Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért a külföldieket részesíti...

Miért a külföldieket részesítik előnyben a kollégiumi felvételikor? Nem az lenne a logikus, hogy ők csak online tanulhassanak, nehogy fertőzést hozzanak?

Figyelt kérdés
Lecsökkentették a felére a kollégiumi férőhelyek számát, így most lehet, hogy idén nem tudok bekerülni. Albérletet nem tudok fizetni, mert egy fizetésből élünk, ha nem kapom meg a kollégiumot, akkor nem tudom folytatni a sulit meg munkám is lenne mellette ugyanott, ahol tanulok, ami akkor szintén elúszik :( Én értem, hogy a vírus miatt szabályok vannak, de miért a külföldieket részesítik előnyben? Ráadásul úgy, hogy ők a kollégium legösszkomfortosabb szobáit kapják meg, mert hogy külföldről jönnek, a magyarok meg így nagyon sokan kiszorulunk. Most ez miért jó? Ha egyszer meg akarjuk fékezni a járványt, akkor nem az lenne logikusabb, hogy akkor ők addig online tanuljanak, hogy ne kockáztassuk, hogy behozzák megint a fertőzést? Meg egyébként is Magyarországon nem a magyarokat kellene segíteni? Teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs, mihez kezdjek, mert tényleg nem állunk úgy anyagilag, hogy albérletet tudnék fizetni :(

2020. aug. 14. 14:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

"Egy Erasmusos diák meg eleve gazdag"


EZT az ostobaságot meg honann szedted????

Az Erasmus éppen azoknak segít, akik NEM gazdagok, hoyg legyen lehetöségük más országban is tanulni!

2020. aug. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
50%

Az Erasmus program során a repülőjegyet, a lakhatás költségeit magadnak állod te vagy a családod.

A Campus M. ösztöndíj összege nevetségesen csekély egy hónapra.

Kolit se biztos, hogy kapsz, akkor meg mehetsz az albérletbe. A szerződésben benne van, hogy a koli hely nem garantált.

Szóval nem a szegénynek van kitalálva, hanem a gazdagoknak.

Ráadásul egy vagy két félév csúszással jár általában.

Ezt nem mindenki engedheti meg magának.

Bár valószínűleg, te azt se tudod miről van szó huszonegyeske.

2020. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Képzeld el, hogy tudom, mert a fiam részt vett ilyenben.

És nem vagyunk gazdagok, még csak a középosztályt sem igazán érjük el.

A fiam sem kapott kolit, egy (bútorozatlan) szobát bérelt (annyiért, amennyiért MO-on az egyetemhez), viszont igen tud spórolni és kevés pénzzel is kijön. Nem jár étterembe(mekibe, hanem saját maga készít minden kaját magának, a szobába is csak minimalisztikusan volt felszerelve - egy matrac, pár euroraklap asztalnak, nagy kartondobozok szekrény helyett - szóval nem igazán sokat költött.

2020. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Azért azt ne próbálja már meg bárki is bemagyarázni, hogy egy gazdag külföldi orvos, vagy jogász nem tudná egy lakást bérelni, vagy akár még is venni a gyerekének. Dehát nyilván a kollégium kényelmesebb, merthogy azt nem neki kell intézni. És az ilyen önző emberek miatt szorulunk most ki többen a koliból, ami miatt lehet, hogy halasztanunk kell a sulit. Annyi szervezet van ami segíti a külföldiek lakhatását, nekünk szegényebb magyaroknak meg mindig csak jön a szöveg, hogy oldjuk meg. Csakhogy nem mindenki van olyan helyzetben, hogy meg is tudja oldani. Pl akinek kevesebb órája van, az el tud menni dolgozni, de pl aki orvosira jár, na az nagyon nem, mert sok az óra és tanulni is rengeteget kell.
2020. aug. 17. 17:53
 25/28 anonim ***** válasza:
33%

Tudod, "külföldön" sem mindenki orvos meg jogász! Ha ennyire ostoba vagy, akkor nem a kollégium hiánya miatt nem tudod elvégezni az egyetemet, hanem az értelmi képeségeid miatt.

A legtöbb külföldi egyetemista szülei ugyanolyan h´etöznapi emberek, mint bárki más, söt elárulom, nyugaton nem divat az egyetemista gyerekete eltartani, támodatni, az kizárólag a gyerek dolga, hogy miböl él meg.


Ami meg az orvosit illeti, a testvérem orvosira járt, egy kisvárosban élt, az egyetem meg 50 km-re egy másik városban volt.

Úgy végezte az egyetemet, hogy itthon szült közben két gyereket, és minden nap reggel-délben-este ö etette a kicsiket, azaz csao pár órákat volt az egyetemen.

2020. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező én értelek.


Akik meg hitetlenkednek, azoknak elmondanám, hogy idegennyelvű képzést a SOTE-n vagy BME-n csak fizetősön indítanak, nincs támogatott meg semmi. Aki félévente egy millát ki tud fizetni csak a tandíjra, az pont nincs rászorulva, hogy havi 10k-ért aludjon valahol.


A márkás termékek meg a világon sehol nem olcsók. Az Iphon LV Boss vagy bármi, még indiában is ugyanannyiba kerül, mint itthon.

2020. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Meg nem is értik, hogy kikkel van bajom, mert az Erasmusosokról egy szót nem mondtam, akik csak fél évig vannak itt, hanem azokról beszéltem, akik az egész egyetemet itt végzik. Merthogy azok igenis gazdagok, mert nekik fizetős az egyetem, fizetik a szállást, nyáron is itt vannak, meg költőpénz is kell nekik és mellette nem dolgoznak. Sok magyar meg még dolgozik is az egyetem mellett és így is éppenhogy a kolit tudják csak kifizetni. (Mint pl én is.) Egyébként is Indiából meg Afrikából csak a gazdag tud egyetemre menni, mert a szegényebbje sokszor még a saját falujából sem tud elmenni meg az alap iskolába sem tud eljárni, nemhogy külföldre, vagy egyetemre mehetne. Azt nem értem még, hogy akkor ha már mindenáron kollégiumban akarják őket elhelyezni, akkor meg miért nem csinálnak egy kollégiumot külön, ahová csak ők mehetnek és akkor nem túrnának ki minket. Persze, ha meg mondjuk nekik, hogy miattuk nem tudunk bejutni a kollégiumba, vagy megkérdezzük, hogy miért nem lakásban lakik, akkor meg rögtön elkezdenek sírni, hogy csúnya rasszisták vagyunk, akik bántják őket.
2020. aug. 18. 18:14
 28/28 A kérdező kommentje:
25-ös! Egyébként meg nem 50 km-ről kellene bejárnom, hanem 150-ről, ami naponta lehetetlenség.
2020. aug. 18. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!