Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emeltszintu érettségire csak...

Emeltszintu érettségire csak olyannak van értelme menni aki a normálbol ötös lenne?

Figyelt kérdés
2020. júl. 16. 05:18
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Igen.
2020. júl. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Egyik barátnőm magyarból 2es volt, mert nem szerette őt a tanár. Elment emelt magyarra és csodálatos módon 5re érettségizett. Én négyes voltam angolból és az emeltem is négyes lett. Nem feltétlen az iskolai jegyex határozza meg a tudásod.
2020. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor van ertelme az emeltnek ha kell. vagy mert felveteli feltetel, vagy kell a plusz pont, es ugy gondolod hogy egy esetleges rosszabb emelt a pluszponttal egyutt tobbet adna mint egy jobb kozep. egyeb esetben ne kinozd magad
2020. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj emeltre, ha egyrészt kell a felvételihez, másrészt nem rühelled a tantárgyat.

A töri emeltemet azért tettem le, mert imádtam, így nem volt kínkeserves megtanulni annyi mindent.

Ha nyelvről van szó, az emelt szint körülbelül egyenlő a B2-es nyelvvizsga szintjével. Nem egy nagy durranás.

Viszont bukhatod az 50 pluszpontot, ha nem éred el a 45%-ot, szóval akkor menj, ha biztos vagy abban, hogy eléred. Érdemes kitölteni az előző évek érettségijeit.

2020. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon iskola függő az, hogy mi az 5-ös és mi a 2-es. Egyik iskolában ugyanarra a tudásra jeles jár, amire máshol elégséges. 3-as voltam matekből és 95%-os emeltet írtam, meg utána egyetemen is többnyire jeles vagy jó voltam a matekos tárgyakból.
2020. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy a jegy mennyire tükrözi a tényleges tudásod.

én elég erős iskolába jártam, szigorúak voltak a tanárok, németből és magyarból is négyes voltam, mindkettőből emelteztem, a nyelvről tudtam, hogy meg, az irodalmat pedig imádom. még így, szóbeli nélkül is 87 és 75 százalékosak lettek.

viszont nálunk jártak úgy, hogy valaki bevállalta az emeltet, és 43%-kal elbúcsúzhatott az egyetemtől.

ha olyat választasz, amit szeretsz, és felkészülsz rá, nézegetsz korábbi feladatsorokat, akkor nagyon nem lőhetsz mellé, mert azért egyik emelt sem megcsinálhatatlan :)

2020. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem az iskolai jegyről szól a kérdés, hanem a középszintű meg az emelt szintű érettségiről.
2020. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, jogos, amit a hetes ír, félreolvastam.

ha középszinten nem tudsz 90% felett írni az adott tárgyból, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy tényleg jó ötlet-e. ennek ellenére, teljesen más kaliber az emelt meg a közép, mindkettő begyakorolható valamilyen szinten, csak tudatosan arra készülj, amelyiket választod.

pl: nyelvből ha van egy b2-es nyelvvizsgád, akkor a középnek és az emeltnek is mennie kell.

a tanulósabb tárgyaknál a különbség csak a feladattípusokban és a tananyag mennyiségében rejlik, ami pedig csak rajtad múlik. de mindenképpen olyat válassz, amit szeretsz/muszáj az adott szakra.

2020. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!