Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen "béna angoltanár"...

Milyen "béna angoltanár" sztorijaitok vannak általános, esetleg középiskolából?

Figyelt kérdés
Én pl. olyat hallottam, hogy a tanár úgy ejtett ki egyes szavakat ahogy le vannak írva, magyarosan, meg olyat, hogy az egyik diák mondott valamit angolul, erre a tanár: "Nyugodtan mondhatja magyarul is."

2020. szept. 4. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk az angoltanárnőm kb. nem is nagyon tudott angolul. A three-t tree-nek, a thirty-t dirty-nek ejtette. Kissé más a jelentésük. Szóval, tanárnak nem való volt, de hisztizni és ordibálni azt tudott. Mindenki utálta, ő meg engem utált, mert szégyenére jobban beszéltem angolul, mint ő.
2020. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
33%
Nekem a tanárnőm kiosztotta a másik osztálynak a dogáját. Majd elkezdte megbeszélni. Míg rá nem szóltunk😃
2020. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Általános: Bejött első nap a tanár, és téli torkàból elordította, hogy itt mindenki egytől egyig hajléktalan lesz. Ez volt ötödikben. Onnantól kezdve minden egyes óra így telt.: Kinézett az ablakon, majd ezt mondta. -Hm, ott van két csöves, kukàzik. Ti is így végzitek!

Semmit nem tanultunk, és szerintem nem is tudott angolul a kur va semmit, ezért inkább üvöltözéssel töltötte ki az órát. Minden órán szódolgozatot írtunk olyan alapszavakból, mint apple, smoke, stb.

Amikor épp nem orditott, akkor az ő kedvenc zenéit kellett hallgatni (mindenki rosszul volt a zenéitől), és azt fordította le GOOGLE FORDÍTÓVAL. Sokszor olyanokat mondott nekünk, hogy menjünk ki, húzzuk le magunkat a klotyón, meg ugorjunk ki az ablakon, analfabéták vagyunk, stb. Gyerekeknek mondott ilyeneket az az aberràlt őrült, és azóta sem értem, hogy hogyan lehet ilyen emberekből tanár...

Gimi: Első nap bementünk, a tanár magyarul bemutatkozott, megkérdezte, hogy kinek van nyelvvizsgája, 15 emberből volt négy embernek, és át mondja, hogy "Rendben, akkor már tudtok mindent". Szóval ott sem nagyon tanultunk. Címet néztünk magyarul nyelven magyar felirattal (igen, jól írtam), meg kb havi egy órán átvettük a folyamatos jelent, ezt "tanultuk" 3,5 évig. Aztán havonta egyszer írtunk szódolgozatot, de ott is alapszavakból, meg kb félévente írtunk a folyamatos jelenből dolgozatot. Füzetet sem kellett vinni órára, mert azt mondta a tanár, hogy minek? Nem is volt senkinek. A tanár egyébként nem beszélt angolul, ha szódolgozatot javított, akkor a szószedettel javította, ha valami mondat jelenetését kérdeztük, akkor előttünk írta be fordítóba...

3,5 év után ez a tanár lelépett, és kaptunk helyette egy új tanárt, aki egy öreg nő volt, és azt hitte, hogy a csoportban már mindenkinek felsőfokú nyelvvizsgàja van, közben még az alapfokot sem értük el néhányan. Amikor kiderült, hogy hülyék vagyunk, az is elkezdett üvöltözni, hogy már minimum középfokúnak mindenkinek lennie kéne, de nem tanított semmit az se, csak azt hajtogatta, hogy "hát érettségi előtt már ezt is, azt is tudni kéne, stb". Szóval életemben volt négy angoltanàrom és abból egy ért valamit. Jelenleg egyedül tanulok, és végre úgy érzem, hogy tényleg tudok is valamit.

2020. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
#3: Ez a különbség a pedagógusok és a pedofilok között. Utóbbiak szeretik a gyerekeket.
2020. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 évig soha egyszer sem került szóba semmilyen nyelvtani szabály, igeidő stb, pedig 3 tanárom volt ezidő alatt. Középiskolában egy rosszindulatú öregasszonyt kaptunk, akinek franciás kiejtése volt (románt és franciát tanult az angol előtt, lehet, ez befolyásolta), nagyon undok beszólásokat tudott ellökni a neki nem szimpatikus diákok felé, évekig vette a csoport ugyanazt a könyvet. Utána átmentem egy másik csoportba, az a tanárnő emberileg nagyon aranyos volt, de nem törte magát, hogy tanítson is, mert a csoport nagyjának közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgája megvolt már és “én már nem tudok nektek újat tanítani”. Sajnos amúgy hajlamos volt túlértékelni az emberek tudását, tényleg nem rossz szándékból tette, nem is tudok rá haragudni, olyan kedves kis nő volt, de sajnos szerintem nem a közoktatásba való. Ott muszáj lett volna rendes feladatokat kiosztani, nem társasjátékozni meg rábízni a diákra, hogy dolgozik-e az órán, mert miattuk nem lehetett haladni annak, aki szeretett volna.

Egyetlen jó tanárom volt, aki a fakultációt tartotta, de ő meg sajnos elment a suliból érettségi évében. Amit megtanultam, azt neki köszönhetem, 2 év alatt egy gyenge B1-es szintről eljutottam oda, hogy egy normális (74%-os) angol emeltet össze tudtam hozni.

2020. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

A nyelviskolai angoltanárom tök fordítva tanította a will és a going to használatát. (Pontosabban elég kacifántosan összevissza)

Már párszor találkoztam az ellenkezőjével, amikor elkezdtem gyanítani, hogy itt valami nem stimmel, mert én ezt nem egészen így tanultam, mint ahogy a többi tanár magyarázta később...

És egyszer fogtam magam, és néhány nyelvtankönyvben utánanéztem, és akkor jöttem rá, hogy hát engem félretájékoztattak 😂

=======

Miután az általános iskolában és gimiben is voltak olyan tanáraim, akik nagyon nagyon magyarosan beszéltek angolul (miközben én vettem a fáradtságot, és rengeteg munkát öltem abba, hogy tök jó brit kiejtést szedjek magamra), reméltem, az egyetemen már mindenki elég jól fog beszélni, erre az első angol nyelvgyakorlatomon: „Velkám evriván, máj ném iz xy. disz iz lengvidzs prektisz ván. Plíz introgyúsz jorszelvz, lec sztárt hír” Én csak így néztem: 😲

2020. szept. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Megérdemeltétek, ezeknek a tanároknak valószínűleg igazuk is volt. A legtöbb tanuló lusta semmirekellő.
2020. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Ezeknél a tanároknál pedig sose lesztek okosabbak, akármennyire lenézitek őket.
2020. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan nagyon durva sztorim nincs, csak a szokásosak, amit bárki megtapaszt a bukott magyar oktatási rendszerben.

Az iskolai angoltanáraim kritikán aluliak voltak. Persze, tudtak angolul, de kiejtésük csapnivaló volt, de azért nyivákoltak, ha vki amerikai angolt használta, az angoltanítás meg abból állt, hogy feladatokat oldottunk meg és nyelvtani táblázatokat írtunk. Nem is jutott el senki középfokig gimiben, vajon miért?

ja, meg volt olyan angoltanárőm, aki a th-t simán sz-nek ejtette...


Magántanárok: volt olyan angoltanárnőm, aki Angliában tanult angolul, de lövése nem volt az amerikai kiejtésről, de legalább dagadt volt, és mosolygott, mikor mondtam, hogy szoktam edzeni.

A másik magántanárom meg youtubera csinál ma is oktatóvideókat, amelyekben képtelen kiejteni a "doubt" "closer" szavakat. 2 perc után elaludtam, annyira unalmasak a videóik, tipikus "most felsorolom a rendhagyó igéket" típusú borzalmasan unalmas hulladékok.

A magyar angoltanárok többsége egy marék lepkét nem ér, kiejteni nem tudják normálisan a szavakat, a youtubeon bármelyik koreai/német ASMR-es lánynak sokkal jobb a kiejtése meg az angolja úgy általában.

Se motiválni nem tudják a diákokat, se ötletik nincs arra, hogyan kéne a szavakat megtanulni, pedig ezzel szenvednek a legtöbben, de még csak a beszédet sem gyakoroltatják.

Már elég jól beszélek angolul, ami az internet érdeme, mert utánanéztem, hogy a külföldi soknyelvű emberek, angoltanárok hogyan tanulnak nyelveket. Magyar angoltanártől egy normális tippet sem kaptam.

2023. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!