Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez csalásnak számít az érettsé...

Ez csalásnak számít az érettségin?

Figyelt kérdés

2020 előtt érettségiztem, azóta néha eszembe jut, hogy vajon ezt tényleg meglehetett-e tenni szabályosan...


Matek írásbelin az osztályfőnök volt az ügyelő a teremben és miután lejárt az idő és beszedte a papírokat, elmondta az egyik feladat megoldását és aztán az egyik gyerek visszakérte a papírt azzal az ürüggyel, hogy kifelejtette az adatát és azonnal beírta a tanár által említett megoldást sutyiban.


Egy olyan tárgyból írtam, amit kevesen választottak, konkrétan csak ketten voltunk bent a teremben és egy számomra ellenszenves nő volt az ügyelő tanár. Imádta a társamat, akivel együtt ìrtam az érettségit.

Ő hamarabb befejezte, és az ajtóban kezdtek beszélgetni amíg én még javában írtam.


Szóbeli:


Úgy tudom, szülő, semmilyen külsős nem tartozkódhat azon az emeleti szinten, ahol a vizsgáztatás folyik. Csak a diákok meg a tanárok.


Hát kérlek, az összes elit gyerek anyja megjelent abban a teremben, ahol elméletileg nekünk kellett várni, amíg behívnak. Nem lehetett nyugodtan meglenni. Ott sürögtek, hangoskodtak, traccsoltak, ettek...főtt kajákat hozztak a gyerekeiknek.


Aztán megláttam, hogy az egyik anyja a vizsgabiztossal beszélgetett, behívta ebbe a terembe és ott beszélgetett ezzel a hivatalos szemèllyel a lányâról, hogy ő milyen csodálatos, orvos akar lenni és hogy mileyn jól ment neki a szóbeli...szerintem, ez k_rvára tilos volt.


Inkább kimentem a pihenő teremből és a folyosón ettem.


Aztán mikor behívtak, magyarnál kicsit zavarba jöttem és egy ronda megjegyzést tett rám a vizsgáztató tanárom, amikor még az angol hátra volt rögtön a magyar után...akkor most nem említem a vizsgabiztos fejét, ahogy méregetett..az a hölgy, aki az egyik vizsgázó anyukájával beszélgetett pár perccel ezelőtt...kicsit sem pofára ment az osztályzás..ja még durván meg is szólt, csak mert megvártam, amíg a vizsgáztató tanárok befejezik a beszélgetést...én voltam az utolsó és az összes tanârnak már elege volt nap végére és ezt rendesen éreztették velem a vizsgabiztosnővel együtt...



Ez szerintem nem volt rendben...vagy az ilyesmi természetes?



2020. aug. 12. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Az emeleten tartózkodhatnak a szülők is.


A szóbeli érettségin előzetes engedélykérés után bent lehet, mint csendes megfigyelő a szülői munkaközösség (magyarán pár szülő) és a diákönkormányzat.


A pofára osztályzást szinte lehetlen bizonyítani, mert az adott szaktanár dolga eldönteni, hogy hány pontot ad a feleletedre.


A hangoskodás az amit nagyon nem tudok elfogadni az érettségin.

2020. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szülők jöhetnek. Nálunk kifejezetten kérték, hogy jöjjenek be szülők segíteni a büfében, ami a várakozóteremben volt. A többit amiről írsz, én sem tartom elfogadhatónak.
2020. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon bírom, hogy minden tudás nélkül vádaskodsz.

Nem tilos ott lenni a szülőknek, sőt, normális helyen bizony vendégül látják a vizsgaelnököt, tanárokat.

2020. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

- Nem, nem tilos a szülőknek ott tartózkodniuk - mi több, kifejezetten pozitív!


- Az, hogy nekiálltak ott előtted traccsolni, bunkó dolog, de feltételezem, nem szóltál illedelmesen, hogy zavar, csak bután írtad tovább.


- A lapvisszakérős trükk nagyon laza, kockáztatott és nyert.

Az ilyen típusú fogsz majd dolgozni egyetem után, aztán hőzöngeni gyakorin, hogy kevés a fizu.


- Nem, nem tilos beszélgetni az érettségi biztossal, akinek egyébként semmiféle (!) beleszólása nincs az értékelésbe, mindössze a vizsga szabályos menetét ellenőrzi.


Ha megnyugtat, én indukciós hurokkal és kamerás tollal lecsaltam az egészet.

2020. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
*az ilyen típusú embernek fogsz majd dolgozni
2020. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!