Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tavalyi évre visszamenőleg...

A tavalyi évre visszamenőleg adhat elégtelen osztályzatot?

Figyelt kérdés

A távoktatás során ha valaki nem írta le a kiadott anyagot, és az nyári feladatnak nem lett kiadva, arra a tanár adhat idén 1-est?


Én ezt nem érzem jogosnak, mivel az a tavalyi évhez tartozik, semmi köze az idei tanévhez, hogyan ad rá osztályzatot?


Attól tekintsünk el, hogy le kellett volna írni, csak a jogi részére vagyok kíváncsi, hogy megteheti-e.



2020. szept. 1. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A diákok azt hiszik, nagyon sok joguk van (ami részben igaz is), de nem baj, minden diák ilyen, én is ilyen voltam :D

Nincs jogi része az osztályzásoknak. Arra ad a tanár jegyet, amire akar, ha azt alá tudja támasztani valamivel.

Mondjuk ezt nem igazán értem mit takar, hogy "nem írta le a kiadott anyagot", de kezdheti úgy az évet, hogy "nyári feladat" 1-es.

Ha nagyon ellenkezel, akkor majd keres más alkalmat, hogy beírja.

2020. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, értem amit mondasz, nincs arról szó, hogy ki akarok bújni a felelősség alól, csak erre voltam kiváncsi, hogy ezt megteheti-e.


A tavaly évi feladatról van szó, nem nyári feladat volt.

2020. szept. 1. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ha nagyon bele akarnék menni, akkor elméletileg van jogi része, úgy hívják, hogy nemzeti köznevelési törvény, aminek az 54.§-ban le van vezetve az osztályzások módja, viszont nincs benne semmi olyan kiskapu, ami által kiforgatható lenne, hogy nem osztályozhat olyan dologgal kapcsolatban, amit az előző tanévben adott fel.

"A pedagógus a tanuló teljesítményét, előmenetelét tanítási év közben rendszeresen érdemjeggyel értékeli", de az már a pedagógus saját megítélésén múlik, hogy milyen feladatot értékel. Talán egy jó ügyvéd meg tudná támadni azt a részt, amikor nyári feladatot akar osztályozni, ugyanis a törvény szerint a tanuló teljesítményét tanítási év KÖZBEN értékeli, vagyis a nyári teljesítményéhez semmi köze. A te esetedben viszont tanítási év közben voltál még. Ha nem is ad érte 1-est, de később így-úgy megszívathat.

Nekem egyszer az angol tanárom csinálta azt, hogy feladott nyárra egy szöveget, amit meg kellett tanulni, természetesen nem tanultam meg, aztán 1-es helyett mondta, hogy következő órára tanuljam meg. Onnantól meg már teljesítményt értékel, nem nyári tevékenységet.

2020. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Éppen ez a bosszantó, hogy ha jártunk volna iskolába, akkor a tavalyi év végéig azt leíratta volna, de mivel távoktatás volt, mindenki a maga tempójában írta, vagy éppen nem írta, mert nem volt megszabva hogy mennyi időnk van leírni, mikor ellenőrzi. Ezt az év végéig értve.


Nyárra semmilyen feladatot nem adott, ami konkrétan nyári feladat lett volna.


A tavalyi tanévben mivel nem ellenőrizte, ezt az idei évre hagyta, és ha valakinek nem volt meg, akkor egyest kapott érte.


Meg is kaptuk az egyeseket, valaki jogosan, valakit viszont nem értek hogy miért kapott, volt rá értelmes és egyértelmű magyarázata hogy miért nem tudta megcsinálni.

2020. szept. 4. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Lehet amúgy, hogy jogos, de nem fair. Ez ilyen tipikus: erre élvez a tanár. Lehetne panaszkodni az igazgatónál, de úgy is szarul jönnétek ki belőle.
2020. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez így igaz..
2020. szept. 5. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!