Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem és főiskolai végzettsé...

Egyetem és főiskolai végzettség nélkül el lehet helyezkedni valamilyen informatikus állásban?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, középiskolában 3 szakképesítést szereztem, abból egy áll közelebb az informatikához, a másik kettő gépészeti. 15-16 éves korom óta érdekel az informatika, azaz ne úgy értsd, hogy csak Facebookra használom a gépem. HTML, PHP, CSS, MySQL, JavaScript már nagyon jól megy, több itthon elkészített referenciám is van, C, C++, C# nyelveket pedig alapfokon ismerem, és természetesen a már elvárt szoftveres ismeretekkel is rendelkezem magasabb fokon: Office, Photoshop, Illustrator, Dreamweaver, After Effects, Premiere Pro, AutoCAD, 3D Studio Max stb.


Körbenéztem több álláshirdető portálon, de sok hirdetésben kegyetlenül magasak az elvárások, például egy teljesen egyszerű SQL adatbázis-felügyelethez is.


Szerintetek Magyarországon még el lehet helyezkedni csupán ennyi ismerettel valahol? Később természetesen szeretnék továbbtanulni főiskolán vagy egyetemen, de egyelőre 2-3 évig minimum dolgozni és tapasztalatokat szerezni szeretnék.


2014. júl. 28. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon csak nehezen. Tapasztalatból beszélek. Amióta Angliában vagyok viszont elsősorban a szaktudásra mennek, nem a papírra. 22 évesen, referenciák, gyakorlat nélkül viszont érdemes a diploma, mert ha semmid sincs, akkor csak a diplomád alapján dönthetnek, de ha már van tapasztalatod, akkor nem a diploma az első ami fontos. Nekem 10 év tapasztalatom van informatika területén, diplomám nincsen, de most már senkit nem is érdekel, olyan referenciákkal rendelkezem, hogy ha ma elvesztem a munkám, holnap van másik.
2014. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet találni munkát, csak nagyon nagy szerencse kel lhozzá.


Haverom pl a Disneynél dolgozott, php fejlesztőként.

2014. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem csak HTML és CSS ismeretem van. Jelenleg webszerkesztő vagyok (weboldalak tartalmát frissítem illetve némi sitebuild. Pl. statikus weboldalt teljesen, dinamikus oldalnak csak a vázát készítem el). Én úgy érzem, hogy szerencsém volt érettségivel pályakezdőként állást találni, de ahogy elnézegetem csak a sitebuilder állásajánlatokat, hát nem azt mondom, hogy nagyok az elvárások de én például még azoknak sem felelnék meg, mivel egyáltalán nem értek a JS-hez.


Szerintem egyébként ilyen kompetenciákkal inkább sitebuildernek kellene jelentkezned.


Egyébként szerintem, ha érdeklődsz a programozás iránt akkor érdemes abba az irányba elmenni. Én most szeptembertől fogok továbbtanulni de nem ilyen irányba, mert úgy érzem, hogy ez nem az a munka amit szívvel-lélekkel csinálni tudnék. Én érettségivel csinálom ezt a munkát, sajnos nincs még diplomám.


24N

2014. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok még. Azt lehagytam, hogy emellett én is 3D-zek, photoshop, illustrator. Összességében azt tudom mondani, hogy én most több, mint 3 év munkatapasztalattal sem érzem magamat előrébb. Elvégzem a munkámat, de nem fejlesztgetem benne magamat. Valószínűleg, mert én nem találtam benne meg magamat ebben az egészben. De 3D terveket csinálni még mindig szívesebben szoktam, mint webezni. :)


Amikor otthon elkezdtem tanulni ezeket még minden újnak és izgalmasnak tűnt, hatalmas önbizalommal léptem be a munkába. De a valóságban például 3D-ben sem az van, hogy vidáman tervezgetek (szoktam egyébként a saját kedvtelésemre is). De más az mikor áll feletted és mondja, hogy ez ne csillogjon ennyire, ez ne ekkora legyen, ne ilyen nézetből legyen. De ezzel nem a kedved akarom elvenni, csak kicsit a valóságból is adni :)

2014. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyi tanácsom van, hogy természetes, hogy tapasztalatokat szeretnél gyűjteni de saját életemből kiindulva ne halogasd sokáig a továbbtanulást. Én 21 évesen kezdtem ezt a munkát, minden évben megfogadtam, hogy továbbtanulok de közben szaladtak az évek és megragadtam. Most már nagyon vágynék másra, de minimum 4 évig még ezt a munkát kell csinálnom, mert (remélhetőleg) addigra végzek az egyetemmel. Máshoz viszont sajnos nem értek, hogy ehelyett más munkakörbe kipróbáljam magamat.


Egyébként nekem olyan elméletem is van már erre, hogy jövőre elvégeznék egy okj-t is. Az egyetem végéig abban is kipróbálnám magamat.

2014. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a hozzászólással még egyet is tudok érteni.

Érdekelt az IT egészen addig míg nem szembesültam hasonlóval.


[link]

2014. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!