Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vegyészmérnök BSc után...

Ha vegyészmérnök BSc után végzek mérnök informatikus MSc-t és azzal helyezkednék el, hátrányban leszek az info BSc-sekkel szemben?

Figyelt kérdés
BME vegyészmérnök BSc-re járok (7., utolsó félévem), de egyre kevésbé érzem nekem valónak. Az első 2 évben nagyon élveztem, de már úgy érzem, hogy nem szeretnék egész életemben ezzel foglalkozni. Időközben viszont megtetszett az informatika és a vele elérhető lehetőségek. Gondolkodom rajta, hogy oda menjek mesterre. Ehhez sok kreditet kéne pótolnom BSc-s tárgyakból és sok-sok ismeretet pótolnom, de ez nincs ellenemre és úgy érzem, hogy ezt sokkal nagyobb érdeklődéssel tudnám tanulni, mint korában a vegyész tárgyaimat, amiket csak muszájból tanultam. Ez egy-két plusz félévet is jelenthet, de azt se sajnálom. Az egyetlen, ami aggaszt, hogy ennek elvégzése után nem leszek-e hátrányban azokkal szemben, akik végig informatikát tanultak vagy akár csak egy info BSc-jük van (nem tanuktak tovább MSc-n). Mit gondoltok a munkáltatóknál hátrányban szenvednék emiatt, hogy BSc-n vegyészmérnökként végezgem? Vagy az MSc úgymond képes ezt felülírni is nem lesz majd különbség köztem és a tisztán informatikus végzettségűek (BSc vagy MSc) közt?

2019. okt. 5. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit tudsz
2019. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Vegyészből nem hiszem, hogy átjárható.

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok


4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a mérnökinformatikus alapképzési szak.


4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a gazdaságinformatikus, a programtervező informatikus és az üzemmérnök-informatikus alapképzési szak.


4.3. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá


azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága


Szóval az adott suli dönti el, hogy mit fogad el alapnak. Minden esetre a BScseknek előnyük van, mert a mesterszakon adott területek elmélyítése történik.

2019. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha Bme-s vagy akkor tudsz váltani.

Viszont azt jobb ha tudod hogy nagyon nagy lemaradásod lesz a többi infóshoz képest.

Nem lehetetlen behozni a lemaradást, de az egyetemen felül sokat kell majd tanulnod.

2019. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Át tudok menni egyetemen belül, ez nem probléma. Tudom, hogy sokat is kell tanulnom, ez sem gond, készen állok rá. A dilemmám az, amit a kérdésben is említettem.
2019. okt. 5. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor erre egyértelműbben válaszolok:

" Mit gondoltok a munkáltatóknál hátrányban szenvednék emiatt, hogy BSc-n vegyészmérnökként végezgem? Vagy az MSc úgymond képes ezt felülírni is nem lesz majd különbség köztem és a tisztán informatikus végzettségűek (BSc vagy MSc) közt?"


Nem lesz hátrányod ilyen értelemben. Saját tapasztalatból mondom, be fognak hívni interjúra.

De az informatikusoknál a papír csak a belépő. Az interjún pár óra alatt letesztelik mennyit tudsz. Viszont ahhoz hogy egy ilyen interjún átmenj, az Msc képzésen több éven keresztül MAGADNAK kell majd megtanulnod a dolgokat, azt ne várd hogy az egyetem megtanítja.

Remélem megválaszoltam a kérdést.

2019. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt fontos kiemelni, hogy az infó MSc-n (tudtommal) sehol nem tanítanak programozni. Azt alapnak veszik, és például mérnökinfón különféle alkalmazásiterület-specifikus ismereteket tanítanak. Például mobil hálózatok, számítógépes grafika, stb. területeken magasabb szintű tudáshoz lehet jutni. Abban, hogy el tudj helyezkedni mezei programozóként, az MSc nem igazán segít.
2019. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A BME infót mester egy újra leadott (hasonlóan színvonaltalan) BSc. Szerintem max kis lemaradásod lesz de nem hiszem, hogy teljesíthetetlen lenne.
2019. okt. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!