Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelenkezési kérelemmel volt...

Delusion kérdése:

Átjelenkezési kérelemmel volt már dolga valakinek?

Figyelt kérdés

A kevésbé értelmes kérdés után részletezném a problémámat.


SZTE-n hallgatok, második féléves vagyok. A jelenlegi szakom nem igazán fekszik nekem, tehát gondolkoztam az alternatívákon és úgy döntöttem, hogy átjelentkezek egy másik szakra. Itt úgy van (és talán máshol is), hogy karon belül van esély arra, hogy átvesznek államilag támogatott képzésre, de karon kívül csak költségtérítéses formában lehetséges ez. Nálam az utóbbi lehetőségről van szó.


Úgyhogy a minap elmentem az új, illetve leendő szakom karának TO-jára megkérdezni, hogy valóban van-e ilyen lehetőség, és ha igen, akkor mi ennek a folyamata. Közölték velem, hogy igen, ez megoldható, ha van legalább 60 kreditem (ezt a feltételt nem igazán értem de mindegy) VAGY két lezárt félévem. Ha valamelyik feltétel teljesül, akkor félévlezárás után (tehát ha jól gondolom vizsgaidőszak után) ki kell kérnem a jelenlegi karom TO-ján a kurzusteljesítési lapomat (ha jól emlékszem ezt), illetve be kell nyújtanom a lappal egyetemben egy átjelentkezési(átvételi?) kérelmet. Meg a TVSZ-t vagy nem tudom már mit olvasva kiderült, hogy kell egy iskolalátogatási igazolás is, de az a tíz perc legkevesebb.

Értelemszerűen élhetek a lehetőséggel, mivel a következő félévlezárás a második félévem lezárása lesz.


A probléma itt kezdődik. Örülnék én, hogy nem kell újrafelvételizni stb., de egy picit aggaszt az, hogy megkérdeztem, honnan tölthető le ez a bizonyos átjelentkezési kérelem, és mondták, hogy ezt ugye nekem kell megfogalmazi a személyes adataimmal egyetemben - tehát sehonnan. Ez így, persze, hülye kérdés volt részemről, de jogos, mivel pl. a szak(irány)váltási kérelemnek egy egyszerű formanyomtatványa van, amin kitöltöm az adataimat, írni kell három sor indoklást, és kész.


Persze írtam már kérelmet nyelvtanórán jópár éve, talán a fogalmazási készségem is rendben van, de azért nem a középiskolai tudásomra szeretnék építeni, mert elég komoly dologról van szó. Nézegettem más egyetemek átvételi kérelmét (máshol legalább van ilyen), és tulajdonképpen megegyezik a legtöbb - máshol se "fogalmazás jellegű" a dolog, az indoklás minimális szinte mindenhol, persze nyilván fontos. Szerintetek mennyire lenne elfogadható egy ilyen normális átszerkesztése és korrekt megfogalmazása? Semmi jobb nem jut eszembe...



Sajnálom, hogy hosszú lett, de ezt rövidebben nem tudtam leírni. Bármilyen konstruktív hozzászólásnak örülök/megy a zöld kéz.


2012. márc. 27. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Átjelentkezési kérelemmel nem, de több más kérelemmel volt már dolgom. Igaz másik egyetemen. Ahogy én tapasztaltam, az ilyen pár mondatos indoklások inkább csak formalitások. Nem nagyon nézik, de azért nem árt épkézláb mondatokat megfogalmazni. Egyszerűen írd le, hogy az új szakodon jobban ki tudnád hozni magadból a maximumot és kész. Ha már leérettségiztél, felvettek, teljesítettél egy félévet akkor nem lesz nagy gond :)
2012. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem megköszönni a válaszod. :-)


Hátha valakinek segít, megosztom a tapasztalataimat:


Miután végeztem a vizsgákkal, lezárattam a félévemet a tanulmányi osztályon, és kikértem a kurzuteljesítési lapomat, ami tulajdonképpen a hallgatói törzslapom egy másolata. Végül egyik ismerősöm talált egy formanyomtatványt a kérelemhez még hónapokkal ezelőtt, ezt kitöltöttem, szépen, világosan megfogalmaztam pár nap alatt, az indoklás valóban nem igényelt többet pár mondatnál.

Leadtam az új szakomhoz tartozó kar TO-ján ezeket, a hölgy átnézte a lapomat, mindent rendben talált, vitte is iktatásra. Levélben fognak értesíteni azon a címen, amit feltüntettem a kérvényen.


Úgyhogy egyelőre nincs más dolgom, mint várakozni...már hetek óta ezt teszem. :)

2012. júl. 21. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!