Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem levelező képzésével...

Egyetem levelező képzésével kapcsolatban segítene valaki egy pár infóval?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne azzal kapcsolatban, hogy hogy működik. Azt tudom, hogy péntek-szombaton vannak órák. Ilyesmire gondolok:

- minden órára kötelező bejárni? (pl.: láttam, hogy pénteken estig órák vannak, ha nem tudok maradni, kijöhetek közben csak úgy?

- Kolit kaphat levelezős diák 1-1 estére?

- Általában szóbeli, vagy írásbeli vizsgák vannak levelezőn?

Stb. Minden általános infónak is örülök.

Leginkább a Debreceni Egyetem ÁJK-val kapcsolatban.

Köszönöm!



2020. júl. 16. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A tanulmányi osztályt kérdezd.
2020. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van, hogy reggel 8-tól 19:45-ig van óra, de az nagyon ritka.

Számonkérések:

Van, hogy ppt-t kell készíteni és elő is adni, van, hogy 6-8-10 oldalas fogalmazást kell írni egy adott témában; van olyan, hogy egy tantárgyból pl két 20 oldalas; meg még lehet vizsga írásbeli, és szóbeli is. Létezhet olyan is, hogy csoportban kell dolgozni, de általában szerintem egyénileg minden megoldható; de pl órai munka lehet, hogy pl csoportban tárgyaljanak ki egy témát; és akkor minden csoport elmondja, mire jutott. Tehát ezt ott az órán. Meg pl ha pénteken-szombaton is van óra; akkor ott asszem nem veszik annyira szigorúan a hiányzást; mert tudják, hogy sokan dolgoznak mellette; de valamennyi órán azért vegyél részt; na, aztán, tudok olyat is, ahol csak szombaton van tanítás; ott meg volt olyan tantárgy, aminél azt mondták, hogy az az alap, hogy az órák 70%-án kell részt venni, 50%-nál, tehát ha csak a felén voltál bent; ott még a tanár mérlegelhet, hogy enged-e vizsgázni, és 49%-tól már nem is engedhet vizsgázni.; volt olyan is, ahol 80-at mondtak. Hogy annyi százalékon kell bentlenni az óráknak. De szóval lehet olyan is egy levelező; hogy egész nap egy (értsd ugyanaz az) órád van; de lehet olyan is, hogy nem tolják le az egészet egyben, tehát a tantárgynak a teljes óraszámát, hanem szét van bontva több alkalomra az óra. És akkor pl többször lehet találkozni a tanárral. Ha van hely a közeli kollégiumban, akkor kaphat helyet 1-1 estére. Én hallottam már ilyenről, ilyen létezik. De szóval tehát, ha van hely. Ja meg szóval , hogy milyen feladat van, azt tantárgy -meg tanárfüggő, hogy melyikből mi kell. Én hallottam már olyat is, hogy volt házidoga is, szóbeli felelés is, és akkor azokat a végén nem értékelték, hanem ezek csak egy beugró voltak a nagy, egyórás teszt megírásához. De ez máshol van amúgy. Szóval Debrecenről nincs infóm. :) Ja meg amúgy nem tartják bunkóságnak, ha valakinek ki kell rohanni az óráról, mert mondjuk csöng a telefonja, vagy egyéb ügye van, de szóval a tanár meg a diákok együtt döntik el, hogy mikor legyen szünet. Általában az óra elején megbeszélik, de ez még igény szerint változhat. Meg olyan is létezik még, hogy a tanár azt mondja, hogy nem tartana szünetet; aki úgy érzi, hogy ki kell mennie, az menjen nyugodtan. De akár szólhatsz is, ha nagyon feltűnő lenne, hogy ki akarsz menni,és már előre tudod, hogy neked mondjuk 10 perccel előbb el kell menned buszhoz mondjuk; akkor óra elején szólhat a tanárnak. De szal inkább jobb talán, ha előre szól; meg még pl van olyan, ahol szóval olyat is mondanak, hogy lehetőség szerint előre e-mailben kell jelezni a tanárnak, ha nem tudunk ottlenni az órán. De ha mondjuk aznap úgy ébredsz, hogy rosszul vagy; akkor mondjuk már nem tudod visszamenőlegesen előre eldönteni, hogy "jó , akkor tegnap este írok egy e-mailt, hogy holnap nem megyek, ha ma lettem rosszul." A vizsgák időpontjai az, hogy a hallgatók megegyeznek az oktatóval, hogy melyik napok jöhetnek szóba; ha a tanár felajánl több időpontot is, akkor mondjuk körbeindítanak egy lapot órán, vagy a tanár kiteszi szünetben az asztalára; és mindenki iratkozzon fel a neki optimális dátumra. Ja és nem mindig, de sokszor van, hogy a Neptunban is be kell jelentkezni a vizsgára, legkésőbb 24 órával a vizsga kezdete előtt (egyébként vannak időszakok , amikor nagyon forgalmas a neptun, olyankor, hát most mondok egy példát, mondjuk 50 embert enged be a rendszer, hogy őnekik működjön rendesen a neptun; és ha kilép egy, egy másik helyette akkor tud belépni; tehát nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni a vizsgára való feliratkozást.) Ja meg még úgy van, első féléveseknek lehet, hogy felveszik a tanulmányi osztályról a tantárgyakat; év elején mindig aktiválni kell a félévet, van, hogy a TO aktiválja neked; de lehet állítani passzívra is, ha éppen azt az egy adott félévet kihagynád valami miatt; és akkor pl pénzt keresnél a buszköltségre, vagy akármi. És akkor na, szóval lehet olyat is. És vannak olyan tantárgyak/tanárok, akiknél megajánlott jegy van; azt 3 napon belül el kell fogadni, ha kapsz egy ilyen üzenetet vizsgaidőszak közben, hogy megajánlott jegyed érkezett; mert különben ha nem fogadod el, elvesződik; tehát vizsgaidőszakban azért érdemes lehet naponta , kétnaponta megnézni a neptunt. Ja és ráadásul van még olyan vizsgajelentkezési mód is, amit lehet, hogy nem veszel észre; csak túl későn; az a lényeg, hogy a tanár elküldi egy táblázatnak a linkjét, hogy mindenki írja be magát valamelyik vizsgaalkalomra; csak hogy ezekről nehogy lemaradj. :) De egyébként, ha lemaradsz róla, akkor is , ha küldesz egy e-mailt a tanárnak (nem mindenhol vannak közzétéve a tanárok elérhetőségei, de a TO-n meg szokták tudni adni a címet) ; és akkor szóval meg lehet oldani ezt is. Szabadon választható tantárgyakból is megvan , hogy X darabot kell teljesíteni lehet KMOOC-on is, ha az iskolád fel van sorolva a csatlakozott sulik közé; és akkor ez ilyen online; a kötelezően választható az olyan, hogy mondjuk van belőle 5 darab, és meg van adva, hogy ebből mondjuk 3-at meg kell csinálni. Két félév alatt 36 kredit kell; átlagod pedig legyen annyi, amennyit adott szakon kérnek adott suliban. Legalábbis tehát az a minimális.

2020. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Ja és az idézett szövegek az esszében nem haladhatja meg a 20%-ot; és amit pontosan idézel, valahova oda a bekezdés alá is szokták kérni, hogy írjad oda a forrást; és a lap alján pedig az összes forrást fel kell sorolni. Az esszéknek jó, ha előlapot csinálsz; amin ott van a neved, a szak, a neptun kódot, ha csoportbontott óra , akkor azt is lehet odaírni, hogy melyik csoport, tanár nevét is odaírhatod, neptun-kódod is; tehetsz oda ilyen iskola címerét is. Tanár neve alá beírhatod a tantárgy nevét és a tantárgykódot; de szal ez pl táblázaton nagyon fainul tudhat kinézni pl 2 oszlop két sor, balra tanár neve alá tantárgy ;jobbra te neved alá neptunkódod, szakod. Meg még mehet rá dátum is; ja és forrás elérésének dátuma is kell, amikor felsorolod legalul az összes forrást; azt zárójelbe odaírhatod a webcím mögé. Könyvekből is lehet dolgozni, meg netről is.
2020. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagy segítség volt ez a sok új infó! :)
2020. júl. 29. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!