Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elengeditek a gyermeketeket...

Elengeditek a gyermeketeket iskolába szeptember elsején? Én nem (és az osztályból még legalább hatan), félek attól, hogy más gyereke felelőtlenül megfertőzi!

Figyelt kérdés
Az én gyermekem elkerüli már az embereket, megtanítottuk neki, hogy ne menjen közel senkihez, ne bízzon senkiben, bárki lehet fertőző! De sajnos nagyon sok szülő gyereke neveletlen és terjeszti a vírust felelőtlen módon!

2020. aug. 30. 13:34
A kérdező szavazást indított:
Igen elengendem, nem féltem, nem lesz baja.
Igen elengedem, de nagyon féltem, mert sokan nem figyelnek a biztonságra.
Nem engedem el, nem is szabadna kinyitni az iskolákat.
53 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Nincs gyerekem, de ha lenne rá jogszerű mód, hogy a jelenlegi helyzetben otthon tartsam, akkor nem engedném közösségbe.
2020. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Mi sem engedjük el a két fiunkat (4.-es és 6.-os.) A jogi alapunk megvan rá, a vírus miatt képtelenség lesz felelősségre vonni bárkit, ugyanis nem kényszeríthetnek senkit arra, hogy potenciális fertőzésnek tegye ki bármilyen hozzátartozóját (jogásztól kérdeztük, mivel nálunk most alakítunk egy csoportot, akik ki fogják kényszeríteni, hogy ne kelljen a gyermekeknek iskolába menni, tömegben utazni a buszokon, kitéve a fertőzésnek). Aki esetleg pert indítana, annak konkrétan bizonyítania kellene, hogy 100%-osan biztonságos az iskola és nem kaphat el fertőzést a gyermek! Minden más esetben a szülőnek van joga dönteni a dologról!
2020. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
2-es vagyok. Mármint ha valaki perelné a szülőt annak kellene bizonyítania a 100%-os biztonságot. Érdekes joghézagos dolog amúgy a jogász elmondása szerint.
2020. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Én jogász vagyok, és ez nagy marhaság kedves 2-es válaszoló.

Az én gyerekeim mennek iskolába.

2020. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Elképesztő, hogy mit tudnak művelni tömegekkel. Teljes döbbenet.

Azt hinné az ember, hogy tanultunk már eleget a történelemből, de nem.

Pontosan ugyanolyan birkacsorda vagyunk, mint voltunk 50 és 100 éve.

Félelmetes.

2020. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem vagyok érintett a témában, előre is elnezést kérek, de a 16 év alatti, iskola kötelezett gyerekeitekkel mi lesz, ha az iskola nem vezeti be a távoktatást és menni kell?


Kíváncsiságból kérdezem.

2020. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
89%
Sose fog iskolába menni már a gyerekeitek? De most komolyan ha lesz is ez ellen vakcina a gyerekek nem fogják megkapni csak az idősebbek és mivel ez a vírus már mindig itt marad velünk ennyi erővel sose engedd a gyereked iskolába....ezzel többet ártasz neki mint kellene lemaradnak, kiesnek a rendszerből mi lesz így belölük?
2020. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
43%
Hagyjuk már, a kis taknyosoknak semmi bajuk nem lesz
2020. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem zárd is be a szobájába örökre, és még otthon is adj rá egy szkafandert. Szerencsétlen gyerek, sajnálom hogy ilyen agymosott szülője van.
2020. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom, kérdező. Dolgoztam gyerekekkel, és egész egyszerűen nem tudom elképzelni a szituációt, hogy minden gyerek a szünetekben egymástól 1,5 méterre áll, és nem örömködnek, játszanak egymással. Ez teljesen abszurd. Én is tartok a vírustól, félre ne érts, de azért túlzás neveletlennek titulálni egy 7 éves gyereket, mert a kispajtásokkal játszik, és nem egy helyben ücsörög a szünetekben. 6-os válaszoló, ez engem is érdekelne. Mivel nincs távoktatás, a gyereknek iskolában a helye. Ha nem jár, alapesetben kimegy a házhoz egy gyermekvédelmi dolgozó, hogy megérdeklődje, mi ennek az oka. Kíváncsi vagyok, hogy a félek a vírustól megállja e a helyét mint kifogás. Szerintem nem, mivel tudtommal nincs még jogszabályi alapja.
2020. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!