Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért a külföldieket részesíti...

Miért a külföldieket részesítik előnyben a kollégiumi felvételikor? Nem az lenne a logikus, hogy ők csak online tanulhassanak, nehogy fertőzést hozzanak?

Figyelt kérdés
Lecsökkentették a felére a kollégiumi férőhelyek számát, így most lehet, hogy idén nem tudok bekerülni. Albérletet nem tudok fizetni, mert egy fizetésből élünk, ha nem kapom meg a kollégiumot, akkor nem tudom folytatni a sulit meg munkám is lenne mellette ugyanott, ahol tanulok, ami akkor szintén elúszik :( Én értem, hogy a vírus miatt szabályok vannak, de miért a külföldieket részesítik előnyben? Ráadásul úgy, hogy ők a kollégium legösszkomfortosabb szobáit kapják meg, mert hogy külföldről jönnek, a magyarok meg így nagyon sokan kiszorulunk. Most ez miért jó? Ha egyszer meg akarjuk fékezni a járványt, akkor nem az lenne logikusabb, hogy akkor ők addig online tanuljanak, hogy ne kockáztassuk, hogy behozzák megint a fertőzést? Meg egyébként is Magyarországon nem a magyarokat kellene segíteni? Teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs, mihez kezdjek, mert tényleg nem állunk úgy anyagilag, hogy albérletet tudnék fizetni :(

2020. aug. 14. 14:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Na ez még a másik, hogy én engedjem el az egyetemet a külföldiek miatt, ha nem tudok albérletet fizetni, még véletlenül sem ők a magyarok miatt. Nem tartom ezt továbbra sem igazságos hozzáállásnak. Úgy bánnak velük tényleg, mint a hercegekkel meg a hercegnőkkel, minden az övék, mindent megkapnak, mindenhonnan kitúrnak minket, mi meg oldjuk meg ahogy akarjuk, amit mellékesen nem mindig lehet. Pl ha mást nézünk, ők mentorokat is kapnak meg segíti őket az összes tanár. Oké, hogy mi beszéljük a nyelvet de pl egy másik városban, nekünk sem ártott volna, ha elmondják mit honnan érdemes beszerezni, melyik orvoshoz érdemes menni meg ilyesmit, de mi mindig csak azt kapjuk mindenben, hogy oldjuk meg. Nem fogom soha kevésbé igazságtalannak tartani, mert nagyon is igazságtalan.
2020. aug. 14. 22:52
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem neked valami más bajod van, csak a külföldiekre fogod!

Eleve olyan nincs, hogy "külföldi", vannak német, olasz, ukrán román, stb emberek, de semmi közös nincs sem mint emberben bennük, sem anyagi vagy egyég heylzetük alapján - az egyetlen, ami érvényes, hogy nem magyar állampolgárok.

Ha valaki annyira elvakult, mint te, és szerinte mindenki hibás, aki nem MO-on született, azzal igen komoly pszichikai bajok vannak.

2020. aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj bele, ha mondjuk te erasmus programmal kimész Németországba (vagy akármilyen, tök vadidegen országba) egy vagy két félére tanulni, neked is nagy segítség lenne, ha van egy personal mentorod, akihez fordulhatsz?


Mert nem tudod, merre találod a boltokat a közelben, jó kávézókat, háziorvost, nem tudod, hogyan intézd az ügyeidet a helyi tanulmányi osztályon és teszem fel, még a nyelv se megy annyira tökéletesen, hogy elboldogulj? És mondjuk lakásra nincs pénzed (azt se tudod, kitől bérelj), de a kollégium jó opció arra az időre?


Ha ezekbe így bele gondolsz, akkor is leírnád azt, amit az előbb? Amúgy én is azt gondolom, neked valami bajod van az élettel. Már tucatszor leírtad, hogy ez is igazságtalan, meg az is igazságtalan, panaszkodsz ezerrel, de a megoldáson nem gondolkodsz.

2020. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Hol írtam én egy szóval is, hogy a külföldieket hibáztatom? Azt írtam, hogy az egyetem igazságtalan, hogy ennyire kivételezik velük. Leírtam milliószor azt is, hogy nem tudom máshogy megoldani csak kollégiummal, mert nincs annyi pénzem, hogy albérletet fizessek. Nem tudom mit nem lehet ezen érteni. Attól, hogy én magyar vagyok még nem lesz automatikusan pénzem lakásra. Az is tény, hogy sok külföldi egyetemista gazdagabb sokkal, mint mi. Nem véletlenül keletkezett az a vicc is, aminek az a vége, hogy "ne hozz szégyent a családra, vegyél magadnak te is egy vonatot" Már megbántam, hogy kiírtam a kérdést, mert csak a bántásokat kapom, meg hogy oldjam meg, semmi együttérzés nincs tényleg senkiben. Ha hiszitek, ha nem, attól, hogy valaki magyar, nem jelenti automatikusan azt, hogy akkor a kollégiumon kívül tud más lehetősége is lenni. Csak kb senkit nem érdekel és ez akkor sem igazságos. Mert most így emiatt nem tudom majd folytatni a sulit és nem tudom majd elkezdeni a munkámat, amit egyébként is nehezen szereztem, mert egyetemistákat nagyon kevés helyre szeretnek felvenni. De persze ez nyilván nem probléma, mert beszélem a nyelvet, majd megoldom valahogy...
2020. aug. 15. 12:37
 15/28 A kérdező kommentje:
Vagy akkor ha csak azt nézzük, hogy nem beszélik a nyelvet, akkor oké, kapjanak kollégiumot meg kapjanak mentort, de arra már mi a mentség, hogy még villamosjegyet sem kell fizetniük? Mert a múltkor, amikor utaztam a villamoson, jött az ellenőr, nekünk még azt is jól megnézte, hogy egyezik-e a szám a bérletet, de a külföldinek semmije nem volt se jegye se bérlete, intett egyet az ellenőr ék meg közölte, hogy "no" és az ellenőr meg visszaintett és nem büntette meg, hanem ment tovább. Azért ez már igenis kivételezés és tényleg túlmegy azon, hogy hátrányban van, mert nem beszéli a nyelvet.
2020. aug. 15. 12:55
 16/28 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem neked üldözési mániád van, ha mindenhol mindenki bánt téged, mert nem vagy külföldi!
2020. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
69%

Akkor milyen válasz lett volna megfelelő neked? Buksi simi, meg társai? Sajnálkozás csoportosam amiatt, hogy az élet milyen igazságtalan veled?


Mi nem tudjuk, miért a külföldieket részesítik előnyben a magyarok helyett vagy helyetted (eredeti kérdésed). Erről az egyetemet, vagy a kollégium igazgatóját kell megkérdezned, miért ez a rendszer.


Viszont igenis hibáztatod a külföldi hallgatókat. Minden válaszodban az köszön vissza, hogy ők: így gazdagok, olyan drága táskájuk, meg márkás cipőjük van, úgy kiskirályok, meg kiskirálynék, ki van nyalva a kis fenekük az egyetemen, miért van mentoruk szerencsétleneknek (nulla magyar tudással), nem is kell nekik az a kolesz hely, mert amúgy milliomosok és abból miért nem futja drága albérletre? Nem tűnik fel? Olvasd vissza magad.


Ajánlottam neked megoldást. Szobabérles? Rengetegen élnek ezzel a megoldással. Írtad, van egy párod. Meg lesz valami munkád. Abból nem jön ki?


Ezért mondom, hogy hagyd abba a panaszkodást, meg a külföldiek ekézését. Amúgy meg egy átlag jegyellenőr annyit nem tud angolul, hogy "yes or no". Hagyjuk már ezt a kivételezés dumát.

2020. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Csak az igazságot írtam le, de mindenki csak lehord érte mindennek. Igenis igazságtalanul kivételeznek velük és erről nem fog megváltozni a véleményem. Továbbra is úgy gondolom, hogy Magyarországon amíg vannak magyarok, akiknek nincs más esélyük, őket kellene elsősorban segíteni, nem a külföldieket. Ha meg tudnám máshogy oldani a lakhatást, nyilván megoldanám, mert nyilván jobb lakhatási körülmények vannak egy lakásban még ha csak egy szobát bérel is ott az ember, mint egy kollégiumban. Csakhogy nem tudom, mert a szobák is kb 30-40 ezer Ft-ok/hónap+kaució és sok helyen amiket találtam úgy kérik, hogy 3 hónapot előre ki kell fizetni, amit nem tudok megtenni. A kollégiumot a költőpénzekkel együtt is éppen hogy tudtuk finanszírozni, azért kellett munkát keresnem. Jeleztem az egyetemnek a problémát, de nem érdekli őket, azt írták a külföldieket részesítik előnyben, érdeklődjek augusztus 25-e után újra, lesz-e még hely. Ami ugyebár már későn van, mert szeptemberben meg már indul a suli. Úgyhogy akármit is mondtok meg akárhogy is bántotok, érthető, hogy ki vagyok bukva, hogy a saját országomban csak a külföldieknek hajlandóak segíteni.
2020. aug. 15. 15:22
 19/28 anonim ***** válasza:
33%

Ezt én sem értem. Szerintem is az lenne a logikus, ha most senki se utazhatna országon kívülre.

Márciusban is a külföldiek maradhatak a koliban, a magyarok nem. Érdekes eset, pedig simán haza tudtak volna menni.

Egy Erasmusos diák meg eleve gazdag és egy repülőjegy az EU-n belül meg nem drága.

2020. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Olvastam több cikket, hogy amiatt, hogy a magyarokat hazaküldték a kollégiumokból, többen elvesztették a megélhetésüket, míg a külföldiek elvoltak vígan. Mi pl sokan levizsgázni is alig tudtunk, mert a koliba a magyarok nem költözhettek vissza és olyan vizsgát amire személyes megjelenés kellett alig tudtuk megoldani. Ráadásul mellé még csak nem is voltak érte hálásak, hogy ők maradhattak, hanem teljesen természetesnek vették és úgy lenéztek minket meg kb tiszta kárörvendően pofát vágtak, amikor költöztünk ki. Ők nem is dolgoznak a suli mellett, szóval mindenképpen gazdagabbak, mint mi, mert nekünk sokunknak még dolgoznunk is kell, hogy fedezzük a költségeket, nekik meg költőpénz meg minden van munka nélkül is.
2020. aug. 16. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!