Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolákban miért nincs szó...

Az iskolákban miért nincs szó társadalmi kérdésekről, egy kicsit részletesebb történelemről (legalább is a jelenhez közel) és egyéb ilyenek miért nincsenek? Tehát miért nincs valóbban az életre felkészítés?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal hasznosabb, ha egy fiatal a körülötte lévő világgal is megismerkedik, ami valóbban hasznos. Szerintem az ilyen dolgok sokkal hasznosabbak és az is sokkal hasznosabb ha a fiatalt támogatják abban, ami érdekli, mint hogy 1000 szabály bevágatása és az rengeteg feladat. Szerintem, pont nem a filozófiát kellett volna eltörölni, mert az sokkal hasznosabb mint pl. a mit tudom én milyen tétel, pontosan fejből stb. Szerintem az északi országok oktatása a legpéldaértékűbb. Miért tanítanak felesleges dolgokat is, amikre NEM lehet azt mondani hogy alapműveltség? Olvastam interneten, hogy az iskolai anyagok 99%-át nagyon nem fogjuk használni életünkben és nem is alapműveltság. Miért vannak felesleges szabályok az iskolákban?? Mi értelme van annak, hogy a fiataloknak azt is megszabják, hogy hogyan nézzenek ki? Miért ilyen sz@r a magyar oktatás? Arról nem is beszélve, ami már tényleg banális, hogy nem elég, hogy eleve az oktatási elv rossz, hanem még a minőségi oktatáshoz is hiányoznak az alapvető eszközök. Miért ilyen sz@r elv alapján működik?

2020. jún. 12. 22:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jaj, szegénykém. Téged sem az eszed miatt szeretnék.

"Szerintem neked az is kifogásolható, ha valakinek hosszú haja van!"

Alapvetően arról van szó, hogy ami szokatlan, az figyelem felhívó, vagyis ezek a dolgok elvonják a a diák figyelmét a tanárról.


Amúgy nagyon cuki, ahogy nem tudtad megcáfolni, hogy miért nem igaz ez az álláspont, csak érvelési hibákkal dobálozol.

Illet jó látni, hogy azt sem sikerült felfogni, hogy én nem egyetértek ezzel az állásponttal, hanem válaszolok az idióta kérdésre. Egyetlen egy válaszom se arról szólt, hogy szerintem jó, hanem arról, hogy ez az álláspont, ami alapján ezek a szabályok születnek, az védhető egy bizonyos szemszögből.

2020. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Persze... Hogyne... Azt hiszed, hogy mindenki mindenkit figyel?? Megjegyzik, hogy nézd, új haja van a Marikának és ott hagyják. Nehogy azt hidd, hogy mindenki a másikat nézni. Szerintem ennyi erővel mehetnénk vissza a középkorba is, mert az is eltereli a fiúk/lányok figyelmét, ha tetszik nekik valaki, hozzunk létre külön nemek szerint iskolákat.
2020. jún. 16. 13:04
 13/20 anonim ***** válasza:

"Azt hiszed, hogy mindenki mindenkit figyel?"

Miért van bajuk az embereknek a melegekkel, ha pl. nyilvános helyen fogják egymás kezét? Mert nem szokták meg a látványt, ezért még idegesek lesznek.

Bizonyított, hogyha a tanárt leszámítva ingerszegény környezetben vagy, akkor a tanárra figyelsz a legjobban. Ez tény. Azért mert tanulatlan vagy, még igaz marad.


Mellesleg nem arról beszéltem, hogy a lányok vonják el a figyelmüket, de nem lep meg, hogy ilyen szegényes szövegértési képességeid vannak. Azt írtam, hogy a szokatlan vonja el a figyelmüket. Barna hajú, szőke hajú vagy fekete hajú lányokkal mindig találkoznak és mindig látnak ilyen lányokat a diákok is, viszont zöld, lila, sárga hajú lányokat már kevésbé. Az ilyet pedig megnézi az ember.


Miért állnak körbe az emberek baleseteket? Mert új, szokatlan, ezért kíváncsiak.

Elég ciki, hogy ilyen alapvető dolgokat ilyen hosszan kell magyarázni.

2020. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Én ezzel a vitából ki is lépnék, mert látom nem fogod fel, hogy rengeteg művelt ember került ki, a finn és skandináv oktatásból, valamint a többi helyről is. Ausztriában, ezzel a programmal, pedig eléggé arra emlékeztetnek és példaértékűnek is tartják.
2020. jún. 16. 13:43
 15/20 anonim ***** válasza:

"Én ezzel a vitából ki is lépnék, mert látom nem fogod fel, hogy rengeteg művelt ember került ki, a finn és skandináv oktatásból, valamint a többi helyről is."

Az nem vita, hogy hazugságokat irogatsz rólam. Azt érvelési hibának írják.


Már leírtam, de látom nem jutott el az agyadig, hogy igen, a finn oktatás működik a FINN társadalomban. A szingapúri oktatás meg a SZINGAPÚRI társadalomban. Csak ezek a társadalmak alapvetően más hozzáállást mutatnak, mint amit a magyar társadalom mutat, ezért nem garantált sehol, hogy itt is ezek a lennének a legjobb megoldások.

Nulla oktatási tapasztalatod van, nulla társadalmi ismeretedet van, de neked áll feljebb. Minek írsz ki kérdést, ha nem a válaszra vagy kíváncsi, hanem csak azt szeretnéd, ha más tudatlan megerősíteni a téveszméidet?


És mivel veled ellentétben én tényeket írok, itt van az idézet, ahol leírtam, hogy a finn oktatás működik a finneknél:

"A finn társadalomban.


A szingapúri oktatás is bevált, csak az meg a szingapúri társadalomban."

2020. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ezt szajkózod már 300-adjára, de én meg akkor is azt írom, hogy több ország is átvette ezt a fajta reformot.
2020. jún. 16. 14:23
 17/20 anonim ***** válasza:

"Ezt szajkózod már 300-adjára, de én meg akkor is azt írom, hogy több ország is átvette ezt a fajta reformot."

Mert ez nem cáfol engem semmiben.

Leírtam egy tényt, amivel nem tudtál mit kezdeni.


Honnan veszed, hogy Mo.-on nem épp az ázsiai oktatási rendszerek a működőképesek? Mert elárulom, hogy világviszonylatban az ázsiai országok (pl. dél-korea, japán) lakóinak a legmagasabb az IQ-ja.

2020. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Én a finnt említettem és onnan hogy körülöttünk mindenkinek működött. Ezzel én kiszálltam, mert már ez kezd átmenni trollkodásba.
2020. jún. 16. 16:28
 19/20 anonim ***** válasza:

"Én a finnt említettem és onnan hogy körülöttünk mindenkinek működött."

Sorold már fel, hogy mely országok vették át egy az egyben azt a rendszert. Csak azért kérem, mert valószínűleg fogalmad sincs, hogy alig használja valaki, de tessék, cáfolj rám.


Amúgy U.S. News and World Report szerint a világ legjobbja az angol oktatási rendszer, de a finn még a top5-ben sincs benne. Míg az OECD szerint Dél-Korea a legjobb, és ezen a listán sincs a top5-ben a finn rendszer.


"Ezzel én kiszálltam, mert már ez kezd átmenni trollkodásba."

Akkor talán ne trollkodj, hanem kezdj el érvelni.

Nevezd meg, hogy mely országok vették át 1-1 az egyben a finn rendszert. Szeretnék látni az rövid elképzelést, hogy hogyan terveznéd kivitelezni ezt Mo.-on a jelenlegi költségvetésből, illetve ilyen kis számú oktatóval. Továbbá érdekelne, hogy a finnek és magyarok közti jelentős társdalmi különbségek miért nem jelentenek problémát.

2020. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mondom kiszálltam! Hol van a be és- kikapcs gombod??
2020. jún. 16. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!