Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom eldönteni hogy mit...

Nem tudom eldönteni hogy mit tanuljak?!? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Gőzöm sincs róla,hogy mi akarok lenni,vagy egyáltalán mit akarok tanulni.:S Egyik ismerősöm ajánlotta,hogy először menjek egy sima gimibe és utána egyetem v. fősuli.Szerintetek ez jó döntés? Valaki szerint nagyon nem lesz kedvem tanlni utána..De szerintem ez még mindíg jobb,mertha elvégzek egy olyan sulit ami egyáltalán nem érdekel akkor meg...szívás...Lécci segítsetek és mondjátok el hogy ti hová jártatok és mit tanultatok? Abból meglehet élni?
2010. aug. 5. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jobban megnézed a magyarázatod, akkor a kérdést megválaszoltad magadnak. Kort nem írtál, de ha még csak középsuli előtt állsz, bőven van időd eldönteni, mit akarsz, és ha gimibe mész, a következő 4 évben mindenből kiokosítanak majd. Az pedig, hogy nem lesz kedved utána tanulni, hülység, és a tanulás különben sem kedv, vagy szeretem-nem szeretem kérdése. Ha érvényesüni akarsz az életben, akkor tanuilni kell. A gimi egyfajta nyomást gyakorol az emberre, hogy tanuljon tovább egyetemen, mivel érettségivel szinte lehetetlen elhelyezkedni. Ez a tovább lehet egyetem, vagy fősuli, esetleg egy OKJ-s képzés, ha már tudod, mit akarsz csinálni.

Persze azt is jó, ha tudod, hogy diplomásokból is több van, mint kellene, és azoknak sem könnyű, jó szakmunkásokból viszont hiány van, szóval arra van kereslet rendesen. A kérdés az, hogy tanulni akarsz még 7-9 évig, vagy minél hamarabb állást akarsz szerezi.

Én idén érettségiztem gimiben (reál osztály, matekot nyomták ezerrel) és lány létemre mérnök informatikusnak fogok továbbtanulni.

2010. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanuld azt amiben jó vagy és érdekel ne az érdekeljen hogy megtudsz-e majd élni belőle,mert az majd úgyis később derül ki,meg minek tanulnál valami olyat ami nem is érdekel.Abból úgyis csak szenvedés lenne.Ha nem akarsz tanulni legyél fodrász,kozmetikus,műkörmös ezekre mindig van kereslet de csak akkor ha ezeket tényleg megtudod jól tanulni mert van már belőlük elég sok sz.ar.Most lehet hogy ha kitanulsz egy szakmát azzal jobban eltudsz a későbbiekben helyezkedni mintha egyetemet végeznél.Persze ez attól is függ hogy melyik egyetem melyik szakára járnál.A "büfészakokat" inkább hagyd meg másnak.Van valamilyen könyv a címét nem tudom amiben ott van az összes egyetem meg hogy milyen szakjaik vannak meg leírások róluk,statisztikák.Azt kéne megnézned.
2010. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszönöm mindkettőtöknek.:)


Első válaszoló: Igazad van,de azért ,ások véleményére is kíváncsi voltam.És abban is igazad van,hogy rengeteg olyan ismerősöm van,aki egyetemre járt,és azért nem vették fel mert "túlképzett".Hát azért ilyet sem szeretnék..:S Nameg ittvan,hogy mit akarok 7-9 évet tanulni vagy hamar dolgozni.->Hát igazság szerint mindkettőt,de ha a "hamar dolgozni"-nak az az ára,hogy kevesebb pénzt kapok,vagy esetleg ugyanannyiért kétszerannyit kell dolgoznom,mintha 7-9 évet tanultam még volna akkor inkább nemmköszönöm...Szóval elég nehéz..De van még 1 évem,talán kitalálom mit is kezdjek magammal...:) és mégegyszer nagyon köszönöm!

2010. aug. 5. 13:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Második: Igen,neked is teljesen igazad van..A tanulásért meg senki sem igazán szeret,énsem nagyon de ha muszály akkor igenis tanulok.Az ilyesmikkel hogy fodrász,sminkes...nem igazán szeretnék foglalkozni mert belőlük nagyon sokvan (mint ahogy teis írtad),és a rokonaim közül sokan választották ezeket a pályákat éshát nem a legjobb megélhetés...Lehet hogy most olyan "pénzéhesnek" tartasz,de azért nemszeretnék felnőtt koromba azon gondolkodni,hogy hogy veszem ma meg a kenyeret,mint ahogy mostanában nagyon sokan.Azért köszönöm és a könyv után biztosan érdeklődni fogok!:)
2010. aug. 5. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem gimibe menj, ott sokkal több lehetőséged van mint egy vmire szakosodott szakközépbe. Gimi után még bármit csinálhatsz, sőt az is lehet, hogy vmelyik tantárgy nagyon megtetszik. Én a földrajzzal voltam így, most geológus szeretnék lenni. Sokan -az elöző válaszoló szavával élve- "büfészaknak" tartják, de engem ez nem érdekel szerintem elég kitartással egyik természetudományi tárgy sem büfészak. Szóval én a gimit ajánlom, utáa meg bármi lehet belöled.
2010. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Amúgy meg JÓ neked én nagggyon nem értem a földrajzot...:S

2010. aug. 5. 18:27
 7/7 anonim ***** válasza:

na,erről a könyvről beszéltem.Megvenni sztem nem érdemes biztos bent van könyvtárban.

[link]

2010. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!