Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tud bármit is az SZTE...

Valaki tud bármit is az SZTE GYTK pótfelvételijéről?

Figyelt kérdés
GYTK ra akartam menni még tavasszal, csak nem sikerült a jelentkezés. Nem hitelesítettem, mert sokáig bénáztam a feltöltésekkel. XD Nagyanyám felhivott, és mondta, hogy akkor pótfelvételi így, meg pótfelvételi úgy. Én meg néztem, hogy van ilyen? Rákerestem, és tényleg ott volt, hogy p. Felvételi. Jelentkezési határidő augusztus 9. Oké. Ha van ilyen. Minden esélyt megadok magamnak, hogy bekerüljek. Viszont nem értem ez mit takar. Pl. Az érettségi tananyagát kell megtanulnom újra, és az alapján írok pótfelvételit augusztus végén? Vagy feladnak egy kisebb tananyagot, amit megkell tanulni, és a legjobbakat még felveszik?Valaki feltudna vilagositani? XD Minden apró részlet érdekel. 19/F

2020. aug. 3. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ugyanaz a rendszer, mint a rendes felvételinél. Nem kell újraírni semmit (érettségit nem is lehetne, mert addig nincs érettségi időszak), csak feltöltöd a dokumentumokat és lesz egy pontszámod. A félévi.hu-n minden infót megtalálsz.


Viszont nem akarlak megsérteni, de ha tényleg egyetemre akarsz menni, ennél komolyabban kell venned az olyan dolgokat, mint a határidők vagy a dolgoknak való utánajárás. Nem lesz mindig ott a nagymama, hogy felhívjon, hogy épp lemaradsz valamiről.

2020. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értelek. Az a baj a pontszámom alapból nincs meg jelenleg. Nem tudok írni akkor semmit? Valamit amivel tudnék javítani? Szeptemberre már reménytelen?
2020. aug. 3. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

A pótfelvételi eljárásban új ponthatárt állapítanak meg, ami lehet akár alacsonyabb is, mint a rendes felvételin (bár SZTE-GYTK-n eddig minden évben magasabb volt). Viszont a pótfelvételin most csak önköltségesre tudsz jelentkezni. Szóval ha mindenképp államilag támogatottra szeretnél menni, a legjobb, ha újraírod az emelt érettségiket és jövőre újrapróbálkozol (ugyanis keresztféléven nem szokott indulni gyógyszerész szak).


Ja és az első válaszomban nyilván felvi.hu-t akartam írni, csak autocorrect. :D

2020. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!