Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános iskolákban,középi...

Az általános iskolákban,középiskolákban tanórákon miért tilos inni?

Figyelt kérdés

Lehet, én jártam "kommunista" intézményekbe, de nálunk tilos volt inni a tanórákon.Ha szomjas voltam, csak "lopva" tudtam inni.Gimnáziumban vegyesebb volt, ott voltak, akik engedték, de voltak, akik szóltak,hogy "szünetben igyál".


Azt, hogy az evést nem engedték, még értem, de,hogy az ivás tiltott volt, azt nem.

Szerintem ez is csak arról szólt,hogy egyes tanárok szerettek kiskirályt játszani és gyakorolni a hatalmukat.Tegyük hozzá, illegitim módon.



Egyetemen viszont igazi felüdülés volt,hogy az oktató azzal kezdte,hogy nyugodtan lehet enni, inni az előadáson.


Munkahelyemen ugyanúgy eszek, gyakran az ebédet is beviszem az irodába és az asztalomnál eszem meg.Még egy felettesemnek sem szúrta a szemét.



2020. júl. 2. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Pont az ilyen dolgok miatt gyűlöltem a középiskolát. 16 évesen üvölt velem egy tanár, hogy ne igyak órán. 45 perc azzal telik el, hogy a tanár diktál, én meg írom a füzetbe, amit mond. Kések 2 percet reggel, lecsesznek egy kérdés nélkül. Csikar a gyomrom, nem mehetek ki wc-re. Beteg vagyok, mire meggyógyulok, s visszamegyek pont felmérő van, kapok egy 1-est, nincs mentség. Tornaórán Svéd szekrényen kell átugrani, eddig 3-an ütötték be a nemi szervüket, 2-en majdnem kitörték a lábukat és 1 ember fejre esett, én nem akarok ugrani és üvölt velem a tesi tanár, hogy de én akkor is futok, dobbantok s ugrok. Énekórán mindenkinek szerre el kell énekelnie egy népdalt, én nem akarok, mert nincs hangom, s mindenki kiröhögne, ha éneklek, de akkor is csinálnom kell, mert hanem az igazgatóhoz küld, s röhög mindenki, de én énekeljek és csináljak hülyét magamból. Másik gyereket ököllel verik, bejön a tanár, úgy csinál, mintha semmi nem történt volna, a gyerek bőg, de őt nem érdekli. Órán beszól valaki valakinek egy durvát, a tanár meg csak röhög rajta együtt az osztállyal. Órán nem szabad enni, a tanár bejön egy kiflivel és 10 perc azzal telik el, hogy nézzük, ahogy nyitott szájjal csámcsog.
2020. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

A munkahelyeden egy megbeszélésre is bevinnéd az ebédet? Nyilván nem.


Igazából arról szól a dolog, hogy megtiszteled-e azzal a másikat, hogy amíg ő oktat, addig rá figyelsz-e. Nyilván ha időnként iszol egy-két korty vizet, az bőven belefér, de ha ebédelsz az óra közben, az már tiszteletlenség, legalábbis szerintem.


Szóval az ivás tilalma szerintem butaság, de ha lehet, ebédelni nem óra közben kéne, ott van rá a megfelelő szünet (nyilván lehetnek kivételek, persze akkor más a helyzet).

2020. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert az iskola nem arra való, hogy a társadalom hasznos tagjává neveljék a diákokat. Pusztán minden dolgozó ember arra vágyik, hogy totál felesleges utasításokat adhasson másnak. Ez a tanárokkal sincs másképp.
2020. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk nyugodtan ihatott mindenki órán. A tanárok nem biztos hogy örültek neki, de úgy voltak vele hogy inkább igyunk egy kortyot és dolgozzunk tovább, mint vegetáljunk a maradék 15 percben. WCre is ki lehetett menni, bár annak nem örültek, mert olyankor közbeszóltunk a magyarázatba. (Kettő középiskolába is jártam.)
2020. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Az én iskolámban 28 fok felett lehet inni a tanórákon. Egyébként meg csak akkor ha a tanár engedélyt ad rá. Nem hiszem, hogy 45 percet nem lehetne ivás nélkül kibírni. Illetve van nálunk egy olyan szabály, ha a tanár iszik az órán akkor a diákoknak is lehet.

Természetesen semmilyen jogszabályban nincs ez benne, de alapvetően megtisztelem a tanárt, hogy óra közben nem pisszentek fel egy alkoholmentes sört (pedig jogilag senki se tiltja).

Gondolj bele, ha egy fúvószenekar koncertjén az első sorban elkezdesz egy citromot nyalogatni (amit jogilag senki se tilt meg), akkor mennyire leszel népszerű a fúvósok között.

2020. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
54%
Alsóban tilos volt nálunk, gimiben pedig szabad
2020. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem érdekelt, ittam órán, nem öt percenként, de ittam. Inni még a melóhelyeimen is lehetett bármikor, mindegyiken. Volt, hogy meg voltam fázva, köhögtem, nyilván fogok inni, vagy köhögtem volna végig az órát? Az jobb?
2020. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon a poroszos, tekintélyelvű, lexikális tudásra nevelő oktatás a divat. Nem a gyerek érdeke a lényeg. Én komolyan csodálom, hogy még nem vezették vissza a vesszővel fenekelést.
2020. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!