahelyen 8,5 óra munkára fél óra pihenőt kapsz. A törvény szerint ennyit kötelesek biztosítani. De sokszor ennyit se fogsz kapni. Ha nem vagy képes 3 órán át koncentrálni, akkor ott koncentrációs zavarok vannak szerintem, és jó lenne ha megoldanád, mert későbbiekben még hátráltatni fog, ha nem tudsz 3 órán keresztül megülni, és egy egyszerű elméleti feladaton gondolkozni. Mások - én is nem egyszer - 16 órákat dolgoznak megállás nélkül, állva. És nem siránkozunk hogy de hát pihenőt, meg ezt nem lehet. De lehet. Szóval, gyerünk tanulni, és nem siránkozni. Ha tudsz németül, akkor tudsz egésznap németül. Ez nem olyan dolog, hogy 3 óra alatt lemerül.

2013. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem siránkozok, csak én vagyok az az egy a sok birka közül aki rájött valami igazságtalanságra, Ti meg azok a birkák, akik próbáljátok meggyőzni az okos birkát, hogy a "szar" valójában nagyon jó dolog.
2013. okt. 22. 20:17
 9/17 bumbi02 ***** válasza:

Mi ebben az igazságtalan? Más ország, más oktatás, más színvonal.


Az lenne igazságtalan, ha Magyarországon belül eltérések lennének. Ilyen erővel igazságtalan az is, hogy az egyik benzinkút itt Ausztriában olcsóbban adja a benzint, mint Magyarországon.

2013. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy megvilágosodtál és Te is látod az igazságtalanságokat, és nem veszed azokat teljesen normális dolgoknak. Azért mert ez Magyarország, nem kellene minden igazságtalanságot elfogadni, eltűrni! Mert mi vagyunk a magyarok a pesszimisták a legtöbben öngyilkosok stb stb... ez még nem ok arra, hogy velünk bármit meg lehessen tenni!
2013. okt. 22. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!