Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek BME Bprof üzemmérn...

Szerintetek BME Bprof üzemmérnök informatikus végzettséggel is el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Első helyen a BME mérnökinfója van, másodikon az ELTE proginfója és a harmadik helyen a BME Bprofja. Csak az a baj, hogy nagyon elszúrtam az érettségimet (túlizgultam, nagyon akartam teljesíteni) így nincs túl sok pontom, 390. Szerintetek Bproffal is el lehet helyezkedni? Nem fognak lenézni a BSC-sek?

2020. júl. 3. 15:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
10: nem jelent hátrányt, sőt, még msc-re is mehetsz utána, ha ráhúzol 1 évet és teljesítesz bizonyos felzárkóztató tárgyakat.
2020. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

"Nem fognak lenézni a BSC-sek?"


Nem tudom, hogy a többiek (most VIK-esek) hogyan látják a helyzetet, de én legtöbbször azt látom, hogy azért van egy lenézés a bsc-sek részéről.


+ az én személyes véleményem (vagy amit én láttam) az az, hogy az összes bprofos ismerősöm kattos (egy kivételével), nagyon alacsony a szint - de ez nyilván nem reprezentatív, bár az az egy is azt mondja, hogy lehetetlen normális embert találni ott, akivel lehet egyáltalán beszélgetni :/


A rendes kérdésre meg válasz: Mivel még nem végzett az első évfolyam ezért erre a kérdésre nehéz választ adni, de a képzés alapjáraton azzal a céllal indult, hogy a nagy (jó)informatikus hiányt az egyetem tudja valahogyan kompenzálni, lehetőleg minél rövidebb idő alatt. Biztos vagyok benne, hogy a cégeknek lesz az első évfolyamoknál egy kis fenntartása, de ha a kooperatív képzés alatt meg voltak veled elégedve, illetve akár szabadidődben is szívesen foglalkozol szakmai dolgokkal (jobban fogalmazva: értesz ahhoz amit csinálsz), akkor nem lesz ebből gondod.

2020. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

"Nem tudom, hogy a többiek (most VIK-esek) hogyan látják a helyzetet, de én legtöbbször azt látom, hogy azért van egy lenézés a bsc-sek részéről."

Én oktatótól is hallottam lenéző megjegyzést a bprof-ra.

2020. júl. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

#13


Igen, ilyet villanyon én is hallottam, hogy óvodának nevezik azt a szakot, meg, hogy durva, hogy az is ad valamilyen papírt, de ez nem jutott eszembe, az előző válasz írásakkor.

2020. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Én is Bprof-ra jelentkeztem. Hátrányod akkor lesz belőle, ha olyan téma érdekel, vagy olyan területen szeretnél elhelyezkedni amit a BProf képzés nem fed le.

Ilyen a számítógépes grafika (nem a 3D-s ábrázolás Blender-rel)

Digitális technika... (Bprofon nagyon zanzásítva van...)

De általános informatikai munkakörökhöz megfelelő képzettséget ad. Sokaknak azért is rossz az átlaga mert a bemeneti követelmény mindössze 330 pont.

Nincs hardcore matek. De ez nem jelenti azt, hogy ez egy könnyű szak. Egyáltalán nem könnyű szak...

2020. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én BProfos vagyok. Sokan azt hiszik hogy a képzésünk egy szinttel lentebb van mint a BSc de ez nem igaz. Nem lentebb van hanem egyszerűen csak más. Hasonló tárgyakat tanulunk, hasonló technológiákat és sok minden megegyezik és valóban egyszerűbb a Bsc-nél, de nem rosszabb vagy jobb. Nehéznek nehéz, azért van sok rossz átlag, de ez BME-n érthető dolog szerintem :) Szóval ha gyakorlatiasabb oktatásra vágysz akkor BProf.

2020. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is ezen a szakon gondolkozom. (Igaz jövő szeptemberben tudok rá menni)


Szerintetek aki elvégzi ezt a szakot idővel külföldre is kimehet vele?

2020. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Most néztem a pontszámokat, gratulálok, üdv a VIK-en! :D
2020. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Üdv neked is:D
2020. júl. 23. 21:25
 20/20 anonim ***** válasza:
51%
Nekem egy unokatesóm ott ragadt, mert nem volt elég pontja az eredetileg jelentkezett szakjára. Sokat tanul, de nem öli bele szabadideje nagy részét, ami azt jelenti, hogy a kötelezőkön túl van és kész. De nem érdeklődik különösebben, márpedig egy infós szakon a lényeg az önszorgalom! Nem is nagyon vannak egyelőre kilátásai, hátha majd a gyakorlat ér valamit. Bár a bsc-hez tényleg nem hasonlítható és ez egyértelmű hátrány. Annak írtam véleményt picit távolabbi belelátás alapján, akit esetleg érdelne a dolog és gondolkodik rajta.
2020. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!