Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelenkezés? Hogyan? Info lent!

Átjelenkezés? Hogyan? Info lent!

Figyelt kérdés

Most kezdtem el az első évemet egy szakgimnáziumban és nem vagyok biztos abban, hogy ezzel szeretnék foglalkozni még jó sokáig.Szóba jött az, hogy átjelenkezem egy "sima" gimnáziumba.

Ezért az lenne a kérdésem, hogy különbözeti vizsgát mennyi idő után kell tenni? Mennyire nehéz? Mert ha nem olyan súlyos akkor itt maradnék 1-2 hónapig, hogy kicsit jobban megismerjem a szakmát. Szóval 1-2 hónap után kell-e ilyen és ha igen, milyen nehéz? Meg úgy általánosan mennyi idő után kérnek ilyet. Tudom, hogy ez nagy részben a fogadó iskolától függ, de mégis mekkora ez az intervallum?

További szép napot!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 4. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy pár hónap után nem kell vizsgázni, általában akkor kell, hogyha gimiből->technikumba vagy technikumból/sima gimiből->speckó gimibe(pl kéttannyelvű). Még olyankor szokott lenni, hogyha kilencedik után vált valaki, akkor (szinte) mindenhol kell különbözeti vizsgázni.


Én úgy tudom, hogy ebben a képzési rendszerben 9-10. osztály között még lehet váltani az iskola típusok között bármikor, bár gondolom jó pár helyen kell vizsga. Technikumban(szakgimik utódja) 11-től már nem lehet, akkor végig kell csinálni 13. osztályig. (Mostani 13.-os osztályfönököm mondta el, mert változott miatta ped.program)


Simán tudsz váltani 1-2 hónap múlva, hogyha váltani akarsz, viszont jól át kell gondolnod. Emellett, ha a másik helyen igazgató azt mondja, hogy át tudnak venni akkor fog tájékoztatni az esetleges követelményekről. (Addigra a legtöbb helyen úgyis lesz hely, mert szeptember-október környékén sokat váltanak)

2020. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azt elfelejtettem említeni, hogy Technikumba járok.

(bár én úgy tudom, hogy mostmár minden szakgimi technikum)

Na de a másik dolog az, hogy most jött valami új ösztöndíjjazás és , hogy ez mennyire befolyásolja ezt az egész műveletet?

Mert az osztályfőnök azt modta, hogy ez csak az ideji felvételizőknek van úgy hogy a többiek megszívták akik nem kerültek be ebbe a rendszerbe és 1 évvel korábban vették fel őket. Na de aztán azt mondta, hogy nekik ebből annyi előnyük van, hogy ők bármikor elhúzhatnak. Most ezt, hogy értette vagy mi? Tudom, hogy valaki fogja valaki írni "kérdezd meg az osztályfőnököt" azért kérdezem itt mert nem szeretném, hogyha mégis itt maradnék, vagy esetleg ameddig itt maradok addig valamilyen hátrányban részesüljek. Ezért kerestem fel ezt az oldalt.

2020. szept. 5. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Szakgimikből lett a technikum, de aki szakgimibe kezdte (2016-2019 közötti években) azoknak nem változott a képzése. Ő nekik 4+1 év, úgyhogy a +1 év nem is kötelező.


Elvileg mindenhol kapnak a technikusin tanuló diákok ösztöndíjat. Ha gimibe mész át ott logikusan nem kapod meg, de ha másik iskola technikusi képzésére iratkozol át akkor ott jár az ösztöndíj.


Amúgy mi a szakgimisek(mint amiben én 2016-ban elkezdtem és most vagyok 13.-os) tényleg jól jártunk, hiába kaptok a technikusi ösztöndíjat, hogyha kötelező egy idő után(11. osztálytól) végig csinálni a maradék éveket. Emellett annyira összekavarták a technikusi képzések, hogy a tanáraink mondták adjunk hálát az Istennek, hogy nem 2016-ban vezették be és mi normálisan megcsinálhattuk. :D


11. osztálytól már nem tudsz váltani, onnatól kötelező a maradék 3 év. Így célszerű még kilencedikben váltanod, hogyha nem akarsz majd 10.-esen egy másik iskolában(pl gimiben) menni és ott még +1 évet ülni, hogyha csak kilencedikbe vesznek át. (Erre is volt már példa)


#1

2020. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ezzel az ösztöndíjjal mivan, ha elmegyek vissza kell fizetni ?
2020. szept. 5. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!