Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki nem szereti a testnevelés...

Aki nem szereti a testnevelés órát, az leginkább miért nem?

Figyelt kérdés
Azért, mert olyan gyakorlatokat kell elvégezni, amiket senki nem csinál szívesen? Vagy a tanár miatt? Vagy az osztálytársak miatt?
2020. aug. 30. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek miatt így mind. Utáltam a felszerelésem, ami kötelező volt (fekete rövid nadrág, soha nem vennék fel ilyet, meg dorkó, pfff), a tanár flegma volt és üvöltözött, salakba ugráljak, meg fussak körbe-körbe, mint egy kiskutya, ha füttyentenek, akkor meg guggoljak le, meg ilyenek. Vagy olyan sportokat csináljak, amiket nem tartok semmire (kézilabda, röplabda, soha meg nem mutatták hogyan kell, vagy mik a szabályok, csak csináld). Akkor ugrottunk magasba, ha kellett belőle jegy, de évi 45 percben ezt hogyan lehetne megtanulni? Szánalmas volt az egész.


Szeretek futni, a magam tempójában, zenét hallgatva.

Szeretem a talajtornát, a magam ritmusában, a saját gyakorlataimmal, célirányosan, nem mennyiségre és időre.

Szeretek egyéni és csapatsportokat is, de ezt a hozzáállást és stílust, ami a gimiben volt, hát csoda, hogy maradt még bennem lelkesedés azok után.


Jah,és nekünk úszás is volt. Azt hazavágták, medence közelébe se megyek soha az életben többet.

2020. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Vagy mert a mindennapos tesi miatt is tolódik ki a napi óraszám nyolcra?

Vagy mert annyi osztálynak van egyszerre órája, hogy többen nem is tudnak semmi értelmeset csinálni, mert nincs rá hely?

Vagy mert az előbbi helyhiány miatt a tesitanár kínjában már a folyosón meg a lépcsőkön szaladgáltatja a jónépet, aminek a vége úgyis az, hogy elbújnak a sarok mögött?

2020. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanár stílusa miatt. A legtöbb tesitanár kiabálós elmebeteg állat. Szerencsére velünk lányokkal kíméletesebbek voltak, de a fiúkkal még durvábbak.
2020. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert primitív módon van megoldva ebben az országban. Tisztelet a kivételnek.


Pl. nekem iszonyú menstruációs fájdalmam ellenére is le kellett futnom a Cooper-t. Össze is estem. Egy másik osztálytársam meg hányásig lett tesiztetve, pedig mondta, hogy nincs jól. Tériszonyos gyerekre is rákényszerítették a kötélmászást. Medicinlabdás kidobózás közben majdnem eltört az ujjam.


Magával a sporttal nincs bajom, de a tesi óra gondolatától is kiráz a hideg.

2020. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és úszás oktatáson mondta a tanár :


" Aki megcsúszik és elesik a vízes padlón, azt megpizácsázom papuccsal."

2020. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
* megpicsázom
2020. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az úszásoktatás annyi volt, hogy "Ugrás! Ússz!"
2020. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is olyan volt az úszás 'oktatás', hogy bedobtak a vízbe és ússzál. Nem is értem, miért félek azóta is a víztől.

Sportolni is azóta szeretek és teszem is rendszeresen, amióta már nem vagyok iskolás és nincs tesióra.

2020. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert több helyről hallottam, meg itt is olvastam biztosan nem kamuból költött sztorit ilyesmiről. Nekünk szerencsénk volt. Vidéki kisvárosban gimnáziumban és általánosban sem volt h.lye a tornatanár (igaz, a többi tanár sem, tették mind a dolgukat). A fegyelmet azt megkövetelték, de mi amúgy sem lazáskodtuk el, meg humorosak is voltak.

Szóval nagyon sajnálom, ahol ez nem így van.

2020. aug. 30. 17:26
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as: én a kötelező olvasmányokkal voltam így. Legtöbbjüket csak elolvastam, mert tananyagként muszáj volt. Aztán felnőtt fejjel később többet is újból elolvastam, saját érdeklődésemre. Így utólag több is tetszett, nem úgy mint akkor, amikor kötelező volt.
2020. aug. 30. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!