Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Téleg nehéz az érettségi...

Téleg nehéz az érettségi ahogy tanárok mondják vagy nem?

Figyelt kérdés
2020. aug. 26. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nehéz, ha a diák évekig semmit nem csinál és az utolsó fél napban akarja megváltani a világot avval, hogy ő tanulni kezd.


Ha tanulsz/gyakorolsz rendesen(kb hármas szinten már) vagy legalább már oda figyelsz órákon akkor könnyen lehet venni az akadályokat, mintha túlélősen (éppen kettesig)elcsúszol az érettségiig.

2020. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg úgy van ahogy mondja az első, ha tanultál évközben biztos már a hármas szint de ha elhanyagoltad akkor nehéz lehet utolsó évben annyit tanulni.

De amúgy a tanárok direkt ilyeneket mondanak hogy nagyon nehéz lesz hogy elbizonytalanítsanak tőle egy kicsit.

2020. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Azért függ attól is, hogy milyen tanuló voltál és milyen eredménnyel zártad. Én végig 3.1-3.5 közötti átlagot hoztam középiskolában, az érettségi átlagom 4.2 lett. Nem mondanám, hogy halálra tanultam magam a 4 év alatt és azt sem, hogy érettségire is halálra tanultam volna magamat. Egyedül a matektól féltem, mert az nagyon nem ment, általános felső tagozatban 3-as voltam, szakközépiskolában (ma szakgimnázium) meg 2-es. Erre 3-as lett a matekérettségim, (44%). Német 4-es (60%), informatika 4-es (65%), magyar nyelv és irodalom 5-ös (80%) és történelem 5-ös (83%). Igen, tudom, pont határértékek. Tanárok mondták, hogy a szóbelimmel húztam fel nagyon az eredményemet, látszik, hogy készültem... (khm, khm)


Nos, történelemből igen, mindig azt olvasgattam, a tételek voltak szétpakolva az ágyon mindig, a család büszkesége az érettségire készül! Közben Cartoon Network-ot néztem, de azt nem tudták. :D Az Aranybullát húztam, nem volt gond, tudtam. Irodalomból Juhász Gyulát húztam, nem volt túl régi az emlék róla, a szöveggyűjteményben a verseinél baromi halványan voltak odaírva különböző verselemzéskor használt szavak, tudtam a jelentésüket, de magamtól biztos nem használtam volna őket. Irodalomtanár széles mosollyal bólogatott, mikor beszúrtam azokat a kifejezéseket, amiket találtam a szöveggyűjteményben. Tanár adta a szöveggyűjteményt, iskolai példány volt. Nem hiszem, hogy tudta, hogy valaki beleírta azokat. Ha átpörgetik, nem tűnik fel a halvány írás, de ha az adott oldalt nézed, észreveszed. Nyelvtanból már nem emlékszem mit húztam, talán a stílushelyzet vagy micsoda volt. Németből végig hazudtam, nyaralásról kellett beszélni, világkörüli utazásról beszélgettünk a tanárral. Megfogadtam a tanácsát, hogy beszéljek végig, hazudjak is, ha kell. Informatikából pedig FTP rendszerekről kellett beszélni meg megmutatni gyakorlatban. Vicces, hogy haverral pont az érettségi előtt pár nappal hülyéskedtünk vele, így gyakorlatilag elmondtam mire jó, mire kell figyelni, előnyei, hátrányai. Magát a tényleges tételt soha nem is láttam/olvastam, azt se tudtam, pontosan mi van benne.


2006-ban érettségiztem.

2020. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségiben az a nehéz, hogy naponta más tárgyból kell számot adni, ráadást nem csak 1-1 szépen összerakott és logikus témából vagy TZ esetén témakörből. Ez így nehéznek hangzik, de amíg az alapvető skilleket felvetted az elmúlt 12 év alatt, addig csak követni kell a tavalyi éles, meg az aktuális minta javítókulcsát és megint egy pofonegyszerű rendszerben látod mit is kérnek.
2020. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!