Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az 2020-as felvételin szerinte...

Az 2020-as felvételin szerintetek hogy fognak alakulni a ponthatárok? 6 Ponttal értem el kevesebbet, mint ami tavaly volt a ponthatár... Mekkora az esély arra, hogy bekerülök így az adott szakra idén?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon fognak változni, de a 6 pont még talán reális lehet.
2020. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Szerintem a legtöbb szakon csökkenni fognak vagy legalább nem emelkednek, hiszen a szóbelikkel azért az emberek nagy része javítani szokott, sokan nem is keveset. Pl tegyük fel, hogy az egyik felvételi tárgyadból emelten írsz 60 százalékot, szóbelin elérsz az 50ből 40 pontot, akkor ebből a tárgyból máris elértél összességében 66 százalékot, ez akár az érettségi átlagodon is javíthat, szóval tanulmányi pontokkal számolva 6< pontot jelent ez az összpontszámban. És akkor még nem is néztük, hogy a középszintű szóbelikkel is javíthatsz pár pontot az érettségi átlagodon. Szerintem egy átlagember a szóbelikkel simán javít az összpontszámán 10 pontot, de akár többet is. Kérdés még az is hogy a te szakodra kevesebben jelentkeztek-e mint tavaly. Amennyiben tavalyelőttről tavalyra max. néhány pontot emelkedett a ponthatár, szerintem idén szinte garantált a csökkenés. Persze azért nem 30 ponttal, de 5-10 pont teljesen reális lehet. Persze biztosat senki se tud mondani, egyes népszerű szakokon emelkedés is lehet. Meg ugye mégsem kötelező a nyelvvizsga, de mire ez kiderült, lehet hogy sok olyan ember megcsinálta, aki amúgy nem szándékozott letenni. Ez a tényező pl emelheti a ponthatárokat.
2020. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, kevesebb a jelentkező mint tavaly volt.

Ráadásul kevesebb a jelentkező az egyik egyetemen arra a szakra, mint amennyi a maximálisan felvehető diákok száma.

2020. jún. 7. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kevesebben jelentkeztek mint amennyi a maximális kapacitás,és csak 6 ponttal van kevesebb neked,mint a tavalyi ponthatár akkor szerintem simán felvesznek,ne izgulj.A minimumként felvehető diákok száma mennyi?
2020. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

10 db, a maximális pedig 20.

14-en jelentkeztünk összesen.

2020. jún. 9. 21:02
 6/11 anonim válasza:
Hova jelentkeztél? :)
2020. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Oooh hát akkor az szerintem simán megvan,ne izgulj!(16:52-es voltam).
2020. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

18:49-es,

Amiről most szó volt, az az angol nyelvű műszaki menedzser az OE-n. De még megvan jelölve a magyar képzés, és a BME is ugyanezzel a szakkal. :)

2020. jún. 15. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt honnan lehet tudni, hogy hányan jelentkeztek idén?
2020. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2020. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!