Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés SZOTE-ról...

Átjelentkezés SZOTE-ról DOTE-ra vagy POTE-ra harmadév után?

Figyelt kérdés
Át lehet jelentkezni úgy, hogy a harmadévem nem sikerült (csak egyetlen tantárgy) a SZOTÉn, és másik egyetemen újra a harmadévet kezdeném? Volt már valaki ilyen cipőben?

2017. jún. 23. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

PTE ÁOK-nál úgy van, hogy amikor beadod a kérelmet, ott te jelölöd meg, hogy melyik évfolyamon szeretnéd folytatni (tehát ha a pl. az 1-2. évet teljesítetted, és 3.-tól szeretnéd folytatni, újrajárhatod a harmadévet). Még arra is van lehetőség, hogy azt a tárgyat, amelyik megvan harmadévből, megpróbáld elfogadtatni, így azt nem is biztos, hogy újra kell majd csinálni.

Az egyéb feltételeket itt találod:

[link]

Nézd meg az átvételi jelentékezési lapot is.

De szerintem hívd fel a Tanulmányi Hivatalt, vagy írj nekik e-mailt, és tedd fel nekik az összes konkrét kérdésedet, segítenek:

[link]


DE-nél a TVSZ (15. sz. melléklet) 146-147. oldalán találsz némi információt, de a kérdésedre pont nincs ott válasz sajnos:

[link]

Szintén a Tanulmányi Osztályt érdemes keresni a konkrétumokkal:

[link]


Mindkettőnél csak önköltségesre tudsz így átmenni.


Másik lehetséges megoldás: újrafelvételizni PTE vagy DE ÁOK-ra, és aztán elfogadtatni az eddig tanult tantárgyakat. Ez esetben állami finanszírozottként is folytathatod nagyjából onnan, ahol tartasz.

2017. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Olyan opció semmiképp nem létezik, hogy államilag támogatottként vegyenek át, és nem önköltségesen? Ez így elég durva...
2017. jún. 24. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Elméletileg a TVSZ mindkét egyetemen lehetővé teszi, hogy ha van az adott évfolyamon szabad államilag finanszírozott hely, tehát ha valaki kibukik vagy abbahagyja (és nem olyat vennének át a helyére, aki már korábban az adott egyetemen volt költségtérítéses hallgató), akkor akár az ő helyére is át tudnak venni. Hogy ez mennyire gyakori, erre szintén a tanulmányi hivatalok tudnak választ adni. De ha lehetséges is, az átjelentkezéskor ez még biztosan kérdéses, és csak aktuálisan derül ki, hogy van-e hely.
2017. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyula?:D Sajnálom... Mindenesetre, én úgy tudom hogy simán átvesznek, júli 15-ig kell beadni az átvételi kérelmet. A választott egyetem honlapjáról le tudod tölteni a szükséges nyomtatványokat
2017. jún. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Muszáj amúgy elmenned? Sztem még a szote a legjobb, gondolom a kór fogott ki rajtad. Én nem hagynám, hogy elüldözzön, csak ha mondjuk már 6x voltam és kirúgtak. POTÉra átment egy barátnőm, mert a férje ott kapott munkát, egy év múlva jöttek is vissza :D nagyon szar volt ott szerintük tanulni és dolgozni is (a férje sebész, itt megbecsülik a munkáját). DOTÉról sem hallani túl sok jót.
2017. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!