Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt angol érettségire...

Emelt angol érettségire megkapom a plusz pontokat ha középfokú nyelvizsgám már van belőle?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 23:36
 1/6 áfonyamálna123 válasza:
73%

igen, de akkor el kell döntened, hogy melyiket kéred a nyelvvizsga pontot vagy az emeltért járó pontot.

szóval, ha az emelt érettségit kéred, hogy számítsák, akkor a nyelvvizsga pontot nem számítják (ugyanabból a nyelvből)

2020. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha nem vagyok tisztában a számokkal, de akkor gyakorlatilag nincs értelme szintemelőt tennem angolból (94%-os középszintűt idén a járvány alatt már letettem) mert még ha be is számítanák azt, kevesebb töbletponttal jönnék ki?
2020. aug. 23. 23:47
 3/6 áfonyamálna123 válasza:

hát megpróbálni érdemes lehet, attól függ, hogy miből kell emelt a továbbtanuláshoz. ha nem kell angol emelt, akkor tényleg felesleges lehet. ha jól tudom nyelvvizsgáért 28 pont jár, emelt érettségiért pedig 50 szóval tényleg attól függ, hogy az emelt mennyivel lesz rosszabb.

annak idején nekem is pont 94 volt a középszintű, aztán 88% lett az emelt. nyilván az utóbbit kértem beszámítani mert így jobban jártam.

2020. aug. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom kérdező milyen a többi érettségid de ha tovább tanulsz egy emeltnek mindenképp meg kell lennie, ha nincs még emelted valamiből mindenképp szint emelőt kell tenni. Ha úgy döntesz hogy angolból teszed az érettségi átlagodon ez nem fog változtatni (matek magyar töri nyelv plusz egytárgy átlag amihez meg pont számításnál hozzájönnek az évvégi jegyek), max az érettségi pontoknál( két a megjelölt szak által kért tárgy), de ott is figyelembe kell venni hogy egyes szakokon kérik ezekből a tárgyakból hogy legyen egy emelt míg máshol mindegy miből csak legyen. A pont számításnál pedig 94+28=122 pont (érettségi százalék plusz nyelvvizsga) 72+50=122 pont (esetleges emelt érettségi százalék plusz emelt többlet pont) tehát ha 72%-nál többet érsz el már jobban jársz. De a gép automatikusan azt számolja ahogy neked jobb szóval azon nem kell aggódni hogy kéred beszámítani.
2020. aug. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
utolso valaszolo.. ki kell, hogy javitsalak. Azt azert figyelembe kell venni, hogy ha erettsegi alapjan tortenik a szamitas, akkor az erettsegi pontok duplazodnak, magyaran a 94%-os kozepszintu erettsegivel meg mindig jobban jar mivel 94x2+28=216, 72x2+50=194, vagyis legalabb 84%-os emeltszintut kene megirnia a kerdezonek. 84x2+50=218
2020. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, erről megfeledkeztem☹️. Viszont ha nem duplázással számít, vagy 84%-nál többet ér el akkor is jobban jár, és a kötelező emeltet is teljesíti.
2020. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!