Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt az első egyetemi...

Milyen volt az első egyetemi évetek, hogyan illeszkedtetek be, milyennek emlékeztek rá?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdődik ez az egész és kissé tartok a változástól. Új hely, új emberek, tanárok, épület, órák, stb... Életemben nem voltam még ott, azt se tudom jóformán, hol az egyetem, a koli, stb, egy barátom ajánlotta hogy ő régen oda járt, megnéztem a tantervet, olvasgattam kicsit róla, megtetszett és jelentkeztem. Olyasmi mint gólyatábor meg ilyenek, sosem voltam sehol életemben. Inkább ilyen magamnak való egyén vagyok :D De hamarosan változás jön és attól tartok hogy pl nem találnék be órákra, vagy a tanárokat téveszteném el, rosszabb esetben az épületeket, termeket, stb... Görcsbe rándul a gyomrom ha ezekre gondolok, nem akarok "leégni" már az első napokban, értitek mire gondolok :D Szóval, ti hogy bírkóztatok meg az első évvel?
2020. aug. 25. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Terészetes, ha izgulsz miatta, de nem kell félni tőle. Elég régen voltam már elsős, a legnagyobb vátozás számomra az volt, hogy mindent magunknak kellett intézni (nem volt osztályfőnök vagy hasonló). Viszont a TO-n nagyon segítőkészek, ami fontos, azt többször is elmondják. Érdemes legalább a csoporttársaiddal összebarátkozni, nagyon sok hasznos információt tudtok átadni egymásnak. Egyébként meg mint majdnem minden, ez is megszokás kérdése. Pár hét múlva sokkal magabiztosabb leszel, és jobban át fogod látni a renszert. Sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz!
2020. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először nekem is furcsa volt az egyetemi épületek elrendezése, de hamar bele lehet tanulni. Neptunban (vagy az órarendben, nem tudom, nálatok hogy van) minden óránál fel van tüntetve, hogy melyik épületben, azon belül melyik teremben tartják. Az épület címét be tudod írni útvonaltervezőbe, így tudni fogod, hogy merre kell menni és hogy nagyjából mennyi idő odaérni. Ha az épület megvan, akkor bemész és megkérdezed a portást, hogy merre találod az xy termet. Ha pár nap után megismerkedsz a csoport/szaktársaiddal, akkor együtt is mehettek órákra vagy csak simán követheted őket, ha ők tájékozottabbak. 1-2 hét után már minden helyet ismerni fogsz, ahová menned kell.

A tanárok miatt nem kell görcsölni, egyetemen már annyira sűrűn (általában félévente) váltják egymást, hogy a többségüket meg sem jegyzi az ember (és ők sem a hallgatóikat többnyire).

2020. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem az a probléma ezen felül hogy én nagyon paranoiás, pánikbeteg vagyok és már kisebb tömegekben is elkezdet szorongani, és főleg így hogy volt ez a covid dolog, nem is találkoztam nagyon emberekkel ugye és most hirtelen megint vissza, és be a sok új ember közé, nagyon bepánikoltam. már kezdek megnyugodni de nagyon hatással van rám ez az egész
2020. aug. 25. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem eletem legszebb eve volt, es mindig hianyzik

szivesen lennek ujra elsoeves egyetemista


a jo baratok, tarsasag, kozos kis zh-ra keszules


nekem szerencsem volt mert a szaktarsaim kozt sok jo fej volt

a maradek viselkedesen nem erdemes ragodni


BME-VBK

2020. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyre jobban izgulok miatta folyamatosan jár az agyam, azt se tudom kollégiumba ohgy és hol kellene jelentkezni majd, hogy egyáltalán lenne nekem hely a járvány miatti korlát miatt, albérlet túl drága lenne, eleve antiszociális vagyok, konkrétan szenvedek jelenleg is attól a gondolattól hogy basszus jön ez az egész 140 km-rel arrébb ss semmit sem tudok ahogy egyre közelebb vagyok hozzá úgyérzem em vagyok rá képes nem menne félek az emberektől egy csomó fóbiám van nekem ez sok és pár nappal a szeptemberi kezdés előtt kapok értesítőt arról hogy betn vagyok-e vagy sem pár nap alatt ilyeneket elintézni ez ne m megy
2020. aug. 26. 01:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly voltam elsős. Hasonló személyiség vagyok, mint te, hajlamos vagyok túlgondolni dolgokat, napokkal bizonyos események előtt már pörgetem a fejemben az eseményeket, hogy mi lehet a legrosszabb, ami történhet. Plusz szintén nagyon introvertált vagyok, egyedül egy embert, a lakótársamat ismertem az egész városban (meg egy másik barátomat, de ő teljesen máshova jár), én is nagyjából 140 km-re tanulok a szüleimtől, szóval ugyanezek miatt aggódtam, mint te is. Aztán valahogy végül minden megoldódott. :D


Akárhova mentem (sőt, a mai napig is), mindig előre megnéztem Google Mapsen az utat, ha volt lehetőségem, előtte el is mentem. Az első 1-2 hétben érdemes korábban menni, és akkor ha a termet eltéveszted, lesz időd megtalálni a jót. Nálunk a tanárok első órán sokszor meg is kérdezik, hogy mindenki az X órára jött-e. Volt olyan, akiről kiderült, hogy nem, kiment, ennyi, senki sem gondolt semmi rosszat. Barátnőm egyik első órára 30 perc késéssel jött be, mert rossz órára ment, bejött a jóra, a tanár csak mosolygott, hogy semmi baj, első hét. A portások is segítőkészek, én is odamentem első nap, mert nem találtam a térképen termet. Nekem is nagy erőfeszítésbe telt, de úgy voltam vele, hogy vagy leküzdöm a szorongásom, és megkérdezem, vagy nem megyek be órára. Megkérdeztem, és teljesen kedvesen válaszolt. Első héten kb. folyamatosan ott álltak a bejáratnál, mert rengetegen kérdezgették őket.


Sokat forgolódtam esténként, mert nagyon szorongtam, de végül minden megoldódott, sokkal könnyebben, mint számítottam rá. Az első 1-2 hét után belejöttem, már teljesen természetesen jött minden. Ha új dolog van (pl. előző félévben egy új épületbe kellett tesire járnom villamossal, amúgy gyalog járok), akkor még mindig nagyon izgulok, de tapasztalataim alapján első hetekben mindig elnézőbbek.

2020. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ÉS ilyen tesióra képzéstől függ hogy van-e vagy mindenkinek van kötelezően? Ez kiváltható mondjuk ha kondibérletet veszek és lejárok oda?

köszi a választ amúgy jó tudni hogy ne mvagyok egyedül de istenemre mondom ha nem múlik el pár órán belül végre ez az érzés én idegösszeomlásom lesz, több mint 24 órája szorít folyamatosan, he érettséginél nem voltam ennyire feszült mint most te jó isten

2020. aug. 26. 12:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Még az is hogy nagyon érzem hogy külső alapján fognak ítélni én meg nem vagyok egy adoniszépség sőt
2020. aug. 26. 12:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A tesi az egyetemtől függ. Én Szegedre járok, itt képzéstől függetlenül mindenkinek kötelező, de van olyan egyetem, ahol nem, pl. az ELTE-n nincs, ha jól tudom. Ezt a tesit nem úgy kell elképzelni, mint a közoktatásban, hanem van megadva nagyon sok sportág, és azokból kell választanod. Én jógára jártam, de az asztalitenisztől kezdve a táncon keresztül a falmászásig minden van. Én nem néztem, de lehet, hogy kondiba is lehet járni.


Külső alapján szerintem nem ítélkeznek. Én is teljesen átlagosnak tartom magam, és lettek barátaim. Persze, biztos mindenhol vannak ilyen felszínes emberek, dehát velük nem kell beszélgetni.

2020. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
te/ti istenek vagytok, köszönöm szépen, hogy csak normális válaszok érkeztek. Ment mindenkinek a pipa, tényleg köszönöm!
2020. aug. 27. 09:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!