Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom eldönteni milyen...

Nem tudom eldönteni milyen nyelvet tanuljak. Vajon melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok ilyen kérdés van,de az enyém egy kicsit személyre szabottabb.

Ugyanis angolt fogok tanulni,amit már 4 éve tanulok,megy is meg szeretem is, meg az ugye világnyelv tehát mindenképpen tanulni szeretném.

De a németet a nehéz nyelvtan és az iszonyatos hangzása miatt le szeretném váltani, vagy olaszra vagy latinra vagy franciára.

A latin azért lenne jó,mert orvosira szeretnék járni,és bár ott nem magát a nyelvtanát tanulnám,szerintem jó lenne ha nem a 0-ról indulnék.

Az olasz egyszerűen csak tetszik.

A francia pedig egyenesen elvarázsol,de tudom,hogy a nyelvtana sokkal nehezebb a németnél.

Melyiket válasszam?


2009. nov. 29. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

nem vészes a németnek a nyelvtana. a mostani eszemmel nem csak 1 hanem legalább 3 nyelvet tanulnék meg.

angol, olasz meg még valamit. és el is húznék innen.

2009. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értékelem a hozzászólásod,de nem ez volt a kérdésem.

Azért köszi!

2009. nov. 29. 20:32
 3/20 A kérdező kommentje:
Indokokat is várnék!
2009. nov. 29. 21:04
 4/20 anonim ***** válasza:
Orvosként mindenképpen hasznos a latin. Utána a másik kettő sem lehet olyan nehéz, és némi történeti áttekintést is kapsz a nyelvről. Az olaszt nem nagyon tudod hasznosítani Olaszországon kívül.
2009. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ki hazudta neked, hogy a német nyelvtana nehezebb mint a franciáé?:D Egyébként ha tényleg elvarázsol, akkor tanuld azt, valamennyire talán a latint is megkönnyíti mjad a jövőben, és simán ragadni fog rád, ha tényleg tetszik, és AKAROD majd tanulni ;) Sok szerencsét.
2009. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves válaszokat!

Igazából itt már többen írtak ki ilyen kérdést,h a francia nehezebb,meg az iskolába is jár egy francia lány,akitől megkérdeztem hogy szerinte is sokkal nehezebb-e a németnél,bár nem tanul németet vmi összehasonlítási alapja csak van neki.

És azt mondta h szerinte is sokkal nehezebb.

2009. nov. 30. 18:02
 7/20 A kérdező kommentje:
jah 17:43 ugy érted h a francia nyelvtana nehezebb a németénél nem?mert én csak azt mondtam
2009. nov. 30. 18:03
 8/20 anonim ***** válasza:
nemnemnem:O én úgyértem, hogy a francia nyelvtana könnyebb, mint a németé. Én franciát tanulok, és ahogy hallom a többiektől hogy mik vannak németben, hogy mi mindent kell egyeztetni, mennyire kötött a szórend stb....szóval sztem a francia könnyebb. Meg franciacsoportban van egy csaj aki előtte csak németet tanult, és ő is mondta hogy sokkal egyszerűbb.
2009. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
nahát ez ujdonság. de valószínűleg angol-latin lesz a dolog vége
2009. dec. 2. 17:54
 10/20 A kérdező kommentje:
De ezt vki fejtse már ki nekem, hogy eddig 100 emberből 90 mondta h a francia nehezebb,akkor most mi van?
2009. dec. 7. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!