Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem alatt utazás?

Egyetem alatt utazás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kezdem az egyetemet, és az a kérdésem, ha családdal utaznék tanév közben pl. 1 hétre, nem lehet megoldani sehogy nappali tagozaton?

2020. júl. 5. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a Debreceni Egyetemen mindenhonnan lehet 3x hiányozni, gondolom, a Corvinuson is. Ebbe pont belefér egy egyhetes utazás.
2020. júl. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Sehogyan nem lehet megoldani. Az egyetem mint egy beton köréd fog dermedni és nem ereszt. Könyörgöm, ha gimiben meg lehetett oldani akkor egyetemen miért nem lehetne??

Még szólnod sem kell a tanároknak hogy hiányozni fogsz, mert egyáltalán nem érdekli őket. Felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz, lehetnek olyan dolgaid amit csak tanítási időben tudsz elintézni.

Ha katalógus sem lesz órákon, illetve kötelező szeminárium/laborfoglalkozásod sem lesz, akkor meg annyit hiányzol amennyit csak akarsz. Ha van, akkor meg általánosságban elmondható, hogy az órák 70%-án kötelező a részvétel. A maradék 30%-zal azt csinálsz amit akarsz.

De első előadáson úgy is minden tárgyból elmondják a játékszabályokat.

2020. júl. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönöm.
2020. júl. 6. 00:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van ilyen. Nálunk labor és klinikai gyakorlatokról nem lehet hiányozni, ha nem mentél be a saját órádra, azon a héten más csoportnál pótolni kell. (DE-ÁOK). Kb a villamosnak kell elgázolnia, hogy különleges intézeti engedéllyel ne vegyék hiányzásnak. (Szigorúan kórházi zárójelentést fogadnak csak el)
2020. júl. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogy mennyit hiányozhatsz az órákról pl. nekem volt olyan órám amiből 1 órát se hiányozhattál mert olyan kevés volt belőle egy félévben. De szerintem 1 hétet összelehet hozni bár ahhoz olyannak kell lenni az órarendednek hogy az beleférjen.
2020. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Corvinuson bizonyos órákon nincs katalógus, de sok helyen van. Pl ha mester szakra jössz, ott kb mindenen van. de általában 3 hiányzás engedélyezett
2020. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!