Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ember orvosi vs állatorvos?

Ember orvosi vs állatorvos?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit sem mindegy (:D).

Gyerekként volt egy időszakom, amikor állatorvos akartam lenni (kábé 5-6. osztályban). Csak aztán nem vettek fel biosz tagozatra gimibe és a nyelvek jobban kezdtek érdekelni. No de, itt vagyok megint, visszatértem a természettudományokhoz, mert közben rájöttem, hogy orvosira akarok menni. Így 11.-ben felvettem a faktokat, most vagy végzős és az a furcsa, hogy ezúttal magamtól eszembe sem jutott az állatorvosi, aztán nem olyan rég a szüleim rávilágítottak, csak a megemlítés szintjén, hogy régen azért mondtam, hogy nem leszek állatorvos, mert nem ment a biosz és a kémia. Most, viszont, hogy megszerettem és jó vagyok bennük, mégsem állatorvosira akarok menni, hanem ÁOK-ra.

Mióta emlékeztettek erre, egyre inkább gondolkozok, hogy melyikre jelentkezzek végül. Az ő részükről nincs semmiféle nyomás, mindenben támogatnak, csak ezzel az ironikus megjegyzésükkel elbizonytalanítottak. Az állatorvosival tulajdonképpen a gyerekkori álmomat váltanám valóra (ami jól hangzik), de "felnőtt fejjel" az általános orvosi szak volt az, ami miatt elhatároztam, hogy bioszból és kémiából érettségizek. Szóval most kicsit döntésképtelen vagyok.

Az emberek ugye beszélnek, elmondják, hogy mi a panaszuk stb., egy állattal ez nehezebb. Meg ugye ott vannak a gazdik is, akik szerintem olyanok, mint kisgyerekes szülők a gyerekorvosnál (hogy ők jobban tudják, mi a baja). De ez nem is olyan nagy szempont, igazából nem a kényelmi szempontok alapján szeretnék dönteni (az alapján az állatorvosira voksolnék). Tudom, hogy itthon az EÜ nagyon romokban hever, ez engem nem tántorít el, meg eleve több a lehetőség, a specializáció. Bár az tény, hogy az állatorvosi szakról nem tudok olyan sokat és bizonyos szempontból az változatosabb lehet, a különféle panaszokkal érkező állatok révén. Így most mindkettőben el tudom képzelni magam. (Ember orvosként az aneszteziológia, szülészet-nőgyógyászat és a gyerekorvoslás vonz nagyon.)


Valami tanácsot szívesen vennék és kérlek titeket, ne nézzetek hülyének, amiért nem tudom eldönteni, hogy embert vagy állatot akarok gyógyítani (mint a kérdésből kiderül, ennél többről van szó).



2019. jan. 4. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ebben milyen tanácsot tudnánk adni? Ismered magadtól is mindkét terület előnyeit-hátrányait, amiket fel is soroltál. Akkor magadtól kell eldöntened, hogy melyik érdekel jobban. Ha végképp nem tudsz dönteni, akkor dobj fel egy érmét és fej vagy írás alapon elválik, vagy imádkozz útmutatásért :D
2019. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én orvosin vagyok, de bennem is felmerült az állatorvosi lehetősége. Aztán gyorsan el is vetettem, mert rájöttem, hogy az emberi szervezet jobban érdekel :D Hogy te mi alapján tudnál dönteni azt nem tudom. Annyit talán figyelembe tudnál venni, hogy állatorvosi egyetem csak egy van az országban, míg orvosiból 4 is. Ha az egyikre esetleg nem elég a pontod, akkor még ott lehet egy második, harmadik, negyedik opció is, amire talán elég. Míg ha az állatorvosira nem elég a pontod, akkor ennyi, nincs más opció (legalábbis ebből a szakból). Plusz a távolságokat is mérlegelheted. Lehet messze laksz a fővárostól, de esetleg Pécs vagy Szeged vagy Debrecen közelebb lenne hozzád, könyebb lenne utazgatnod.
2019. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem jutott eszembe, hogy orvos legyek, sem embereket gyógyítani, sem az eü-ben dolgozni nem akartam soha, és az embertant is mindig szívből utáltam.


Az állatorvosiban azt szeretem, hogy több fajjal is foglalkozunk. Igaz, nem olyan mélyen, mint az orvosin (ennek ugye több oka is van, pl. egyes ágazatokat állatok vonalán anyagi okokból sem érdemes művelni), de számomra az állatfaji különbségek jelentik az érdekességet, az izgalmat az egészben. Ha csak egy fajjal kellene foglalkoznom, az egyetemen is, az életben is halálra unnám magam:D Itt is nagyon sok a specializációs lehetőség. Ha csak a klinikumot vesszük akkor is, de sajnos sok egyéb területtel is kell foglalkozni (pl. élelmiszerbiztonság)


Szerintem azt döntsd el, melyik közegben akarsz dolgozni és embert vagy állatot akarsz-e gyógyítani. Az, hogy hány képzési hely van, meg hogy mennyi a ponthatár, az most másodlagos.


Persze, azt is megteheted, hogy megjelölöd őket ponthatár szerinti sorrendben (SE, ATE, egyik számodra szimpatikus vidéki ÁOK), és oda mész, ahova elég pontod lesz...

2019. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szinte ugyan így vagyok vele, ahogyan te! :D ha gondolod és még aktuális a téma, privátban beszélhetünk róla :)

2019. febr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!