Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megadható 4,1-re a jeles, ha...

Megadható 4,1-re a jeles, ha a 2. félévben csak 5-ösöket szerzett a gyerek?

Figyelt kérdés

Igazából 1 db szeptemberi (HF) 1-es miatt ilyen az átlaga, azóta 4-5-ösöket kapott, túlnyomó részt utóbbi.

Bosszant, mert tölteléktárgy, esélye sem volt jegyet szerezni a tavasz során, és ezen múlik a kitűnő.


2020. jún. 19. 10:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, sosem voltam kitűnő. Rajzból, tesiből és évekből mindig csak négyes voltam. De sose éreztem ettől kevesebbnek magamat. És így is minden évben kaptam könyvjutalmat.

A gyerekektől se vártam el soha. Tanultam vele, segítettem neki, de soha nem stresszeltem ilyesmivel.

2020. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A kudarc, az igazságtalannak érzett bánásmód, sőt még a valódi igazságtalanság is az élet szerves része. S az is az élet szerves része, hogy nem vagyunk tökéletesek és hogy vannak és mindig is lesznek nálunk jobbak is, legalább néhány dologban. Meg kell tanulni együtt élni ezekkel a dolgokkal, már gyerekként is. Meg kell tanulni feldolgozni a kudarcot, az igazságtalanságot, s azt is, hogy másnak sikerül valami, ami nekünk nem. Meg kell tanulni pozitívan látni magunkat, akkor is, ha néha dolgok nem sikerülnek, erőfeszítéseinket nem mindig koronázza siker. A gyermek fejlődésének nem az a környezet az ideális, amelyben minden mindig fair és amelyben minden sikerül. Nem egy tökéletes álomvilágra kell rászoktatnunk őket, hanem a való életre, amelynek részei az efféle megküzdések.
2020. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kitünő voltam még 12. osztályban is. Ez csak egy szó, semmit nem értem el vele. Kb 2-3 perc múlva már mindenki elfelejtette. Fel van fújva ez a dolog.


Most a gyermeked nem lett kitünő nem nagy dolog. Inkább mutasd meg, hogy büszke vagy rá. Amúgy, ha látja, hogy feszült vagy emiatt akkor csak stesszeled feleslegesen és rosszul érzi magát miatta. Elvégre egy gyerek megérzi ezeket. Ilyen gyerekekből lesz később a maximalisták akik tönkre teszik magukat, mert a szülőt maximálisan boldoggá tegyék és ne legyenek feszültek miatta. Érdemes lenne elgondolkodnod ezen, mielőtt majd 15-16 éves korában orvoshoz kell vinni a roncs gyereket a túlzott elvárás miatt.



#5 voltam

2020. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a tanárok gyakran megadták, figyelembe véve a javuló tendenciát. értem én, hogy ez teljesítményre megy és valahogy össze kell mérni a tudásukat, de szerintem egy 9 éves gyereknek nem ezzel kéne elvenni a kedvét az iskolától.
2020. jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, mára tárgytalan lett a kérdés :)
2020. jún. 20. 10:01
 16/17 anonim válasza:
Meglett a kitűnő?
2020. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
igen. Nem múlhatott egy erkölcstan jegyen.
2020. aug. 1. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!