Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanultam egy évet egyetemen...

Ha tanultam egy évet egyetemen, kiiratkoztam, majd 2 év múlva visszairatkoznék ugyanoda, folytathatnám ugyanott?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az első két félév összes tárgya megvan.
2020. jún. 24. 21:10
 1/3 anonim válasza:
16%
Nem. Minden évben változik a tematika, egyeztetni kell, utánajárni a krediteknek stb stb.
2020. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsővel ellentétben: nem mindenhol változik évente a tematika. Sok ismerősöm folytatta így. Jelentkezz újra, ha felvesznek el tudod fogadtatni a már megszerzett kreditjeid (amennyiben nem változott a tematika - ahova én jártam, ott 5-10 évente ha változott). És folytathatod ott, ahonnan elkezdted. Hajrá!
2020. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz csak úgy visszairatkozni, újra kell felvételizned. Ha nem változott sokat a ponthatár, akkor be is juthatsz, ha igen, akkor újra kell érettségizned / nyelvvizsgákat tenni, hogy legyen elég pontod.

Ezt követően az első 1-2 félév alatt elvégzett tárgyaidat el kell fogadtatnod az újrakezdés tanévében érvényes mintatanterv szerinti tárgynak. Amit az adott tárgy felelőse dönt el, hogy elfogadja-e vagy sem, elvileg min. 75%-os egyezés esetén el kéne fogadniuk. 1-2 év alatt nem szokott annyit változni egy tárgy tematikája sem, hogy ne fogadnák el, szóval nagy eséllyel elfogadnának mindent és folytathatnád a 2 évtől. DE az akkori mintatanterv és a mostani lehet eltérő, pl nálunk voltak tárgyak, amiket ketté szedtek/összevontak, így megváltozott a tematikájuk is. A ráépülések/előkövetelmények is változhatnak, szóval ezeket mind meg kell nézni, az akkori és az újrakezdés évének mintatantervét összehasonlítani, beszélni az oktatókkal, stb.

2020. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!