Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem érem el az előzetes...

Ha nem érem el az előzetes ponthatárt, akkor már biztos, hogy nem vesznek fel?

Figyelt kérdés
Sajnos mindhárom szakra amit jelöltem ugyanannyi pont kell, és így 2 ponttal vagyok lecsúszva.

2020. júl. 7. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Még csökkenhet pár ponttal.
Már csak nőhet.
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Az előzetes ponthatár csak az állami ösztöndíjas képzéshez kell, önköltségesre még simán felvehetnek az előzetesnél alacsonyabb ponthatárral is. Feltéve, hogy egyáltalán jelentkeztél önköltséges képzésre.
2020. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Csökkenhez és nőhet is a ponthatár a jelentkezők függvényében. Én még nem temetném a dolgot :)


Egyébként ha az önköltségeset megengedheted magadnak, vagy bevállalod a diákhitelt, akkor most még feltudod venni utólag az önköltséges formát is. Ezt követően még van esélyed majd átkerülni a tanulmányaid függvényében államira.

2020. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Az előzetes ponthatár nem csökkenhet.


Önköltségesre nem vonatkozik az előzetes ponthatár.

2020. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szakra jelentkeztél?
2020. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak államit jelöltem:( és SZE-GK kereskedelem és marketing.
2020. júl. 7. 21:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2020. júl. 7. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előzetes ponthatár az államira vonatkozik elvileg kevesebb nem lehet, több igen. Ha mégis be szeretnél kerülni, akkor még megjelölheted az önköltséges képzést.


De azért még nem zárnám ki teljesen a lehetőséget, mivel a győri egyetem is alapítványi lesz szeptembertől és elképzelhető, hogy feltöltik a lehetséges helyeket. A győri egyetemre tavaly csak 22 fő érte el a 400 pontot az államira. Ugye eddig csak a Corvinus volt ilyen,de náluk mindig magasabb volt a pont még az előzetesnél is. Szóval idén sok dologra lehetne hivatkozni,hogy el lehessen térni az előzetes pontoktól.

2020. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát hacsak nem az van amit az utolsó írt, az előzetes ponthatárok lefelé nem mehetnek. Az a minimum, azalatt akkor sem szokás felvenni senkit, ha a helyeknek a fele se telt be.
2020. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%

"mindhárom szakra amit jelöltem ugyanannyi pont kell"

Nem tudhatod, hiszen még nem húzták meg a ponthatárokat.

2020. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!