Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek BME Bprof üzemmérn...

Szerintetek BME Bprof üzemmérnök informatikus végzettséggel is el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Első helyen a BME mérnökinfója van, másodikon az ELTE proginfója és a harmadik helyen a BME Bprofja. Csak az a baj, hogy nagyon elszúrtam az érettségimet (túlizgultam, nagyon akartam teljesíteni) így nincs túl sok pontom, 390. Szerintetek Bproffal is el lehet helyezkedni? Nem fognak lenézni a BSC-sek?

2020. júl. 3. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy el lehet, egyébként sem azpn fog múlni elsősorban, hogy melyik szakot végzed el ezek közül, hanem hogy mit fogsz tudni.
2020. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
El lehet, bár náluk most jó nagy a káosz. Ahol az évfolyamon valaki 2,8-as átlaggal tanulmányi kiemelt, ott azért van baj rendesen
2020. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Szeptemberben kezdi a 3. évet az első évfolyam, úgyhogy egyelőre semmit nem lehet tudni. Nyilván rengeteg gyermekbetegség előfordult, talán most már ezeket sikerült javítani.


A képzés utolsó éve kooperatív formában részben egy cégnél zajlik, úgyhogy ha ott jól teljesítesz, akkor valószínűleg már találtál is munkahelyet.


#2, nem tudom, mit értesz tanulmányi kiemelt alatt, de BProf-on tanulmányi ösztöndíj 3.3-tól járt tavasszal (info BSc-n 3.7-től). Tanulmányi ösztöndíjat a VIK-en a hallgatók felső 40%-a kap (képzésenként számítva).

2020. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó!

Az elmúlt egy évben a bprofos tanulmányi kiemelt átlag 3,7-3,9 között mozgott. Az előtte lévő évfolyam volt az első, "kísérleti" évfolyam, ahol a tanterv még nem volt megfelelően kiegyensúlyozva, amit azóta a hallgatókhoz szabtak. Lehet, hogy ez a rendszer még mindig nem az ideális, de azóta a szak teljesíthetőbb lett, és szerintem ettől még nem kell lenézni őket, a BME-n általában nagy a szivatás.


Kedves kérdező!

Sajnos néhányan vannak, akik szerintem nem nem megfelelően kezelik ezt a kérdést. Amint említettem, a BME kemény, szerintem egy bprof-ot teljesíteni is elismerésre méltó. Ha eseteleg oda kerülnél és úgy éreznéd, hogy menne neked a mérnökinfó, át tudsz jelentkezni, de pár tárgyat pótolni kell ilyenkor, itt egy lista arról, hogy miket fogadnak el: [link]


De ahogy néztem, az elte progra a tavalyi szerint elég lesz a pontszámod, szóval nem hinném, hogy nagyon kellene aggódnod, hogy bprof lesz belőle :) Az egész korona miatt még talán csökkenni is fognak, de ez majd kiderül.


Egy mérnökinfós hallgató

2020. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
4-es vagyok, a válaszomat nem az előttem lévőnek, hanem a második válaszolónak szántam, csak amikor elkezdtem írni a az övét még nem láttam. Elnézést bárminemű félreértésért :')
2020. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
De mi az, hogy "tanulmányi kiemelt"?
2020. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6 amivel simán be tud az illető például kerülni a koliba
2020. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Kollégiumnál úgy működik a felvétel, hogy minden tanulmányi csoportból (értsd: bsc mérnökinfó, bprof üz.mérnök, msc villany stb.) Egy bizonyos számú embert fölvesznek szimplán a tanulmányi átlaguk alapján. Ezek közül a legrosszabb (de még mindig elég jó) átlaggal rendelkező kolléga átlaga a tanulmányi kiemelt.
2020. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy ha jól tanulsz, akkor lehetőséged van a bprofról átmenni mérnökinfora.
2020. júl. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tetszik az, hogy az utolsó évemet cégnél töltöm, igazából kedvet is kaptam hozzá. Csak félek, hogy hàtrány érhet amiatt, mert nem BSC.
2020. júl. 4. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!