Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor valaki az egyetemet kicsit idősebben kezdi mint az átlag?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok végezni a Széchenyi Egyetemen, de úgy érzem a szak amit választottam mégsem nekem való, így az általam egyik legjobban vágyott szakra mennék az NKE-n, amit eleinte fizikai alkalmatlanságom miatt nem mertem bevállalni. De azóta eltelt pár év, összeszedtem magam, most vagyok 21 éves, jövőre 22.


Itt sok olyan diákkal, csoporttárssal beszéltem, akik a korkülönbségeken fennakadnak, legyen az pár hónap, vagy 1 év köztünk. De nem csak diákok, tanárok is volt hogy pletykáltak arról, hogy az elsősők között akad 25 éves is, és nem is értik mit keres itt, meg megy a szemforgatás és a vigyorgás ezerrel..


Szóval ti hogy látjátok ezt, előfordul nálatok is hasonló? Ha most a plusz 3 évemért kiröhögnek sem érdekelne, csak kíváncsi vagyok hogy most tényleg ennyire jelentős-e ez a dolog?



2020. aug. 3. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok és nappali BA-ra járok. Ha neked belefér, miért ne?

Amúgy meg, ha nagyon érdekel mások véleménye, dolgozz mellette félállásban és úgy nem fognak piszkálni.

2020. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Nalunk az atlagkorosztaly boven 22-24 felett volt, de idosebbek, 30-40 evesek is voltak ba-n. Mindenki megtalalta a sajat tarsasagat, meg amugy sem lehetett megmondani senkirol altalaban, hogy o most 21 vagy 18...
2020. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Senkit nem érdekel, hogy 18 vagy 22 vagy 25 éves vagy-e.
2020. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár 50 évesen sem ciki tovább tanulni. Aki szerint igen, az nem egyetembe való, hanem oviba. Kb. ott van ilyen színvonal, hogy ciki ez meg az.
2020. aug. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nke hhk ra vettek fel 22 vagyok :D. Nem ciki, sőt hasznodra is válhat az élet tapasztalat.
2020. aug. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Hova jártál te, ahol mindenki egy óvodás szintjén van?

Nálunk nem láttam még olyat, hogy bárkit is kinéztek, csak mert idősebb. Huszonpár évesen még egész jól el is lehet vegyülni a gólyák között, és egy év múlva már ők is egészen felnőtesebben fognak kinézni, akkor már nem nagyon fogsz kitűnni.

2020. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak azokat nézik ki, akik tesznek is róla és egyértelműen kilógnak a többiek közül. Nyilván van különbség egy már egyetemet végzett és/vagy dolgozó 22 éves és egy gimiből frissen kikerült 18 éves ember között, viszont nem olyan szinten, hogy mondjuk ne lehetne kapcsolatokat építeni, összedolgozni stb. Aki úgy állt hozzá, hogy nyitott, barátságos, érdeklődő volt és ugyanolyan egyetemista mint bárki más az teljesen jól beilleszkedett. Az én szakomon zömében fiatalabbak (szóval a standard érettségi után kezdőkre gondolok) vannak, de azért van egy-két idősebb szaktársunk is és a többségük tök jól beilleszkedett. Aki nem, az pedig azért, mert saját maga úgy viselkedett, hogy egyszerűen azzal a viselkedéssel és hozzáállással ki is zárta magát a közegből. Állandóan okoskodtak, mindig mindent nagyon tudtak, kéretlen tanácsokat osztogattak, kioktattak, folyton ment a "bezzeg én..." vagy sokaknak mindenre volt kifogásuk, hogy most éppen nem tudott házit írni és hadd másolja le, neki ilyenekre már nincs ideje, küldd el ezt meg azt stb. és közben nem vették észre, hogy ez mennyire gáz és idegesítő. Őket nem szeretjük. Viszont aki normális, nem tesz különbséget saját maga és a többiek között, nyitott stb. az egyáltalán nem szenved semmi hátrányt a kora miatt.
2020. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20 eve meg ezen nem akadt fenn senki. Nalunknis volt aki mar diplomaval jott, nappali szakon tanult es siman olyannvolt mint az atlag.

Igaz akkoriban ingyenes volt a masodik diploma is most meg ugy tudom 12 felevet vagy mennyit fizet allambacsi es utana mar fizetos minden. Es ha valakinek dolgoznia kellett vagy tudtuk fizetoson van, na azon jobban fonnakadtunk. De rajuk se forgatta senki a szemet.

2020. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!