Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az emelt érettségi...

Milyen az emelt érettségi magyar nyelvből? Hogy zajlik, mit kell rá megtanulni? Minden esetben van írásbeli és szóbeli is?

Figyelt kérdés
Szlovákiai vagyok, egyelőre nem igazán tudom, mi a rendszer.

2020. jún. 9. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben van írásbeli és szóbeli vizsga. Idei csak különleges helyzet a vírus miatt.


Itt találsz információkat a vizsgáról és a követelményekről:

[link]

[link]


Előző évi feladat sorok:

[link]


Ha ezeket átnézted és esetleg kérdésed lenne még ezután,nyugodtan írj, hátha tudok segíteni.

2020. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 11. 08:34
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha magam szeretnék rá felkészülni, akkor mit tanácsoltok, hogyan, mire érdemes figyelni? Milyen könyvből? A tételek mikortól nyilvánosak?
2020. jún. 21. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a Mohácsy Károly-féle irodalom könyveket tudom ajánlani.


Az emelt szintű tételek címét úgy tudom, hogy a vizsga előtt (talán) 60 nappal ki kell adni.



#1

2020. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jún. 21. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

December elején jelennek meg az oktatas.hu-n a tételcímek. Ha Pethőné Nagy Csilla irodalomkönyveinek minden szavát tudod, az elvileg lefedi, de sajnos nincs rendesen körülírva a követelmény. Leírónyelvtant is kell tudni, írásbelin az szokott még lenni. (Idén a szóbeli hiánya miatt volt nyelvtörténeti kérdés is.)


A műveltségi részén sajnos könnyű pontot veszteni, azt javaslom, hogy a műelemzés és a reflektív szöveg írását nagyon gyakorold be.

2020. jún. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Amit leírtam, akkor igaz, ha magyar nyelv és iodalomból érettségizel.


A magyar mint idegennyelv érettségi a többi élőnyelvi érettségihez hasonló, nem ilyen.

2020. jún. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nem mint idegen nyelvből készülök érettségizni.
2020. jún. 22. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
A tételek címét tuti nem. A témaköröket adják meg.
2020. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!