Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Schmitt: úszás kötelező lesz...

Schmitt: úszás kötelező lesz az érettségihez, vélemények?

Figyelt kérdés
Most volt az Mtv-ben.
2010. aug. 4. 21:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Én még emlékszem, mikor ált suliban kötelező volt... Hát én utáltam az egészet. Ráadásul később gerincferdülés miatt is kellet járnom...akkor is utáltam. A sietve öltözködés, télen megfázott a fejem, sokszor lettem beteg, mert a mi iskolánkban nem volt uszoda, csak egy másikban. Ráadásul akkor sem volt ingyen...


Gondolom a családok megint fizethetnek, mert nem ingyen lesz majd...


Gáz, hogy így állnak hozzá. Én akkor sem tanultam meg rendesen úszni . CSak mikor a pasimmal voltunk egy hétig a Balaton mellett nyaralni... de akkor nagyon.


Inkább azon gondolkozhatnának el, hogy nyárra kivinni a gyerekeket egy hétre a Balcsira és akkor nem kellene télen ráncigálni őket a hidegbe...meg tantervátalakítás meg minden... az osztálykirándulás is le lenne egyúttal tudva, nemde?

2010. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%

Ezt csak én nem tartom olyan szörnyűnek? Szerintem nagyon fontos lenne, hogy mindenki megtanuljon úszni, rengeteg balesetet el lehetne kerülni.

A baj az, hogy a legtöbb iskolának nincs uszodája, és még ha pénz lenne is rá (de honnan), akkor sem lenne hely hozzá mindenhol. Plusz én jártam olyan suliba, ahol volt medence, és volt kötelező úszás óra (minden második héten tesi órán úsztunk) és tényleg mindenki próbálta ellógni. Én jól tudok úszni, tudtam már akkor is, elvileg nekem ezzel nem kellett volna, hogy problémám legyen, viszont szupi kis nőgyógyászati fertőzést szedtem össze a suli medencéjében. A lábgombáról nem is beszélve. Az öltöző sem volt alkalmas erre, én sem szívesen vetkőztem le teljesen mások előtt.


Szóval az úszás fontos dolog, és jó is lenne, ha mindenki megtanulna úszni, de nem hiszem, hogy a körülményeket olyan egyszerűen meg lehetne ehhez teremteni, mivel még ott sem megfelelő, ahol elvileg van uszoda.

2010. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Nyáron vigyék a gyerkőcöket egy hétre a Balcsira és kész!


Ott majd megtanulnak úszni, ráadásul el lesznek egy kicsit anyuka meg apuka nélkül. Ott kevésbé vannak kitéve a lábgombának, meg a nőgyógyászati problémáknak. Csak el kell keríteni bójákkal egy szakaszt és meg van teremtve a dolog :). Gondolom az éves uszodabérlet meg a szállítási költség simán kiadja az egy hetes gyerek üdültetést, főleg ha az állambácsi is beszállna a dologba :) Ráadásul egy hétre tehermentesíti a szülőket is :D

2010. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

H. Petrának küldöm:


Az úszás nem olvasás. Olvasni igen, azt mindenkinek meg kell tanulnia, hogy "ne legyen belőle baleset"... Aki nem tud úszni, az nem megy víz közelébe. Aki nem tudja megtanulni, mert víziszonya van, na annak egy hatalmas nagy szenvedés... Lehet, hogy 50%-a megtanulja, mert rákényszerítik... Csak hogy lesz 50%, aki soha nem fogja megtanulni. Ez kb. olyan, hogy tanulj meg lovagolni, pedig rettegsz a lovaktól, és ha nem tanulod meg, megbuksz.... EZ KÉPESSÉG! KÉPES VAGY RÁ, VAGY NEM VAGY KÉPES. Ennyiről szól a dolog. És tegyük fel, nem is félsz a víztől, csak egyszerűen nem tudsz úszni. Sokan írták itt, hogy az iskolában nem lehetett megtanulni, csak saját szakállra, máshol. Pontosan erről van szó. Ha valaki fél a víztől, nem meri, vagy egyszerűen nem elég jó hozzá a háta, vagy valami... Akkor gúny tárgya lesz, vagy sz.a.r tárgya lesz? Melyiket választanád? Egyszerűen nem teheti ezt meg a kormány, és kész. Már az is elég gáz, hogy a tesit ennyire utálja a sokaság, de megértem, miért. Sokan nem tudnak gyűrűzni, szekrényt ugrani, és megalázzák őket, vagy az osztálytársak, vagy a tanár. Az milyen jó érzés lehet? Pedig ebben mérjük az embert?? Hogy tud-e úszni vagy fallabdázni?? Ugyan már...

2010. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%

"Aki nem tud úszni, az nem megy víz közelébe. " De, sajnos az is megy sokszor, hiszen nyáron melege van, ő is elmegy strandra.

Tesiórán annyi kötelező dolog van, amire valószínűleg nem lesz szükség, pl. kötélmászás, magasugrás, ezen mégsem háborodik fel senki. Ezzel szemben legalább minimálisan megtanulni úszni sokkal hasznosabb. Minden nyáron belefulladnak páran ide-oda, általában azért, mert nem tudnak úszni, viszont figyelmetlenek és meggondolatlanok. Ha az iskolában legalább annyit megtanítanának, hogy hogyan tartsa fent magát a vízben, az már sokat jelentene.

De mint mondtam, az csak egy dolog, hogy az ötletet jónak tartom, attól még nagyjából biztos vagyok benne, hogy a kivitelezés szokás szerint olyan lenne, amilyen itt minden lenni szokott...

2010. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van. Én meg csak annyit mondtam, hogy úszni mindenki akkor és ott tanul meg, ahol és amikor akar. Nem lehet erőszakolni. Ha strandra akar menni, akkor megtanul, és kész.
2010. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy idén leérettségiztem.

Nekünk kilencedikben volt úszásóra. Nem tudtam megtanulni úszni, és azóta is nagy ívben kerülöm az uszodát. :)

2010. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Tesiórán annyi kötelező dolog van, amire valószínűleg nem lesz szükség, pl. kötélmászás, magasugrás, ezen mégsem háborodik fel senki."


- Talán azért nem, mert nem most vezette be a kormány. Meg magyarázza már el nekem valaki, mióta érv egy rossz dolog mellett más rossz dolgok megléte.

A balesetek meg jórészt függetlenek attól, mennyire tudott az illető úszni; ha utána olvasol a híreknek, sokszor kiderül, hogy kifejezetten jó úszók fulladtak vízbe. Azért egy max. 2 méteres medence össze sem hasonlítható egy sebes sodrású folyóval vagy egy kiszámíthatatlan bányatóval. Az alkoholról és a meleg okozta egészségügyi hatásokról már ne is beszéljünk.


Személyes példa: általános iskolásként jártunk úszni az iskolával. Rettegtem a víztől, az úszóoktató rendszeresen megalázott. Ezzel elérte, hogy 15 évesen tanultam meg csak úszni, mert gyógytesisként rendszeresen kellett járnom. Azonban ott max négy tanulóra jutott egy tanár, és jól elmagyarázta az egészet.

2010. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez az idióta ezzel égeti magát, hogy ilyen k.vára semmit nem érő rendeleteket hoz?! Ez nevetséges...
2010. aug. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!