Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik az államilag...

Mi történik az államilag finanszírozott egyetemi tanulók adósságával, abban az esetben ha elhunynak?

Figyelt kérdés

Olyankor a családnak kell megtéríteni vagy hogy zajlik az ilyen?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat! :)



2020. aug. 3. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ugyanaz, mint bármely más adóssággal, az örökségből fizetik, ha több, mint az örökség akkor a hitelező így járt.
2020. aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, de kifejtenéd ezt a részt? nem teljesen értem egy fiatal diáknak mi az "öröksége" ?
2020. aug. 3. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy fiatal, lehet neki vagyona, autója, ingatlana, hiszen már elmúlt 18.


De kérlek nyugtass meg, hogy nem te vagy ez az egyetemi tanuló!

2020. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy a diákhitelt törlik. Nem kell senkinek sem visszafizetni. Szerintem az állami támogatással is ez a helyzet.
2020. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem rólam van szó. Egyik barátom elhunyt, és eléggé szegény a családja szóval tudni akartam, hogy még ezzel nem fogják-e őket terhelni.


Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, és hogy ilyen segítőkészek voltatok! Ment a Zöld minden válaszra.

2020. aug. 4. 08:26
 6/10 anonim ***** válasza:

bocs én még ott tartok, hogy Államilag finanszírozott. Akkor neki miért is van adóssága? Ki felé?

Értem, hogy az mellékes... csak a helyzetet talán mégis érdemes pontosítani a pontos válaszhoz?

2020. aug. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen pontosítani? Aki államilag támogatott képzésre jár, annak az állam felé van adóssága. A beiratkozásnál alá kell írni a hallgatói szerződést, miszerint:

az oklevél szerzést követő 20 éven belül a félévekkel megegyező ideig hazai munkaviszonyt kell fenntartani, vagy ha nem, akkor vissza kell fizetni a képzés díját. Csak úgy tűnik, hogy ingyen van a képzés, de valójában nem.

2020. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es!

Pont erre a pontosításra van szükség! Miért kell ezen felháborodni.

A nagykorú személy szerződést köt az Állammal. Mégis milyen törvény alapján szállna "adóssága" bárki másra halála esetén?

Arról nem is beszélve, hogy a szerződés a munkavállalásról szól. Azt szabályozza. Elhunytak nem tudnak ilyen kötelezettségeket teljesíteni. Ha a képzési szerződés kifejezett kitételt nem tartalmaz, a kötelezettség teljesítése nem száll átt senkire. Márpedig a harmadik fél aláírása nélkül (tehát neki is el kellene fogadnia a szerződést) nem jön létre más számra kötelezettség. Tehát "adósság" sem.

Netán a szülők (felőtt gyermek esetén jogilag nem jelentkülönbséget), vagy bárki más kezes aláírta a szerződést?

2020. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Éppen ezért írtam, hogy ez valószínűleg úgy van, mint a diákhitelnél, hogy nem kell visszafizetnie senkinek.
2020. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

idézem az eduline-ról:

"A munkaviszony-fenntartási, illetve visszafizetési kötelezettségek egészét vagy egy részét - kérelemre - teljesítettnek tekintik, ha a hallgató azokat megváltozott munkaképességére tekintettel, tartós betegsége, balesete, szülés, kettő vagy több gyermek nevelésére tekintettel vagy más váratlan ok miatt, önhibáján kívül nem képes teljesíteni."


Szóval nem gondolom, hogy halál esetén akár kérvényt kellene benyújtani. Az nyilván súlyosabb indok a felsoroltaknál. Ezértszóba sem kerül.

2020. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!