Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a tanár nem...

Szerintetek a tanár nem lépett át egy bizonyos határt?

Figyelt kérdés

Történt pár hónapja egy gimnáziumban:

Egésznapos vetélkedő zajlott az osztályok között. Szinte senkinek nem volt kedve hozzá, a tanároknak se. Csak ugye hagyomány abban az intézményben.


Lezajlott ez az esemény, majd a rákövetkező osztályfőnöki órán a tanár névtelen szavazást tartott. Szavazni kellett arról, hogy ki volt a leghaszontalanabb tag, aki a legkevesebbet tette a csapatért. Majd szépen a táblán felírták a neveket és mellé húzgálták a vonalakat. Én jöttem ki "győztesnek".

Annyit tudni kell rólam, hogy sose tudtam beilleszkedni, se ide, se más közösségbe. Szinte senkivel nem beszéltem, csak ha épp valaki leszólított. Tudjátok ez a visszahúzódó, szociálisan nem 100-as gyerek, akinek nincsenek barátai. Volt olyan nap, hogy a köszönésen kívül mást nem mondtam. Viszont sose bunkóztam senkivel, "jól" viselkedtem, kedves voltam mindig.

Valóban nem sokat tettem a csapatért, 1-2 ember megkért valamire, azt meg is csináltam. Magamtól meg nem tudtam mégis mihez tudnék hozzányúlni. Volt pár túlbuzgó aki mindenre lecsapott, ahogy kiderült mit kell csinálni. Valószínűleg őket kellett volna körbeugrálnom ahogy a többiek is tették, holott így is sokan voltak egy helyen. Vagy pedig dokihoz igazolásért menni, mint sokan mások. Ők furcsa alig kaptak szavazatot, én legalább elmentem a vetélkedőre, pont azért hogy ne szóljanak meg hogy kivonom magam minden alól.


A szavazás lezárulta után az osztályfőnök kihívott a táblához, és kérdezgetett, hogy mit gondolok erről. Meséljem el a többieknek, hogy szerintem jogos-e stb. Elég flegma stílusban beszélt velem.


Na már most ez az amúgy se létező önbizalmamnak nem tett valami jót, elég megalázottnak éreztem ezt a helyzetet. Mintha direkt belémakart volna rúgni a tanár, pedig eleve tudta hogy a földön fekszem.


2020. jún. 6. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Eléggé aljas módon viselkedett már csak azzal is, hogy ilyen szavazást kezdeményezett. Az lenne a dolga, hogy építse az osztályközösséget, de ezzel csak rombolja.

Kérdező, valószínűleg a visszahúzódó viselkedésed miatt nem kedvel téged az osztályfőnök. Szerintem engedd el a témát, már megtörtént, nem tudsz mit tenni, inkább élvezd a nyári szünetet, minthogy ezen agyalj...

2020. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ritka nagy bunkóság volt a részéről.
2020. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek az előttem válaszolókkal. Nekem is ilyen volt az osztályfönököm, folyamatosan megalázott 4 éven keresztül. Szavazásokat tartott, kibeszélt a betegségem miatt és azért is, mert én tanulók. Sokszor rossz időpontot adott meg nekem, hogy elkéssek pl a tabló fotózásról, mert nem akarta, hogy rajta legyek. Olyanokat csinált még, hogy nyilvánosan megalázott 20 ember(diákok,tanárok, sőt külsősök) előtt,mert csak 81%-os lett a töri érettségim, akik megbuktak belőle azoknak meg jár, hogy ügyesek vagytok + ,,semmi baj, megoldjuk ezt". Ellenem hangolta az osztályt és a megvezethető tanárokat is.


Én az ilyen 4 év tanévem után azt tanácsolom, hogy ne hagyjad magad, ha vissza mész oda szeptemberben. Én kiálltam vele szemben, miután észrevette, hogy nem fog tudni legyőzni, így részben abba hagyta. Ha tovább folytatja akkor érdemes iskolát váltani, viszont most inkább élvezd ki a nyári szüneted.


Remélem megoldódik a problémád :)

2020. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez a személy nem alkalmas a tanári pályára, ezt gondolom. Egy vetélkedő célja az lenne, hogy közösséget kovácsoljon, egy ilyen szavazással pedig kizárólag ártani lehet. Egy szociálisan eleve esetlenebb embert szembeállít az osztállyal. Ha én lennék a szüleid helyében, beszélnék vele és az igazgatóval is, mert ez túlment egy határon.
2020. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

A stílussal és a módszerrel nem értek egyet. Azzal viszont igen, hogy ki lett emelve az, aki a legkevesebbet, vagy inkább semmit sem rakott hozzá a közöshöz. Nagyon bosszantó, amikor egy csapatban valaki úgy kapja meg az elismerést, hogy ő maga semmit nem csinált, mert mindent egy másik tag alkotott meg, akinek nem volt mindegy az eredmény. Ezt hívják kihasználásnak, visszaélésnek. Igenis legyen kiemelve az, aki nem tesz hozzá, ne élvezze annak az előnyét, hogy éppen abba a csapatba került bele véletlenül, ahol a legszorgalmasabbak vannak. Ezzel maximálisan egyetértek, azt a dumát meg hagyjuk, hogy te mennyire vagy introvertált, meg mennyire nem tudsz közösségbe beilleszkedni. Egyrészről a többség tán csak nem a kisebbség igényeihez fog alkalmazkodni, másrészről mindenkinek megvannak a maga problémái: Pistike utálja a matekot és sosem volt jó belőle, mégis kötelező matematikából érettségizni, senkit nem érdekelnek a személyes problémái. Aranka minden reggel másfél, 2 órát zötykölődik a buszon, mert faluról jár be, hogy jó oktatást kapjon, ott sem érdekel senkit, hogy miért késett a reggeli óráról, vagy ki tudja-e aludni magát, mert míg te alszol 7-ig, ő 5:20kor már a buszmegállóban van. Ahova én jártam egyetemre, ott ennél különb megaláztatásokat kaptunk. Nem, azzal sem értek egyet, illetve azokat is lehetett volna más stílusban. De minden alkalommal, mikor lezajlott egy ilyen jelenet, a szóban forgó illető valójában qrvára megérdemelte.

Egyébként téged a saját osztályod szavazott meg, inkább ezzel az információval kezdj valamit, mert okkal gondolkodott rólad így a többség. A tanár viselkedése ugyan tényleg bicskanyitogató, lehetett volna mindezt úgy is, hogy nem mondja el nyilvánosan az eredményt, hanem 4szemközt veled elbeszélget a dologról, de az nagyon nem mellékes tény, hogy mi alapján jöttél ki te "győztesnek". Ezen gondolkodj el.

2020. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös. Egyetemre felnőtt emberek járnak, akinek már ideális esetben kiforrott személyisége van, és tudják hova tenni, ha kifogásolható stílusban kapnak negatív visszajelzést. Továbbá van mozgásterük is, és olyan irányt választanak, ami az adottságaiknak megfelel. Egy introvertált ember elmehet pl. programozónak, és nem kötelező színésznek állnia.

A közoktatásban egy gyerek ennél több nagyságrenddel kiszolgáltatottabb. Egyrészt nincs mozgástere, részt kell vennie mindenben, amit az iskola kötelezővé tesz, másrészt a személyisége még képlékeny, és nem képes magát úgy védeni, mint egy felnőtt. Ezért nem tartom teljesen korrektnek a megjegyzést, hogy "a többség tán csak nem a kisebbség igényeihez fog alkalmazkodni". Mindenkinek kellene legalább annyira alkalmazkodni, hogy senkinek a helyzete ne legyen elviselhetetlen. Másrészt ha az a cél, hogy egy szociálisan ügyetlenebb gyerek megtanuljon együttműködni egy közösséggel (ami teljesen legitim dolog), akkor a nyilvános megalázás a létező legkontraproduktívabb dolog. A négyszemközti "elbeszélgetés" sem fog segíteni, mert nem a szándék hiányzik, hanem az eszközök, a szociális készségek. Veled is beszélgethetnének arról, hogy milyen szörnyű már, hogy nem értesz a kvantumgravitációhoz. Erre lenne jó amúgy az iskolapszichológus, de tudjuk, hogy mennyit ér (már ha van egyáltalán).

2020. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
83%

Szerintem örülnöd kellet volna a győzelmednek.

Mert a játékban te nyerted a legnagyobbat gazdaságilag..0energia és ugyan azt kaptad mint a többiek.Ezzel kellet volna büszkélkedned a táblánál ..hidd el most ők éreznék rosszul magukat nem te.

Te nem akartál csapattag lenni sőt a hülye játékra se menni.

Mesélhettél volna a játékok szervezésének hibájáról..pl zsufoltság tömeg...ez elég komoly hiba...így azzal h te nem tülekedtél többet segítetted a csapatott mint ha te is ott lökdösődsz.


Ez szerintem egy jó lecke volt arra ,hogy ilyen szituban mit kell csinálni vagy mondani és legközelebb legalább anyit be böfögj nekik h "kapjátok be" :D majd rá nézel a tanárra mélyen a hüledező arcának nagy szemeibe és hozzáteszed..már kezdheted is.:) hidd el a hatás és a jó érzés nem marad el.


Ezt a helyzetett meg meg kell tanulnod kezelni mert egész életedben ez lesz.


amit meg az 5-ös irt...az más ha valaki beszegül a csaptba ingyenélősködni..és tök más mikor kötelezően kerül a csapatba...itt nem jegyet kaptak hanem elvileg h játék aminek a csapat építésről és h jól érezzék magukat a gyerekek..kellene szólnia...Az egyetemi projecktek más szitucáió..Nálunk ez ugy volt h nekünk kellet a csapatokat ki alakítani..és "fszokat"nem vettünk be.Vagy tudott a gyerek és akarta csinálni...vagy sik süket volt hozzá..de kegyetlen jó arc és közöltük vele h azzal segít ha nem csinál semmit.

2020. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!