Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes ennek nekifogni?...

Érdemes ennek nekifogni? (Egyetemkezdés? Halasztás? Diákhitel? )

Figyelt kérdés

Most azon gondolkoztam el, hogy mivel nem állok jól anyagilag, így nem próbálnám meg idén az egyetemet, csak később. Erre milyen lehetőségeim vannak? Újra kellene felvételiznem? (Egyébként államilag támogatottra vettek fel, Miskolcra.) Vagy beszólok az egyetemre, kitöltök valami papírt és jövőév szeptemberétől folytatom vagy így csökken az államilag támogatott féléveim száma?


Azon gondolkoztam, hogy valaki 1 éves OKJ-t el kellene végezni és amellett dolgozni. Amit megkeresek, azt félretenni és azzal a kis tőkével nekifogni a felsőoktatásnak, mert diákhitellel nem akarom magam egy életre eladósítani.


Szerintem azért sokat számít, hogy mennyi idős vagyok, mert általánost is egy évvel később kezdtem, most is nyelvibe jártam.


Köszi a válaszokat! A hülyeségtől kérlek, kíméljetek! :D


2010. aug. 2. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni a tanulmányi osztályon, hogy lehet-e rögtön passzív félévet kérni.

Valahol lehet, van ahol kell hozzá bizonyos számú teljesített félév.

Ha lehet passziváltatni, akkor azok nem számítanak bele az államilag támogatott félévekbe.

2010. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszi szépen! De szerinted érdemes passzívat kérni az elején vagy majd újra felvételizni? Majd 21 vagy 22 évesen? :S
2010. aug. 2. 14:44
 3/14 anonim ***** válasza:
nálunk lehet rögtön passzív félévet kérni, egymás után max 2-t szóval egy évet lehet halasztani. ez nem számít bele az államilag támogatott félévekbe. szerintem érdemes lenne ez alatt okj-t csinálni és/vagy dolgozni. telefonálj be a suli tanulmányi osztályára és érdeklődd meg, hogy ilyen esetben kell-e menni beiratkozni, és adnak majd passzív félév kérvényező lapot.
2010. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendben van, köszönöm a választ.


Hát nem tudom, hogy mit csináljak, mert anya erősködik, hogy próbáljam meg, meg ott a diákhitel is, de utánaolvastam és az teljes kirablás. :S Nem akarom az egész életemet előre eladósítani. Egyébként szeretnék maradni valami hasonló OKJ-n, ami a szakhoz kapcsolódik, mindegy, azzal nem lenne gond. Szerintem felvennének a régi iskolámba, inkább azzal, hogy ez tényleg jó döntésnek minősülne-e és lenne-e értelme. :(

2010. aug. 2. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
de ha államira vettek fel, akkor miért kellene diákhitelt felvenned? anyukádék nem támogatnának még egy pár évig? a könyvek, jegyzetek se drágábbak mint középsuliban a könyvek, sőt... szóval nem lenne több a kiadásuk.
2010. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De apám különél tőlünk, anyának meg most nincs így munkája. :S Szakközépben ingyen könyvet kaptam a GYVT miatt. Úgyhogy ha kiszámolod havonta elég nagy összeg jön ki, mert ott a koli, kajálni is kell valamit, a könyvek. Időközben meg nem lenne jó, hogyha félbe kellene hagynom, vagy hogy is mondjam. :S Nem tudom, hogy egyáltalán mi lenne a jó megoldás most. Mert ha 1 évet még itt tanulok, akkor már nagyon "öreg" leszek oda elsőévesnek? Vagy nagyon más lesz?
2010. aug. 2. 15:25
 7/14 A kérdező kommentje:
Valaki megírná eléggé pontosan, hogy mennyibe kerül egy félév és egy hónap 1. évesként GTK-n? Könyveket ha olcsón szerzem be (felsőbbévesek, lefénymásoltatom, stb.), kaját vinnék otthonról, minimálisat vásárolnék ott, koli kedvezmény van (?), esetleg szociális alapú ösztöndíj (?). Fontos lenne, mert nem mindegy, hogy szeptembertől merre leszek és mit csinálok.
2010. aug. 2. 15:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

értem a problémát így már, én javasoltam, hogy anyukádék fizessék a költségeket.

sajnos nem tudom, hogy kilo+könyvek ilyesmi mennyi lenne, de ha így álltok anyagilag, akkor mindenképp halassz egy évet szerintem és dolgozz (ha találsz munkát) nem lesz gáz, hogy pár évvel idősebb vagy a többieknél, nem mindenki 18 évesen, rögtön érettségi után kezdi az egyetemet. semmi hátrányod nem lesz belőle, ha halasztasz.

jah, még egy másik fontos dolog: okj-s képzés 23 éves korig ingyenes, szóval tényleg jó lenne, ha munka mellett tudnál még valamit tanulni. de mivel pénzhiány miatt halasztanál, szerintem a munka legyen az első, azt keress előbb.

2010. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*koli+könyvek
2010. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi, én is valahogy így látom, csak ugye anya hajthatatlan, hogy próbáljam meg, próbáljam meg, de most a semmire hiába próbálom meg, oda szerintem sokkal több pénzre van szükség. Hiába spórol az ember bármin, nekik még itt egy háztartás és ha úgy vesszük, hogy sikerülne elmennem valahova havi 40 ezerért, akkor ha azt havonta bankba rakom, és minimálisat élek fel belőle, akkor is 350 ezerrel kezdhetek neki, ami nagy előny lenne. De itt nem csak, hogy én nem találnék munkát, hanem senki. Egyszerűen maradna a Tesco, ha ugyan lenne munka... :S Szóval hiába tervezem én ezt el. :S
2010. aug. 2. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!