Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Állatorvostudományi Egyetem...

VetDr kérdése:

Az Állatorvostudományi Egyetemen kb. mennyi kiadásotok van havonta?

Figyelt kérdés

Tervben van, hogy továbbtanulok állatorvosnak, viszont mivel már jelenleg 23 éves, dolgozó ember vagyok, szükséges tudnom, hogy mennyi pénz megy el havonta átlagosan a jegyzetekre, tankönyvekre, egyéb egyetemi/kollégiumi költségekre, úgy alapból a megélhetésre, stb. Ezt Ti jobban tudjátok mint én :)


Ebben kérném a segítségeteket, hogy legyen egy kb. összeg, hogy havonta kb. ennyi lesz a várható kiadásom. Csak hogy össze tudjak szedni némi pénzt, mielőtt elkezdem az egyetemet. Úgy tervezem, hogy Diákhitelt is fel fogok venni, hogy legyen plusz pénzem a megspórolt pénz mellé.

Állami támogatottra szeretnék bekerülni.


Ja, még valami. Nem vagyok az a bulizós típus, szóval azt nem kell belekalkulálni :D


Köszönöm előre is a segítséget!!



2020. jún. 18. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Kevés az infó!


A legfontosabb, hogy hol laknál?


Ja, és bárki, bármit mond, NEM fogsz tudni mellette melózni! Ez nem büfé szak!

2020. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1-es: kollégiumra gondoltam Pesten, mivel vidéki vagyok. Albérletre nem sok esélyem lenne szerintem, mert az nagyon drága. Nem akarok mellette dolgozni, tudom hogy így is baromi nehéz szak :D
2020. jún. 18. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Idén emelik!

2020. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Havonta az Equus azért elvisz olyan 5-10 ezer forintot. De persze olcsóbban is meg lehet úszni
2020. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, de összességében kb. mennyi megy el havonta? Csak egy nagyjábóli összeg érdekelne, hogy hogyan kalkuláljak mégis. :) Nagy segítség lenne!
2020. jún. 22. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Koli most 11ezer forint + néha plusz összegek (közösségi hozzájárulás). Ez az állatorvosi kolijára vonatkozik.

Jegyzet, könyv...0 forinttól a végtelenig. Kötelező könyveink, jegyzeteink alig vannak, az általában félévente 5000 ft átlagban (van, hogy tényleg semmi van, hogy 5000+). De vannak ajánlott könyvek, jegyzetek. Általában még ezek is benne vannak az 5000 ft-os keretben. De vannak ugye a még drágább könyvek is. Ezek szinte mind angol nyelvűek és simán 50000+ba kerülnek. Nem tudom ilyet hány ember vesz magyarként. Én nem vettem, akinek meg van az kölcsönkapta vagy használtan vette.

Erre még rájön, hogy akarsz-e nyomtatni. Nekem nyomtatóm van a koliban, de van, aki napi szinten jár nyomtatni a jegyzetboltba. Ez attól is függ, hogy fogsz jegyzetelni (kézzel vagy gépen írod és ki kell nyomtatni).

Emellett kell majd venni köpenyt (500-8000, de talán idén járt az elsősöknek már, nem tudom, hogy ez állandó lesz-e), szike, csipesz és társai (ha alap dolgokat veszed meg akkor kb. 3000 ft, ha ollót, peánt is veszel akkor több). Majd később lábzsák, szikepenge, 3. évben fonendoszkóp (ami 5000 ft-tól a több százezerig bármennyi lehet).

Van menza az egyetemen. A menü talán 750-1000 ft (én elég válogatós vagyok, így nem menüzni szoktam), ha nem menüt kérsz az függ attól, hogy mit kérsz. Nem menüs ebédet is össze lehet hozni 750ft-ért, de 3000ft-os ebédet is simán lehet összeállítani a kínálatból. Erre jön rá, hogy honnan veszel reggelit, nasit, stb. Elég-e a csapvíz vagy ásványvíz, üdítők kellenek. Kávé ára, ha kávézol, cigi, ha cigizel.

Bevásárlás is személyfüggő. Plusz az is ott van, hogy mennyit akarsz hazajárni. Havi budapesti diákbérlet 3450ft

Ezek után jön rá, hogy szeretnél-e még venni valamit. Pl. koli díszítés, hobbi, ruhák stb. Ez teljesen egyéni. Ugye van, aki a koliba kb semmit nem vesz. Vagy egyszer megveszi és elvan azzal. Én szeretem díszíteni a szobát, így van, hogy veszek valami új díszt bele. Vehetsz egyetemi pulcsit is, ugye akár több pulcsi is megtetszhet (kb. 8000-9000ft/db) + van még póló, hátizsák stb.


Összességében ez elég személy függő. Ha az ember nem vesz magának kb. semmit, csak a legszükségesebb mennyiséget költi ételre, akkor szerintem 4-50.000 ft havonta. Ha már lazul, akkor 100-150.000.

Nem lehetetlen egyetem mellett dolgozni, csak szerintem nem túl jó megoldás. Ki lehet tapasztalni, hogy melyik órát lehet ellógni. Csak szerintem így az állandó rohanásról szól az élet + én mindig félnék, hogy jaj csak ne most legyen mégis katalógus. Gyakran elég hiányosak a termek az órákon. Csak hát mégis egy egyetemi oktatásról beszélünk, valamiért tartanak órákat.

Akit ismerek, hogy dolgozik egyetem mellett ő több tárgyból is bukott, így a jóval kevesebb óra mellett van rá ideje.

2020. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!