Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2020/2021-es tanévben két...

A 2020/2021-es tanévben két 45% feletti, felvételi tárgyra is jár 50 többletpont?

Figyelt kérdés

Idén tudom, hogy járt. Viszont arról nem olvastam semmit, hogy jövőre ez hogyan alakul.

Olyan hírek voltak tavaly nyáron, hogy csak a második emeltre jár többletpont, mivel kötelezővé tették az egy emelt szintű érettségit.

Csak az idei felvételizőkre( akik az új szabály bevezetésének első évében vizsgáztak)vonatkozott ennek a hírnek a be nem teljesülése?

Tehát a kérdésem, hogy jövőre jár-e 50 többletpont mindkét emelt érettségire, vagy csak a másodikra?

Olyan szakra jelentkezem, ahova magas a ponthatár emiatt érdekel.



2020. júl. 24. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
szerintem fog járni. áok/gytk mivel itt magas a ponthatár így vétek lenne elvenni azt az 50 pontot. Nyilván lejjebb vinnék, de akkor is nem tartom valószínűnek hogy nem számítják bele. (Szemétség lenne, hiszen megdolgozunk azért az 50 pontért)
2020. júl. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pontosan áok-ra jelentkezem, teljesen igazad van:)

Hiába van nyelvvizsgám, alapvetően mínuszból fogok indulni, ha elveszik a második emeltet

2020. júl. 24. 00:54
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint az arra járó pluszpontot
2020. júl. 24. 00:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló nem igazán érti, mi fán terem a központi felvételi eljárás. A ponthatárokat senki nem viszi sehova, pusztán a flevételiző diákok pontszáma határozza meg azt.

Kedves kérdező! Az a baj, hogy a magyar rendszerben esélytelen ezt előre látni. Még az sem biztos, távoktatás lesz-e szeptembertől az egyetemeken. Bármikor írhat egy nyílt levelet a PDSz, annyiszor variáltak már dolgokon. Sajnos a jövő évi felvételi eljárás kezdetéig biztosat nem lehet mondani.


Ami szerintem necces ezzel az "az első emeltért nem jár többletpont", hogy mi van, ha valaki hármat csinál. Melyik az "első"? Vagy arról lenne szó, hogy kivétel nélkül mindenki max. 50 plusz pontot kaphatna emelt érettségire? Mindezt gondolom csak az esetben, ha két emeltből számítja a pontjait. Nos, ha így is lesz: nincs miért aggódnod. Én túl vagyok 2 felvételi eljáráson, BME GPK-ról küzdöttem át magam idén ELTE PPK-ra. Egy ilyen nyakatekert szabály miatt mindenkinek szar lenne, valószínűleg két emelt megírására kéne készülni, + nyelvvizsga.

Ha neked el fogják venni a második emeltet, az összes többi ált. orvosira jelentkezőét is elveszik. Tudom, nehéz ezt ilyen viszonylatban látni, de így lesz. Ha el is vennék, egy felsőfokú nyelvvizsga még mindig 40 pont.

100 szónak is 1 a vége: tippelgetni lehet, de bármi történhet. Tanulj, dolgozz meg érte, adj bele mindent, írj 2 emeltet és jó vagy. Fel fognak venni. :)

2020. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves #4!

Igazság szerint már megvan a felsőfokú nyelvvizsga, egy másik nyelvből pedig közép. Arra az esetre, ha kötelezővé tennék a komplex középfokút (amit idén szintén nem tettek meg, csak ígérték) a másik nyelvből letett felsőfokra kaphatnék 40 többletpontot. Azonban így is csak 90 van a 100-ból.

Teljes mértékben igazad van, hogy másoknak is rossz ez az eljárás. De, jobb tudni, hogy sok orvosira/fogorvosira/stb szakra jelentkezőnek van olimpiai/diákolimpiai/OKTV/egyéb eredményből származó pluszpontja, amit én nem fogok tudni kompenzálni. Az egyetlen lehetőség, amivel ezt kompenzálhattam, az a nyelvvizsga, ez kilőve. De még így is mínuszban vagyok hozzájuk képest és ezen egy végzős év alatt sem fogok tudni változtatni.

2020. júl. 24. 15:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy plusz szűrés. Ahogy nekik, úgy szerintem neked is volt lehetőséged diákolimpián vagy egyéb versenyen részt venni. Ők ( mi) ezek szerint több munkát fektettünk a tanulmányainkba/ sportba stb. Ezt honorálják.
2020. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elméletileg lett volna, ebben igazad van. De gyakorlatilag nem minden vidékinek vannak olyan lehetőségei, mint azoknak, aki megyeszékhelyen/nagyvárosban élnek. Legalábbis sport tekintetében.

Az, hogy több munkát fektettél bele, lehetséges. De ettől még nem lenne fair szerintem, ha amiatt buknának a sorstársaim velem együtt pontokat, mert a négy év gimi alatt nem volt lehetőségük/idejük plusz versenyeken részt venni.

2020. júl. 24. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Rettenetesen túlaggódod. Meglehetősen kevesen vannak azok, akik OKTV-n, olimpián érnek el olyan helyezést, amivel kimaxolnak. Annyian nem, hogy kiüssenek téged, ha a 100-ból 90 pluszpontot érsz el. Ha tőled elvesznek 50-et az egyik emeltből, akkor mindenkitől. Te a nyelvvizsgáiddal még kimondottan jól is állsz, hiszen visszaszerzel 40-et. Akkor is, ha a középfokúért sem adnak pontot, hiszen neked van egy, amit elismertetsz középfokúként, és másból van egy felsőfokúd. A többség ebben a helyzetben 50 pluszpontot kapna csak, mert hidd el, a 2 emelt mellett jellemzőpen egy középfokújuk lesz csak, esetleg két középfok jobb esetben. Te a kisebbség leszel. Ne az OKTV-seken meg az olimpikonokon rágódj, akik kevesen vannak ahhoz, hogy kigolyózzanak 10 többletponttal, hanem arra koncentrálj, hogy magas százalékokat érj el az emeltekkel.

2020. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vidéki vagyok, konkretan soproni, nem is gondolom, hogy hu de nagy város, mégis háromszor sikerült diakolimpiát nyerni, ráadásul nálunk az osztályban a diákok több mint fele vagy 10 vagy 15 vagy 20 pontot gyűjtött össze diakolimpiaval. Konkretan többen is most igy jutottak be orvosira fog orvosira, gyógyszerészetire és igen vidékről, még csak nem is megyeszékhelyről, egy egyszerű sima gimnáziumból.Szerintem egyáltalán nem vagyunk kevesen de tényleg mostmár inkább arra koncentrálj hogy az emeltek jók legyenek.
2020. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ#8 :)

#9 Tudom, hogy nem vagytok kevesen ilyesfajta többletponttal, az összes orvosira/gyógyszerészetire jelentkező ismerősömnek/osztálytársamnak van hasonló eredménye a tarsolyában, kicsit ez is nyomást helyez rám.

(Egyébként Sopron épp szomszédos megye)

2020. júl. 25. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!