Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon le lehet tenni...

Magyarországon le lehet tenni érettségit kémiából, akkor is ha nem oda jársz gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, és jövőre itt fogok érettségizni, biológiából, angolból, magyarból és szlovákból lesz emeltszintű érettségim. Viszont én úgy tudom, hogy az állatorvosi egyetemre kötelező a biológia és kémia érettségi is egyaránt. Kémiából azonban nem tudnék magyarul érettségizni csak szlovákul, s így nem szeretnék. S hallottam, hogy Magyarországon is lehetséges érettségizni, és arra vagyok kíváncsi, hogy ez hogy zajlik? Órákra kell járnom, vagy elég ha itt nálunk járok külön kémia tanárhoz aki felkészítene?

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 31. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet tenni az érettségit. Amennyiben állatorvosira jelentkeznél, oda kötelező a biológia és kémia érettségi emelt szinten, amiket csak magyarországi vizsga esetén fogadnak el, ezért a biológiát is Magyarországon kell letenned. Órákra nem kell bejárnod.
2020. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És az érettségit hol lehet letennem?
2020. szept. 1. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!