Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE jogász szakon milyen...

ELTE jogász szakon milyen tantárgyak vannak? Ès milyen emelt sz. èrettsègivel èrdemes felvètelizni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Fizika, analízis, elektrotechnika, anyagismeret.
2020. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az.
2020. júl. 16. 19:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Anagismerjet
2020. júl. 16. 19:52
 4/10 anonim válasza:
100%

Keress rá az ELTE oldalán a tantervre, itt hosszú lenne leírni hogy milyen tárgyak vannak.

Minden egyetem képzéseihez tartozik egy tanterv, amin látod hogy a kezdetektől a diplomáig milyen tárgyak lesznek.

Töriből vagy valamelyik nyelvből érdemes emeltezni, nyilván amelyik jobban megy.

2020. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi megnèzem. Jövőre èrettsègi.
2020. júl. 16. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Érettségi követelmények: történelem ÉS

angol v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni).

2020. júl. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2020. júl. 17. 08:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, mint minden jogi karon (többnyire).

Jogtörténeti tárgyak, római jog, alkotmányjog az első évben, illetve fontosabb tárgyak közé sorolhatók:

Polgári jog, polgári eljárásjog, büntetőjog, büntető eljárásjog, közigazgatási jog, munkajog, pénzügyi jog, nemzetközi közjog, nemzetközi magánjog stb stb.

2020. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. júl. 17. 10:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, most mik a felvételi követelmények (most leszek végzős). Én emeltnek a törit vittem, de ha még variálható, nem számít, miből viszed a pontod a felvételire, azt válaszd a választható követelményekből, amit a legjobban tudsz teljesíteni. Nyelvet szerintem mindig érdemes nyomni az élet meg a szakma szempontjából is.
2020. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!