Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evézzavarral küzdök, nem...

Evézzavarral küzdök, nem tudok már mi tenni. Valaki hasonló helyzetböl tudott már helyrejönni, hogy?!

Figyelt kérdés

Bövebben:

28 éves 2 gyerekes anyuka vagyok,túlevéses/bulémiás zavarokkal küzdök évek óta.Érzelmi alapon müködöm,pszihológusnál is jártam egy darabig segített,aztán már semmit sem ért...most 2 hónapja kb hogy visszatért és nagyon durván,6 kilót híztam ez még rádob arra hogy utáljam magam és ez így megy az ördögi kör,tanácstalan vagyok,csalódott(magamban) és ez kihat az egéssz életemre...Lenne valakinek valami jó tanácsa...esetleg valaki hasonló helyzetben?motiváló profil instagrammon esetleg hasonló gondokkal?

Elöre is köszönök mindent



2019. máj. 28. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Fel kéne gönygyölíteni, hogy honnan jön, sokaknál kiskorban a szülők hozzák létre amikor hangos sírásra minden esetben valami kaja a válasz, vígasztalófolyamattá válik az evés. A legfontosabb hogy valamivel kiváltsd, az evés nálad egy reakció valamiylen élethelyzetre (ez lehet tartós lelkiállapot is) autómatikus reakció, ami a hosszú idúő alatt mélyen rögzült, nincs rá csodaszer, csak a te hosszú munkád,d e k ilehet váltani egy másik tevékenységgel ami hasonlóan hat a hormonháztartásra. Lehet például ez a sport mondjuk...és igne tudom hogy hangzik hogy a rántotthús helyett fuss két km-t...de tényleg hasonlóan hat a kezdeti nehézség után, de kereshetsz mást is. az evésnél meg próbálkozhatsz egészséges snackekkel is, illetve rágóval. Valamint fejben rengeteget kell azon dolgozni, hogy mindig mikor az evés lenne a reakciód valamire felgöngyölítsd hogy szükséges van e táplálékra, vagy unatkozol/stresszelsz...


Számomra egy utazás hozott változást az ételhez való hozzáállásombna,e gy izlandi túra,a hol kalóriában számoltuk ki mennyi ételnek kell nálunk lennie, hogy bírjuk a dolgot. egész más ha 1-2 hétig nem az örömért eszel, hanema zért hogy tovább tudj menni, illetve amikor nem azon centizel hogy beleférj egy keretbe, hanem hogy minél kisebb helyen magaddla vidd amit minimum enned kell. Esetleg h amegteheted hogy elmész valami túrára ahol a hátadon kell lennie több napi élelmedek, és nincs lehetőséged csak úgy nassolgatni,a z megváltoztathat sokmindent. nekem pár nap után nagyon beállt, szinte egyáltalán nem is voltam éhes, utána meg már cska meg kell tartani, és a szokásos stresszhelyzetre kell tlaálnie g ymásik autómatikus választ, amits zokássá teszel. lehetőleg valami egészségesebbet.

2019. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!