Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnököm bántott az...

Osztályfőnököm bántott az elmúlt évek során. Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

(volt májusban egy hasonló kérdésem az oldalon, de nem tudok bejelentkezni abba a fiókomba, így ide írnám le megint a történetet, azóta voltak egyébb dolgok is, így kiegészítem.)


Egy 8 osztályos gimnáziumban járok, 5.-12.ig tart a gimi. Most megyek 10. osztályba.

Mikro 5.-be kerültem, semmi bajom nem volt az osztályfőnökkel. A problémák 6.-ban jöttek elő.

Random 6.-ban kitaszított az osztályközöségből ez a nő. (Itt azt értem, hogy ha valami játék volt osztályfőnökin, vagy fellépés, semmibe se szerepeltem, ugyan ő válogatta ki a tagokat.)

Még itt annyira nem volt olyan durva a viselkedése. A következő tanévben gyengébben teljesítettem. Mindig magához hívott, és lehülyézett. Egyszer nem hoztam el a házimat, aztán engemet szólított fel direkt, előtte szóltam , hogy otthon hagytam, aztán annyit mondott nekem, hogy ennyit érek.

Mikor nem tudtam a választ órán, megütött. (A többiek viccnek fogták fel, mert mindenkivel kedves, de erre később visszatérek)

Ugye angolt tanít, és hittant, és angolból meghívót kellett írni, és én nekem akkor elég szűk érdeklődési köröm volt, így írtam a barátomnak, ugye ezt fel kellett olvasni. Miután felolvastam a barátom, annyit mondott, hogy ez a legjobb party, de így gúnyolódva, aztán az ofő hangosan nevetni kezdett, aztán mindenki.

A 7. évem gyenge lett. A tanév alatt egy másik osztálytársam mellé ültetett. A másik osztálytársammal folyton üvöltözik, mert a padon fekszik. A többiekkel kedves az ofő, ő a nagy katolikus szentfazék, kit a többiek Istennek imádják.

A következő évben nagyon jó tanulmányi eredményt értem el, 4.37 volt az összesített átlag.

Az első félévben elég kedves volt az ofő. Második félévben márciusban előjött ilyen problémám(hasmenés, láz), így többet hiányoztam a suliból.

Májusban (2019) volt egy nap amikor nem voltam, anyám igazolta. Nekem ez a 3. Szülői igazolás volt, el kellett volna fogadnia, nem fogadta el. Hoztam orvosit, elfogadta. Osztályfőnököm konkrétan ezzel alázott meg ofőn(ja és mikor adták a szülői igazolást akkor is ordibált velem, hogy ha orvosnál vagyok mit nem kérek ott igazolást, hogy lehetek ilyen hülye), hogy a többieknek arról beszélt hogy én orvosnál voltam, szülői igazolást hoztam, hogy lehetek ilyen stb, én meg begurultam, és visszakerdeztem, hogy ez miért kell mindenki előtt? Ő annyit, hogy ezen tanuljanak.

Júniusban (2019)eltörtem egy padot véletlen. Ő megalázott ott a fiúk előtt , szándékosan ilyen bírósági tárgyalást csinált ott a folyosón, elhordott mindenfele gusztustalan állatnak. Aztán felráncigált az igazgatóhoz, aki kedvesen lereagálta, hogy ez véletlen volt(amúgy előtte mondták az ofonek hogy rossz állapotú a pad, ami így is volt) és elengedett. Az osztályfőnök ezzel nem elégedett be, adott egy osztályfőnökit, de az az indok... Illetlen magatartás, mert eltörtem véletlen egy padot?

Eltelt a 2019es nyár, mentünk vissza a suliba. 9. év elején nem tudtam menni, kitört ez a betegség mi márciusban jelentkezett. Sajnos időpontok miatt az első pár hónapban nem tudtam menni, magántanuló voltam. Az okát nem találták meg. Ekközben, míg nem voltam magántanuló, az orvos nem adta ki az igazolásokat(az egyik vizsgálatig, de a számítógépen az volt, hogy otthon maradhatok. Egybe akarta kiadni )így az osztályfonok jogtalanul beírkálta az igazolatlanokat, amiből 2 hét alatt összejött az 50, és értesítette a családsegítőket.

Nos itt kezdődik az igazán nagyja... A családsegítősöknek teli hazudta a jegyzőkönyvet.

Azt mondta, hogy én introvertált vagyok, nincsenek barátaim az osztályból, csak egy emberrel beszélek azt is online. (3-4 barátom van, de naponta beszélek vagy 10-zel ha bent vagyok) Nem tanultam sose, nem mutattam motiváltságot az évek során. (4,3as átlagom volt 8.ba, küzdöttem a hasmenéssel abban a tanévben, volt mikor fájó hassal lázzal mentem be dolgozatokat írni). Azt is mondta, hogy én ezt felnagyítom, mehettem volna suliba(mikor júniusban (2019) volt osztálykirándulás, egész utat a wcn töltöttem, az ofő nem csinált velem semmit csak odasziszegett hogy fáj-e) Azt is mondta, hogy pszichiátriai vizsgálatokra kell mennem. (Erre mit mondjak)

A családsegítősök másik... Azok az ofő szavait szentírásnak vették(valahol jogosan, elvileg jót kellene mondania). Nos mikor kint voltak, azt is leírták, hogy fülhallgatóm van a telefonomhoz, és megrágalmaztak azzal, hogy mivel telefontam, én tetettem az egészet. Felháborító... Azt már nem írták le mikor mozdulni se bírtam annyira fájt. (Mikor kint voltak következőre)

Pótlásban nem segített egyik tanár se. November végén visszajöttem egy hétre, addig bírtam, mert addig se zajlattak le a vizsgálatok (nagyon el lett húzva), az osztályfőnök magához hivott, aztán ott becsmérelt, hogy miért nem beszélek a tanárokkal, hogy segítsenek. (Osztálytársam elmondta a legtöbbnél hol tartunk, meg 2 tanárral beszéltem is). Mikor nem tudtam bemenni az első órára, ott szidott mindenki előtt mert vele volt óránk, hogy miért nem jöttem, én mondtam, hogy hasmenésem volt, ő meg annyit mondott, hogy aha persze. Meghazutolt.

Aztán magántanuló lettem, a családsegítős meg mindenféle pszichiátriai betegséget diagnosztizált :DDD... (Bár lehet az egész az osztályfonok miatt volt)

Nos aztán márciusban visszatértem. Az osztályfőnök egyik angolon szidott, mert nem olvastam el egy könyvet. Szó szerint zaklatott. Mondtam, nem tudtam, hogy el kell, ő azt mondta ilyen nincs, mert ő szólt. Nem szólt. (Nagy empátia)

Távoktatás beköszöntött, hivásba volt az angol. Itt három alkalmat akarok megragadni. Az egyik, hogy többször átírta a dolgozatomat, mit beadtam, egy jeggyel rosszabb lett mindig. (Mit írtam szódogába bepirosozta, mintha kihagytam volna) a másik mikor megvádolt random, hogy belenyúltam az egyik gyerek dogájába mindenki előtt hivásba (rágalmazás), a harmadik ami a mai napig tart, de ez már nem az osztályfőnökhöz köthető. A szociális segítő a suliból, ilyen családsegítős programokra akar küldeni, mert ofő szerint introvertált vagyok. Annyira kötelező jelleggel írja, hogy ha nem megyek el, akkor ez meg az vagyok. Vele nincs bajom, gondolom az ofő mondogatja neki a dolgokat....


Bocsi a regényért, de ez valahol jól esett, hogy kiadtam magamból. Az igazgatónak azért nem szóltam, mert semmit se csinálna szerintem, de ezt nem hagyhatom, mert ez lelkileg összetört.

Anyum tudja, de ezzel nem tud igazából mit kezdeni, írt neki, visszaírt egy kötekedős üzenetet.

Ez az én meccsem már.



2020. aug. 19. 01:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Anyád helyében már rég átirattalak volna normális iskolába, de előtte jól beolvastam volna annak a szutyok némbernek. Az iskolára nézve szégyen, hogy ilyet alkalmaznak. Még hogy szent!...

A hasmenésed és minden bajod 99,9%, hogy a tanárnő miatt van! A családsegítősöket meg hagyjuk is.. gyámügyeseknél nagyobb idiótákat ritkán hordott még a föld a hátán. Amúgy meg mi a frászt keresnek a messengereden??

Egy megoldás van: megszabadulni ettől az intézménytől, a családsegitősöktől is. Keresni egy új, normális iskolát és rendbe fog minden jönni.

2020. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Igen amugy en is ezt gondolom,mint az utolso írt,én vgyk a Zmg-s kommentelő...h biztosan h lelki dolgok is megmutatkoznak testi tünetekbe....az ősszes létező helyen lekell tiltanod ezeket a csaladsegitosoket,mert amit ök muvelnek nem segitsek,hanem beskatulyaznak. Meg lassan kicsit olyan mintha zaklatnanak....mi az h messengeren irogatnak? Nem is ertem. Es igen. En is atirattalak vna masik helyre reg. De ha anyud nem,hat te cainalj vmit. Amugy ez a nő elvezkedik rajtad es ebbol ő energiat nyer. Talan ugy hivjak az ilyet h pszichopata. De en amugy az igaugatodnak is elmindanam. De ha mar nagyon ki lennek lehet h az egesz ugyet vinnem vmelyik tv-hez... ea egyebb media feluketekre. A Wmn-nek is irnek lehet....es a vegen a nö szivna meg. Mar csak azert is h ha harc legyen harc. De talan azutan csinalnam ezt miutan atiratkoztam mashova. Kitudja hany utanad lévővel fogja ezt még megcsinalni vgy elotted a vlt osztalyaiba hany embert nyirt igy ki.....?!
2020. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy vallásos iskolákban elég sokszor előfordulnak ilyen aberált tanárok, nálunk olyan volt egy szomszédos településen hogy egyik gyereket mert jogosan veszekedett valakivel és nem akart lenyugodni nyakba őntöték hideg vízzel amitől majdnem rosszul is lett és még egyszer a tv-ben is benne voltak és teljesen részegek voltak benne, undorítóak az ilyen emberek akik így is tanárnak tartsák magukat.
2020. aug. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az évet itt fogom kezdeni, de nagyvalószínűleg nem itt fejezem be.

Addig is van időm átgondolni merre tovább.

A barátaimmal beszéltem, az egyik azt mondta, hogy ne menjek, probáljak meg idén semleges lenni ebben az ügyben, hátha leszáll rólam.

A másik azt mondta, hogy az osztályfőnök nem hibás, mert más tanároknak is vannak kiszemeltjei.

2020. aug. 29. 23:19
 15/16 A kérdező kommentje:
Eddig még nem bántott.
2020. szept. 12. 00:08
 16/16 A kérdező kommentje:

Ma már elkezdte. Angolból olyan terembe vagyunk ahol mindenki egymás mellett ül. (Kicsi terem)

Engemet kiültetett mert dogát írtunk. Senki mást csak engemet. Mintha lesnék...

Aztán miközben írtunk odaszólogatott írjak már szépen. Mikor beszedtünk elég letámadóan odaszólt nekem mit írok úgy hogy egyik szót nyomtatottal, másikat írottan.

Angol közben elkérte a munkafüzetemet, de írtunk valamit a könyvbe közbe óra végén azt vettem észre sehol sincs. Lehet véletlen elkeverte, bár ki nézem belőle direkt elvette hogy aztán le tudjon szídni miért kevertem el...

Eddig viszonylag normális volt, én is normális voltam vele.

Óra után bekonyeztem konkrétan, nem tudom mi lesz innentől, mit tegyek.

"Barátaim" meg szembe nevettek a másik azt mondta ne foglalkozzak vele.

Könnyebb lenne nem élni, és nem megélni a diszkriminációt és a bántást.

2020. szept. 15. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!