Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van akit hasonló helyzetből...

Van akit hasonló helyzetből vettek fel?

Figyelt kérdés

Az az álmom hogy orvos legyek, de sajnos egy szakgimibe járok (ami legalább Egézségügyis), és itt nincs kémia felkészítés, biosz is csak mutatóban, tehát nekem kell otthon tanulnom egyedül.

Ezt kb egy éve határoztam el, és elején még nem ment jól ez az otthon tanulás, sőt..

Mostanra viszont egyre elszántabbá váltam, és már jó pár hónapja napi 5 órát tanulok, (ebből 1.5 óra kémia számolás, 1 óra kémia elmélet, 2.5 óra biosz).

A kémiát nagyjából befejeztem, és csináltam egy középszintü érettségit, az 75 százalékos lett, bioszbol pedig 80.

A kémia számolással az ötösöm lesz kémiából, 520as feladatnál tartok, úgy számolom nyárra befejezem.

Ez jónak számit? Sok lemaradásom van még?

Ti szűk egy évvel az érettségi elött milyen próbaérettségiket irtatok?( jövőre fogok érettségizni) Illetve van köztetek olyan aki nem gimiből ment orvosira?

Motivált vagyok nagyon, de néha elbizonytalanodok hogy sikerülhet e, mert a legjobb gimikből is nehéz bekerülni, nem ilyen harmat gyenge sulibol..

Válaszotok/tapasztalataitok megosztását, előre is köszönöm!



2020. júl. 16. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen kitartó vagy, akkor simán lehet esélyed. Esetleg magántanárra nem gondoltál? Kémiából a kísérletek miatt lehetne hasznos.
2020. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szeptembertől megyek, beszerveznek az egyik gimibe előkészítőre, de magántanár az egyrészt drága, másrészt meg nincs itt a környéken..

De erről a felkészítőröl is sok jót hallottam, meg biztos segít.

2020. júl. 16. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet csinàlni simán. Nem pont ez volt velem, de kicsit hasonló. Külföldiként készültem fel a 0ról a Magyarországi emeltre, és 5ös lett.

Elszántsággal, kitartással menni fog, hajrá! ;)

2020. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szakgimibol (szakkozepbol) mentem egyetemre, és igaz, hogy csak másodszorra, de sikerült. :) (Azért nem árt, ha van egy "B" terv. ;-) )
2020. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már előtte egy évvel ilyen jó alapjaid vannak és ilyen szorgalmasan tanulsz, simán bekerülhetsz. Vannak, akik a nulláról készülnek fel sikeresen egy év alatt. Én is egy vidéki, gyengének számító gimiből, az oktatás hiányát sok tanulással ellensúlyozva kerültem be a sotéra, szóval kitartás!
2020. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na csak ne bizonytalanodj el! Ha ilyen motivált vagy, akkor sikerülni is fog, csak haladj szépen tematikusan a terv szerint, tanulj. Szerintem nagyon jól állsz, és ez még jobb lesz. Ne feledd hogy emeltet kell majd tenned, oldogasd ezeket a feladatokat, le lehet őket tölteni a megoldókulccsal együtt. Ne add fel. Szakközépből is lehet menni orvosira, ismerek olyat aki onnan ment. Az eü szakgimi meg még jól fog jönni.
2020. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: ez már régen volt, akkoriban, amikor még csak minden 10-12. jelentkezőt vették fel, úgyhogy neked tényleg nem valószínű, hogy ne sikerülhetne első nekifutásra is, hiszen tényleg tudod, hogy mit akarsz (én meg csak az utolsó évben félév táján döntöttem úgy, hogy mégiscsak megpróbálok továbbtanulni).
2020. júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire komolyan veszed biztos sikerülni fog. Én nagyon későn döntöttem az orvosi mellett és félév alatt 0-ról készültem fel a kémiára. Szóval ennyi kitartással meg tanulással szerintem simán menni fog.
2020. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elszántság, motiváció és alázatosság megvan, akkor csak csinálni kell tovább, és sikerülni fog. A tehetség is fontos persze, de Te már most hosszú időkön keresztül tudsz önállóan(!!) tanulni, ez pedig sokkal de sokkal többet számít hosszútávon!

Arra figyelj, hogy az elméletet értsd amennyire csak lehet! Ha nem elég a könyvből, akkor olvass utána/nézz videókat neten, akár angolul is, mert ha azt tudod, akkor bármilyen példát meg tudsz oldani amit az érettségi hozhat.

Nem látom akadályát hogy elsőre sikerüljön a felvételid és 7 éven belül Dr. legyen a neved előtt. Hajrá :)

2020. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a pozitív, motiváló válaszaitokat!

Igen valóban én is úgyérzem adott minden, csak mint fentebb említettem akkor is néha elöjön az elbizonytalanodás, de sokat jelentenek ezek a tapasztalatok, amiket megosztotok, és motivációt is ad nem keveset.

2020. júl. 21. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!