Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha állami ösztönd...

Mi történik, ha állami ösztöndíjasként otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Anno aláírtam a hallgatói szerződést és sajnos az egyetemet nem fogom tudni befejezni.
2020. jún. 24. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell fizetned
2020. jún. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha fél év után hagyod ott, akkor semmi, ha később akkor az egészet vissza kell fizetned.
2020. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A első és a második válaszoló közel állt a válaszhoz, de nem teljesen igaz egyik sem. Az igaz, hogy, ha csak fél évig jártál oda, akkor nincs semmi. Ha később hagyod abba, akkor sem kell visszafizetni, hanem le kell dolgozni az ott eltöltött időnek megfelelő féléveket (Magyarországon). Ha nem dolgozod le, akkor fizettetik vissza.
2020. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, én is így tudom. Ilyen esetben elúszik az az államilag támogatott félévem?
2020. szept. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 az, amit elhasználtál, az elúszik, akkor is, ha nem fejezed be az egyetemet. Egyedül a passzív féléveket nem számolják bele.
2020. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!