Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell megtanulni magyar...

Miért kell megtanulni magyar érettségihez egy komolyabb részletet a halotti beszédből?

Figyelt kérdés

Az egyik nyelvtan tételünk az alábbi: "A nyelvemlékek és a Halotti beszéd". Itt a tanár kijelölte az alábbi idézetet, hogy meg tanulni memoriterként:

Látjátuk feleim szümtükhel, mik vogymuk: isȧ, pur ës homou vogymuk.

Mënyi milosztben terümtevé elevé miü isëmüköt Ádámot, ës oduttȧ volá neki pȧrȧdicsumut hȧzoá.

Ës mënd pȧrȧdicsumben volou gyimilcsëktűl mundá neki élnië.

Hëon tilutoá űt igy fá gyimilcsétűl.

Gye mundoá neki, mérët nüm ënëik : isȧ, ki nopun ëmdül oz gyimilcstűl, hȧlálnek hȧláláȧl holsz.



2019. jún. 16. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Oké hogy hülyén van de ez konkrétan 5 mondat csak.
2019. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom... Érettségin elveikben lehet használni szöveggyűjteményt, szóval nem kell fejből tudni semmit. Bár, ha ez nyelvtan tétel, akkor lehet, hogy mondjuk azért van, hogy tudj belőle példákat mondani vagy nem tudom. Nekünk is meg kellett tanulni irodalomból, de szerintem ezen nem múlik semmi. Nem hosszú, sőt szerintem ez tök könnyen tanulható pont azért, mert nem mi szöveg és nekem így könnyebben meg is marad. Én kb. 4 év tanultam és még mindig tudom.
2019. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ezt 9-ben kellett irodalom órára. Érettségire egyáltalán nem értem minek kéne ilyesmit kérni, mondjuk nekünk alapból nem ilyen konkrét tételeink voltak, csak témaköreink az érettségin.
2019. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a pár sor neked egy komolyabb részlet? Bruhaha! Mire kiírtad a kérdést és elolvasod a válaszokat, meg is tanulhattad volna!
2019. jún. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kell semmilyen memoriter középszintű magyarra (nekünk is van ilyen tétel). de ezt az adott tanár dönti el. Vannak bizonyos szabályok, amik alapján összeállítja a tételsort, de az már az ő szabad döntése, hogy pl. memoritert kér-e.
2019. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!